Lenka Neubauerová – Necelý rok od začátku kurzu: na cestě k úspěchu

Necelý rok od začátku kurzu: na cestě k úspěchu

img-20150624-200217-1Ráda čtu příběhy úspěšných lidí, je to velmi inspirující. Na druhou stranu, když člověk ještě s ničím ani nezačal, hrozně o sobě pochybuje a těžko se s někým hodně úspěšným ztotožní. Já jsem zatím někde v půlce cesty k úspěchu. Ale právě proto si myslím, že tomu, kdo ještě nezačal a váhá, to může být bližší. Proto se s vámi dělím o svůj příběh.

Je to už rok, co jsem vstoupila do Stánina kurzu Podnikání z pláže.

Nemůžu si vzpomenout, kde jsem na Stáňu narazila úplně poprvé, ale vím, že to byl nějaký její článek v souvislosti se Španělskem. Napsala jsem jí e-mail a její milá odpověď mě příjemně potěšila.

Pak jsem si objednala její knihu a když v lednu 2015 otvírala první vlnu kurzu, šla jsem do toho. Nebyla jsem si jistá, co mi to přinese, ale chtěla jsem to zkusit.

Do kurzu Podnikání z pláže jsem nevstupovala s pevně daným tématem

Mým impulsem, proč jsem do toho šla, bylo to, že jsem si chtěla vytvořit nějaký zdroj pasivního příjmu. Zkusila jsem různé věci včetně MLM, ale zkušenosti mě naučily, že za vším musí být autentičnost a hlavně skutečná hodnota pro lidi. Cítila jsem, že tohle všechno Podnikání z pláže nabízí. A došla jsem k závěru, že jediný pasivní příjem, který je opravdu pasivní, je, když něco vytvoříte a to se pak prodává (kniha, online kurz apod.)

U výběru tématu jsem váhala mezi dvěma: výživou a jazyky. Bylo to tak 50 na 50. Nemohla jsem se rozhodnout. Pak jsem to dala do naší FB skupiny, kde jsem napsala:

Milá plážová skupino :-)

mám na vás prosbu: stále přemýšlím nad mým tématem. Mám dvě vášně, první je výživa, krása, zdraví a všechno kolem toho, a druhá jsou jazyky. Jsem schopná se naučit jakýkoli jazyk, když k tomu mám důvod :-) a nepotřebuji k tomu učitele (sama ale dávám hodiny angličtiny). Prý umím vysvětlit složité věci jednoduše…

Napadá vás někoho, jak to propojit nebo co z toho by mohlo někoho oslovit?

Okamžitě mi začaly chodit komentáře, které byly vesměs pro to, abych šla do jazyků. Takže téma bylo jasné: učení jazyků. Založila jsem si web a začala psát články.

Na začátku jsem měla spoustu obav

Měla jsem obavu, jestli budu mít pořád o čem psát, jestli budu schopna napsat ucelenou knihu, jak zvládnu techniku kolem webu.

Nápady, o čem psát, mi přicházejí vždycky v kreativní fázi (která se střídá s fází téměř depresivní), a v té době napíšu dva až tři články „do šuplíku“. Vždycky mám pak něco v zásobě, pro jistotu.

ebook-zdarma-3dTempo kurzu je rychlé, ale zvládnout se dá. Snažila jsem se s ním držet krok, protože jsem se bála, že bych ho jinak nedokončila. Stále jsem tedy plnila Stániny úkoly, včetně e-booku zdarma.

Jediné, co jsem nestihla podle plánu, byl placený e-book. Napsala jsem asi polovinu a připadalo mi to jako chaos. Nevěděla jsem, jak dál. Nějakou dobu jsem se s tím trápila a pak jsem ho asi na dva měsíce odložila.

Protože ale věřím, že všechno má svůj smysl, tušila jsem, že tu pauzu k něčemu potřebuji. A přišla jsem na to. Téma mého placeného e-booku totiž bylo jak se naučit jazyk za 6 měsíců, takže jsem se musela nejdřív sama naučit nový jazyk s využitím všech dnešních možností. Při učení španělštiny jsem pak přišla na to, že nový jazyk se dá naučit už za 3 měsíce (tak, abyste se domluvili).

E-book jsem dokončila a v září, tedy asi po šesti měsících od založení webu www.lenkaneubauerova.cz, jsem spustila prodej.

Zatím se jich prodalo asi 30, což mi přijde adekvátní době, kterou se tomu věnuji. Úspěch přece nepřijde přes noc, ani za půl roku. Pro mě je obrovský úspěch to, že jsem kurz dokončila a pracuju na tom dál. Je toho ještě tolik co vylepšovat! Jsem spokojená, že se mi vrátily počáteční náklady na kurz Podnikání z pláže i na jeho pokračování, tzv. Plážovou střední. Vím, že je toho ještě hodně, co se musím naučit.

Blogem o sobě dávám vědět i pro svou práci

Moje hlavní práce jsou překlady a k tomu soukromé hodiny angličtiny nebo němčiny podle zájmu. Za tu dobu, co mám svůj blog, se mi ozvalo několik lidí se zájmem o výuku. Psaní blogu je hodně o budování důvěry. Lidi vás sledují a rozhodnutí v nich postupně uzrává, vím to sama podle sebe. Takže všechno beru z dlouhodobého hlediska, na nic netlačím.

Mám velkou radost z každého e-mailu, kde mi někdo napíše, že ho moje články přiměly začít se učit cizí jazyk nebo uvěřil, že to dokáže. Cítím tak, že to, co dělám, má smysl.

 

Lenka_Rhodos1-150x150Lenka Neubauerová

je nadšenec do cizích jazyků a ráda předává své zkušenosti, jak se nový jazyk rychle a efektivně naučit. Učí, překládá a píše články. Miluje dobré detektivky. A taky psy a kočky. Více info zde.

Podnikání z pláže
Tento blog je místo, kde si můžete kromě článků autorky projektu Podnikání z pláže Stáni Stiborové číst i příběhy a články účasníků online kurzu Podnikání z pláže, jako je tento. Najdete tady náměty k zasnění, porci inspirace i nakopnutí do toho, abyste se také vydávali za svými sny a žili příběh, který chcete vyprávět. Máte chuť na ještě větší nálož inspirace? Přečtěte si knihu Podnikání z pláže, kterou už četlo více než 10 700 čtenářů. Více o knize tady >>
Komentáře