Máte strach začít? Oni ho měli taky…

Je naprosto přirozené, že než se člověk vydá do neznáma, má větší či menší strach. Napadají ho nejrůznější možné obavy a důvody, proč se na tu cestu nevydat a co všechno by se mu mohlo přihodit.

Čím méně o té cestě víme, čím nejasnější jsou naše představy, tím větší fantazii má náš strach.

Lidé často mají strach předtím, než začnou podnikat a vím, že mnoho lidí se potýká s nějakými strachy předtím, než vstoupí do mého online kurzu Podnikání z pláže.

Bude to stát za to? Co když to nezvládnu technicky? Co když to budou vyhozené peníze? Co když na to nemám? Já neumím psát! Možná mi to nebude vůbec fungovat a ztrapním se před celým světem. Co když nenajdu to své téma, svou oblast podnikání? A další a další obavy…

Funkčním lékem na strach často je, když slyšíme že i ostatní měli podobný strach, jako my a přesto to dopadlo skvěle

Mám ráda příběhy ze života, a proto vzniklo toto video, ve kterém jsme se zeptali účastníků kurzu Podnikání z pláže:

Měli jste před vstupem do kurzu Podnikání z pláže nějaké obavy a jak to dopadlo? 

Pusťte si video:

Tito lidé taky měli na začátku strach, ale vydali se na cestu a zjistili, že dokážou mnohem více, než si předtím dovedli představit.

Díky tomu, že svůj strach překonali, se v jejich životě začaly dít úžasné věci.

  • Potkali komunitu stejně naladěných, podporujících lidí a získali nové přátele pro život.
  • Dokázali si vytvořit sami své webové stránky, aniž by k tomu potřebovali programátora či grafika.
  • Našli novou cestu v životě, po které se vydali dále.
  • Mnozí nastartovali své podnikání, dnes už úspěšně prodávají své eBooky a mají tak zajištěný milý příjem.

Potkali komunitu stejně naladěných podporujících lidí, dokázali si vytvořit sami své webové stránky, aniž by potřebovali programátora, mnozí nastartovali své podnikání a dnes už úspěšně prodávají své eBooky. Každý je na té cestě jinak daleko, ale to, co mají společné je, že se nezalekli a udělali první kroky.

„Dnes děkuji svému starému já, že se neleklo a ten velký krok udělalo.“ Říká Michala Měřínská ve videu výše.

Mohla bych se pod to podepsat.

V posledních letech jsem udělala mnoho rozhodnutí, ze kterých jsem měla strach. Odešla jsem z nefunkčního manželství, odstěhovala se před lety s malými dětmi do Španělska, začala jsem podnikat v oboru, který byl v plenkách. Měla jsem často strach. Ale pravdou je, že nic z toho, čeho jsem se obávala, se nestalo. A naopak jsem díky sérii těchto rozhodnutí získala opravdu úžasný život.

Každý máme svůj Rubikon někde jinde, ale stejně jako Césarovi se jeho překročení vyplatilo a stal se pánem Říma, i nás život bohatě odmění, když překračujeme své komfortní zóny.

To, co dělí úspěšné lidi od neúspěšných je, že ti úspěšní jednají navzdory svému strachu.

A tak ať už máte před sebou jakoukoli výzvu, nenechejte se ovládnout svým strachem. Strach je přirozený, snaží se nás ochránit, ale téměř vždy to přehání. Jak řekl Mark Twain, člověka v životě trápí spousta věcí, které se nikdy nestanou. :)

mark-twain

Stáňa Stiborová
Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Je máma tří dcer a jednoho syna, žena skvělého muže, vášnivá cestovatelka, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka projektu Podnikání z pláže. Jejími online kurzy Podnikání z pláže prošly už tisíce lidí. Je také autorkou knihy Podnikání z pláže, kterou už četlo přes 42 000 čtenářů. Také je autorkou online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní.

Více o Stáni najdete tady >>
Komentáře