Jak nesmírně důležité je začít si plnit sny

Je brzké prosincové ráno a za oknem není přes mléčnou mlhu vidět na krok. Vedle mě spokojeně oddychuje malý človíček pevně zavinutý v zavinovačce.

Uzlíček, který mě každý den učí poznávat sebe samu, uzlíček, který mi pomohl uvědomit si, jak je důležité každou minutu svého života vědomě prožít a ne JEN přežít.

mm1

Poslední rok pro mě byl rokem velkých změn. Těhotenství a rostoucí bříško, stěhování, odchod z dobře placené manažerské pozice, porod, šestinedělí. Spousta kroků do neznáma, včetně startu mé podnikatelské cesty.

Od malička jsem byla dítě, které se snažilo něco dokázat

Asi abych udělala radost rodičům a paní učitelce, možná, abych světu ukázala, že opravdu za něco stojím. Nosila jsem domů samé jedničky, chodila do kroužků, zpívala, hrála na příčnou flétnu i házenou.

Ale ze všeho nejvíc mě bavily barvy a jejich patlání na papír, nejraději jsem si hrála na školu a učila plyšové medvídky (a moji mladší tenkrát asi tříletou sestru) číst a počítat. A když jsem se naučila psát a zjistila, že mám často jiné názory na svět než maminka nebo paní učitelka, psala jsem si na papír svoje příběhy.

Prostě nejvíc mě bavilo tvoření.

Ale jak jednoduše člověk zapomíná, co mu dělá největší radost.

Pod tíhou rychlého okolního světa, dospívání, zaměstnání a všech „měla bys“ jsem na to, co mě jako holku bavilo nejvíc, zkrátka doslova zapomněla.

Zlom nastal za hodně dlouho. Až v mých třiceti.

Byla jsem velmi úspěšná v práci, v poměrně mladém věku jsem se v kariéře posunula na zajímavou a dobře platově hodnocenou manažerskou pozici, kde jsem měla zodpovědnost za tým asi 80 lidí. V hlavě jsem měla vše pěkně naplánované – kariéra, dům, dítě… všechno další budu dělat AŽ.

Bohužel teď už vím, že takto to v životě nefunguje. Dostala jsem od něj pořádnou facku, abych se konečně probrala.

Zafungovalo to, i když to bolelo jak čert.

Po dvanácti letech se mi rozpadl vztah a hypotéku na nový byt jsem podepisovala se slzami v očích sama. Bylo to období totální nejistoty, obav a strachu. Ale právě v tomto období jsem si uvědomila, jak nesmírně důležité je začít si plnit sny.

A tak jsem začala. Odjela jsem sama téměř na měsíc do Indonésie, kde jsem si skutečně dovolila vypnout a vyčistit si hlavu. Začala jsem konečně zase poslouchat svoji ženskou intuici, svoje SRDCE. Zpět jsem se vrátila s jinou energií. S úplně jinou chutí a nadšením.

Indonesie-Borobudur-1024x678

Daleko od domova jsem si uvědomila, že šťastná budu jen tehdy, když budu dělat to, co mě skutečně baví. To, díky čemu zapomenu na čas a do čeho se ponořím, aniž bych si několikrát musela opakovat, že už to „musím“ dodělat, protože hoří termín.

Objevila jsem konečně svoji vášeň

Vášeň, se kterou jsem se vlastně narodila. Jen dlouho dřímala a čekala pod pokličkou v mém nitru.

Tvoření, psaní a láska ke krásným věcem, umění předat zkušenosti ostatním, dovednosti z manažerských pozic, to vše se mi spojilo do jedné vize a já jsem tak udělala první krok na své podnikatelské cestě.

Uvědomila jsem si, že to, čím můžu tomuto světu přispět, je dělat ho krásnějším. Začala jsem pomáhat ženám a provázet je světem ženské krásy. Světem, ve kterém mnohé tak tápou, i když v srdci každé z nich je ukryta touha vypadat pěkně, líbit se sama sobě i okolí.

Touha být ženou.

mm3

Ale zjistila jsem, že mít vizi a dělat pouze osobní schůzky s klientkami prostě nestačí tomu, abych mohla podpořit a inspirovat tisíce žen, aby pohled na svoji krásu změnily. Aby se naučily přirozeně a jemně líčit, aby líčením a oblečením rozzářily svoji krásu. Aby se ráno s úsměvem, láskou a laskavýma očima na sebe dívaly do zrcadla.

