Rozhovor: Překonala jsem obrovskou hromadu nejrůznějších strachů

Klaudie Fachinelli je jedna z mých studentek z kurzu Podnikání z pláže z ročníku 2015. V prvním kole kurzu se na začátku roku 2015 sešlo 631 studentů, které jsem provedla radostmi a úskalími startu plážového podnikání, a vzniklo díky tomu spousta skvělých projektů, eBooků, online kurzů a webů, které pomáhají lidem v nejrůznějších oblastech života.

Před rokem navíc byla Klaudie první vítězkou Plážové výzvy, což je taková soutěž v mém kurzu pro ty, kdo to dotáhnou až do konce, spustí své plážové podnikání a začnou prodávat své eBooky nebo jiné online produkty.

Klaudie plážově podniká už rok, a tak mě zajímalo, co jí to přináší, co se v jejím životě změnilo a jak dnes vnímá celou tu cestu, na kterou se vydala.

Před rokem ses vydávala na plážově podnikatelskou cestu a asi ani netušila, kam tě tvé kroky dovedou. Jakou dnes hraje podnikání z pláže roli ve tvém životě?

Kolem podnikání z pláže se v mém případě rozehrála tak neuvěřitelná souhra „náhod“, že nebylo možné se na tuto cestu nevydat. Všechno bylo tak jasné a všechny překážky se samy odstraňovaly takovou rychlostí, že jsem pochopila, že tohle je má životní cesta.

Zažilas někdy pocit, že jsi přesně tam, kde máš být, a děláš přesně to, co máš dělat? Pocit naprostého souladu? Tak to bylo ono. Tak jsem se nechala vést. A když se po roce ohlédnu zpátky, vidím, že jsem udělala moc dobře.

Podnikání z pláže totiž vůbec není jen o podnikání. Ano, mám svůj web, stránku na Facebooku, píšu a prodávám e-booky. Ale tvůj kurz mi přinesl mnohem víc. Vlastně mi úplně změnil život. Naučila jsem se věci, které jsem do té doby u ostatních jen tiše obdivovala. A o některých jsem ani nevěděla, že existují. Překonala jsem obrovskou hromadu nejrůznějších strachů, dokonce jsem si celkem oblíbila vyplňování formulářů, ze kterých jsem dřív měla noční můry. Změnilo se mé vnímání sama sebe – a ano, jsem na sebe hrdá.

Také mám spoustu nových přátel, se kterými mě spojuje stejná cesta a stejný cíl. Cítím naplnění, protože dělám to, co jsem dělat chtěla, a baví mě to. A také cítím velkou vděčnost, protože vidím, jak ženám má práce pomáhá.

Takže odpověď je jednoduchá – podnikání z pláže do mého života vplulo, splynulo s ním a pak ho úplně změnilo, k lepšímu. :-)

klaudie-fachinelli

Tvoje téma se týká početí dítěte a velmi se dotýká tvého vlastního příběhu. Mnoho lidí má obavu jít se svou kůží na trh. Je pro tebe těžké psát o tak intimním tématu?

Na začátku to pro mě bylo tak těžké, že jsem myslela, že to nezvládnu. Uveřejnění mého příběhu, první články, první posty na Facebooku, to pro mě bylo jako svlékání na veřejnosti. Co když to bude číst někdo známý? Co když to budou číst mí studenti?

Ale zjistila jsem, že každé téma má o to větší sílu, když je člověk autentický. Když se nebojí odhalit, nechat čtenáře nakouknout do svého nitra. Ukazuje tak totiž, že je vlastně úplně stejný, že řešil stejné problémy jako jeho čtenáři. A pokud je zvládl vyřešit on, zvládnou to také. V mém tématu to vlastně ani jinak nejde.

A navíc – jakmile už člověk ze své ulity jednou vystrčí nos, je to pak čím dál jednodušší. Ono se totiž vůbec nic špatného nestalo. Naopak, dostávám krásné zpětné vazby, ve kterých mi ženy děkují za to, že jsem se tolik otevřela. Protože právě to jim dodává odvahu nahlédnout do svého nitra, konečně přijmout své vlastní pocity a pracovat s nimi.

A studenti? Spoustu už jich mám v databázi.

Co tě na plážovém podnikání baví nejvíce?

Že fakt funguje. Že si hraju s dcerou a do toho mi pípne na mobilu objednávka. Piju kafe a přijde mi potvrzení o zaplacení. V létě pojedu na dovolenou a vím, že to všechno bude fungovat samo. A já zatím budu na pláži čerpat další inspiraci.

Ale úplně nejvíc mě baví, že mě to tolik baví.

Emakomp

A co tě štve?

Ono něco takového může být? Marně přemýšlím. Vše, co by se mohlo jevit jako rozčilující, je nakonec vlastně potěšující. Protože jak to tak vidím, všechno, co jsem za ten rok zažila, mě vždy posunulo kupředu. Pomohlo mi vyrůst.

Co plánuješ v nejbližší době?ebook-pytel-strachu

Na začátku jsem se bála, co budu jednou dělat. Až napíšu své dva e-booky. Ale jakmile se člověk ocitne na své životní cestě, pokud si s vášní plní své sny, otevřou se mu dveře k nekonečnému zdroji inspirace. Denně mám tolik nových nápadů, že je ani nestíhám zapisovat.

V současné době dokončuji nový e-book Pytel strachů na cestě k dítěti. A v hlavě už mám v řadě několik dalších e-booků a jeden velký, ale opravdu velký a komplexní projekt pro ženy, kterým se nedaří i přes všechny snahy otěhotnět.

A hlavně plánuji být co nejspokojenější, ať Emička vidí, jak se má život žít.

 

klaudie-fachinelliKlaudie Fachinelli
„Navzdory diagnóze primární neplodnost se nám podařilo přirozeně počít krásnou holčičku. Někdy příroda chce, abychom jí vyšli vstříc – ukážu vám, jak se přiblížit svému snu a neztratit hlavu. :) Můj příběh si přečtěte zde >>

Jsem autorkou e-booku Čtyři cesty k miminku.“

 

Stáňa Stiborová
Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Je máma tří dcer a jednoho syna, žena skvělého muže, vášnivá cestovatelka, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka projektu Podnikání z pláže. Jejími online kurzy Podnikání z pláže prošly už tisíce lidí. Je také autorkou knihy Podnikání z pláže, kterou už četlo přes 42 000 čtenářů. Také je autorkou online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní.

Více o Stáni najdete tady >>
Komentáře