A musím se kvůli tomu stěhovat opravdu na pláž?

Občas mi přijde email, ve kterém stojí: „Víte, já opravdu nemám ráda vedro a na pláži mě to nebaví, takže díky, ale to podnikání z pláže není pro mě.“

Nebo třeba: „To se musím kvůli kurzu Podnikání z pláže sebrat a odstěhovat někam do tepla? Tak to nevím… To asi ne.“

A tak chci říct, že podnikání z pláže rozhodně neznamená, že se musíte válet na pláži, odjet do zahraničí, spálit všechny mosty, překopat od základů svůj život. Nic z toho.

Každého baví něco jiného a má jiné sny

Ano, já jsem například v roce 2015 strávila opravdu 5 měsíců v zahraničí, z toho 4 měsíce v plážových destinacích na Bali a na Hawaii. Ale to neznamená, že nemůžu nebo nechci plážovým způsobem podnikat z domova.

Tak například podzim 2015, kdy píšu tyto řádky, trávím doma. Můj den vypadá třeba tak, že jdeme s mým mužem na dlouhou procházku, zastavíme se v dobré restauraci na oběd, povídáme si. Odpoledne trávím s dětmi, hrajeme Carcassone, nebo se zachumlám do peřin a čtu si knížku. U nohou mi leží naše kočka a přede.

Když je slunečný den, vyrazím si v týdnu na hory a kochám se podzimní přírodou. Hory ve všední dny bývají liduprázdné a tiché a já jsem vděčná, že už nežiju život, ve kterém bych musela čekat na víkend, abych na hory vyrazila a napjatě sledovat předpověď počasí, jestli i v sobotu bude tak krásně, jako zrovna dnes.

Co je to Podnikání z pláže?

Za poslední týden jsem pracovala jen pár hodin, protože se mi zrovna pracovat nechtělo. Tento týden to třeba bude jinak, třeba dneska mám chuť napsat tento článek a včera večer jsme odvysílali supr webinář.

Mám volbu. Mám svobodu. Já jsem pánem svého času. 

A o tom je podnikání z pláže doopravdy.

Základní myšlenka, která za podnikáním z pláže je, je svoboda

Svoboda dělat to, co mě baví, svoboda času – to že můžu svému byznysu věnovat jen pár hodin a nemusím někde vyměňovat jako otrok svůj čas za peníze, ale můžu jej smysluplně trávit s lidmi, které mám ráda a činnostmi, které mě baví.

Svoboda dělat to odkudkoli. Můžete podnikat z pláže, ale můžete taky podnikat z domu, z lesa, z chaty, z hor. Prostě být tam, kde jste rádi.

Mé podnikání z pláže spočívá v tom, že od února 2013 na internetu prodávám svůj eBook Jak napsat eBook za 14 dní, celý prodej mám nastavený automatizovaně a věnuji tomu pár hodin týdně a vydělávám díky tomu celkem milé peníze, průměrně okolo 40 tisíc měsíčně.

Takhle vypadá pohled do mého fakturačního systému za posledních 12 měsíců (článek psán v listopadu 2015). Milé, že? :)

Co je to Podnikání z pláže?

Právě to, že ten systém prodeje je automatizovaný a ve dne v noci pracuje pro mě, vydělává mi peníze a tak já můžu díky tomu trávit smysluplně svůj čas a být kdekoli na světě a podnikat odkudkoli, třeba z té pláže nebo z Beskyd.

A právě tento automatizovaný systém je to, co učím své klienty v kurzu Podnikání z pláže, jehož další kolo se otevírá v lednu 2017. Učím jen to, co sama dělám a co mi funguje.

Ale to, jestli jste mezitím na pláži nebo doma, to na to nemá vliv. :)

Každý má o své svobodě jinou představu

Zatímco někdo by chtěl svým plážovým podnikáním vydělávat desítky tisíc měsíčně a cestovat po světě. Tak třeba nějaké mamince s dítětem doma by stačilo pár tisíc navíc každý měsíc k rodičovskému příspěvku a bude nadšená.

Stejně tak spousta lidí má prostě silnou potřebu seberealizace, naplnění a předávání svých zkušeností a právě to je jejich motorem pro plážové podnikání a peníze a čas pro sebe jsou pak příjemným bonusem navíc.

Každý má o své svobodě jinou představu, jiné sny a je to tak v pořádku. Každopádně věřím, že když začnete své sny měnit v plány, má v těch plánech podnikání z pláže své místo. :)

zmenit-sny-v-plany

Často se mě ptáte, jak se můžete i Vy stát plážovými podnikateli, jak začít...

Co vlastně musí člověk udělat pro to, aby mohl taky podnikat z pláže? Vytvořit web, psát články, dělat email marketing, facebook, automatizovaný prodej...  Ufff, je toho hodně. Kde začít?

Toto jsou techniky, které učím v online kurzu Podnikání z pláže, kterým prošlo už více než 2000 lidí. Naučím vás krok za krokem vytvořit a používat systém, díky kterému já osobně už čtyři roky mohu tímto životním stylem žít a díky kterému můžu trávit i podstatnou část letošního roku v plážových destinacích. 

Stáňa Stiborová
Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Je máma tří dcer a jednoho syna, žena skvělého muže, vášnivá cestovatelka, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka projektu Podnikání z pláže. Jejími online kurzy Podnikání z pláže prošly už tisíce lidí. Je také autorkou knihy Podnikání z pláže, kterou už četlo přes 42 000 čtenářů. Také je autorkou online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní.

Více o Stáni najdete tady >>
Komentáře