Docela rychle mi docvaklo, že musím mít webové stránky a ukázat se světu. Udělat krok stranou z komfortní zóny. Říct osobě a stát si za tím, že podpora ženské krásy na světě je důležitý a prospěšný úkol.

Bojovala jsem se strachy a hledala cesty, jak to celé uchopit.

A znáte to přísloví: „Když je žák připraven, učitel se objeví.“

Vesmír mi ho poslal do cesty právě v ten správný moment.

A do teď jsem vděčná svému starému já, které včas pochopilo, že není čas věci odkládat, není čas přemýšlet nad investicí do kurzu, ale že prostě TEĎ nastal čas JEDNAT.

A tak i já jsem našla přesně toho člověka, který se mnou rezonuje, denně mě inspiruje a krok za krokem mi pomáhá jít vpřed po mé podnikatelské cestě a ukazuje mi správný směr. Neskutečně srdečnou a autentickou ženu, se kterou jsem za deset měsíců uběhla v podnikatelské kariéře takový kus cesty, že jsem si to ve snu ani neuměla představit.

Z celého srdce děkuji Stáni Mrázkové, která mě naučila žít příběh, který chci vyprávět. Děkuji, že se objevila právě včas. Díky ní, jejímu příběhu a kurzu Podnikání z pláže jsem dokázala během necelého roku inspirovat více jak 2000 žen svými eBooky, na Facebook fan page získat  přes 1300 nadšených fanoušků a hlavně dál a s radostí šířit do světa povědomí o ženské kráse.

Dokázala jsem najít cestu, která mě neskutečně baví. Cestu, která vede správným směrem a která nemá konce.

uvodni-fotka

Jsem vděčná za zpětné vazby od klientek, za rostoucí množství osobních schůzek i za skvělé spolupráce, které díky kurzu a tomu, co mě Stáňa naučila, nyní vznikají.

Věřím, že i můj příběh bude inspirovat k prvním krokům za vašimi splněnými sny.

Protože když uděláte ten první krok, uděláte i ten druhý, třetí… a za rok se otočíte a budete skutečně překvapeni. Jsem pyšná i sama na sebe, že jsem se nelekla a zvládla všechny kroky během kurzu i při zaměstnání a s rostoucím bříškem.

Neříkám, že to vždy bylo jednoduché. Často jsem krůčky dělala navzdory svému strachu a někdy i lenosti, ale když vám pod rukama vzniká váš projekt, do kterého jdete s vášní, jde to neuvěřitelná dávka energie.

A ta energie mě dobíjí. A jsem vděčná, že mě dobíjí i dnes, v mlhavém prosincovém ránu s uzlíčkem lásky, který tak spokojeně vedle mě oddychuje.

Děkuji Vesmíre. Děkuji Stáňo.

 

34ec346b96c58e5a0ee72fb4439bbe03Michala Měřínská

Mojí vášní je Krása. Proto mě baví učit ženy péči o sebe, inspirovat je v oblasti líčení i oblékání a pomáhat jim tak najít svoji přirozenou krásu a ženskost. Pomohu i vám rozzářit se a cítit se ve svém těle skvěle.

Jsem autorkou eBooku Dokonalé líčení krok za krokem, díky kterému zjistíte, jak svoji krásu líčením podtrhnout za 5 minut. Ve svém projektu MakeUp For You inspiruji stovky žen, pro které je krása, ženskost a elegance součástí života. Více o mém příběhu se dozvíte zde >>

 

Podnikání z pláže
Tento blog je místo, kde si můžete kromě článků autorky projektu Podnikání z pláže Stáni Stiborové číst i příběhy a články účasníků online kurzu Podnikání z pláže, jako je tento. Najdete tady náměty k zasnění, porci inspirace i nakopnutí do toho, abyste se také vydávali za svými sny a žili příběh, který chcete vyprávět. Máte chuť na ještě větší nálož inspirace? Přečtěte si knihu Podnikání z pláže, kterou už četlo více než 10 700 čtenářů. Více o knize tady >>
Komentáře