A letošní vítězkou se stává…

„Moje práce má smysl,“ pomyslela jsem si v posledních dnech mnohokrát, když jsem si pročítala desítky povedených webů, hodnotných článků a promakaných eBooků mých studentů z letošního online kurzu Podnikání z pláže.

Po půl roce tvoření, psaní, učení se novým věcem, marketingovým postupům, novému stylu přemýšlení, překonávání spousty překážek a vykračování z komfortních zón přišel čas, aby mí plážoví studenti ukázali, co umí. Přihlásili se do každoroční soutěže pro plážovníky – Plážové výzvy, ve které vybírám vždy jednu vítězku a následně několik dalších TOP projektů.

A výsledek?

Jsem spokojená a mám radost a pocit opravdu dobře odvedené práce, když vidím, co všechno letos díky kurzu vzniklo. A tuším, že toho vzniklo mnohonásobně více, protože mnozí další plážovníci z letošního ročníku  se do Výzvy nepřihlásili, protože své projekty ještě ladí do dokonalosti.

V únoru 2018 začínali od nuly a vykročili do neznáma

Podmínkou účasti v letošní Plážové výzvě bylo, že se mohou zapojit pouze ti, kdo svůj projekt odstartovali v letošním roce a účastnili se kurzu Podnikání z pláže 2018. Nechtěla jsem míchat nováčky s pokročilými plážovníky, kteří už jsou v online podnikání otrkanější a mají mnohem více vybudováno a jsou ve svém podnikání ukotvenější. Pro pokročilé tedy bude samostatná výzva.

A tak všichni, kdo se zapojili, začali s podnikáním z pláže v tomto roce.

Vím, že každý udělal svůj web a eBooky tak, jak to aktuálně umí nejlépe. Vložili do toho desítky nebo i stovky hodin práce, často i slz a překonávání se. Každý ze zúčastněných by si zasloužil zlatou medaili za odvahu a odhodlání.

Na začátku roku stáli tito lidé před rozhodnutím vykročit do neznáma. Bude to fungovat? Budu to umět? Mám na to? Jsem dost dobrá? O čem budu psát? Co si o mě pomyslí rodina a známí? Bojím se sdílet své názory a myšlenky se světem…

Jo, stálo před nimi spousta překážek k překročení a museli mít pevnou víru v sebe sama a taky ve mě jako lektorku, že je všemi úskalími začínajícího plážového podnikatele dovedu provést.

Já i oni jsme se do toho opřeli naplno a tak vyhodnocování výzvy pro mě bylo takovým pohlazením pro duši. Tohle všechno by totiž nevzniklo kdybychom do toho neznáma společně nevykročili.

Kdo je vítězem Plážové výzvy 2018?

Po dvou týdnech pečlivého hodnocení, bodování příběhů, blogů, eBooků zdarma, prodejních stránek, fanouškovských stránek na Facebooku, placených eBooků a dalších kritérií jsem jako vítězku letošní plážové výzvy vybrala Báru Veselou.

Bára Veselá
autorka projektu Veselá domoškola

Bára je autorka projektu Veselá domoškola, máma čtyř kluků, které učí doma a píše o tom a inspiruje další rodiče, kteří koketují s myšlenkou domácího vzdělávání a dává jim i velmi konkrétní a detailní rady a tipy ve svých eBoocích. 

A takhle jsem ještě nic netušící Báře oznamovala její výhru. :)

 

Rozhovor s vítězkou plážové výzvy - Bárou Veselou

Co tě přivedlo na myšlenku pustit se do plážového podnikání?

Už čtyři roky se naši kluci učí doma. Nebylo to rozhodnutí z přesvědčení, ale z nouze, a tak jsme na to vlastně vůbec nebyli připravení.

Řekli jsme si, že to zvládneme. To, že budeme muset všechno zvládnout jen s jedním platem, byla asi největší obava, ale jde to.

Po těch letech už mě trochu mrzelo, že jsou věci, které musíme sobě i klukům odpírat a které jsou prostě mimo naše možnosti. Večer před spaním jsem si prosila, ať ke mně přijde myšlenka, jak bych mohla pomoci našemu rozpočtu tak, abych mohla dál zůstat s klukama doma a nebrala čas naší domoškole.

Ráno jsem otevřela facebook a vypadl na mě online kurz Podnikání z pláže, už ani nevím, kdo ze známých ho sdílel. Chtěla jsem to nejdřív konzultovat s mým báječným mužem a než se mi to povedlo, tak (pro mě klasicky) skončilo přihlašování do kurzu. Povedlo se mi do něj naštěstí vstoupit po termínu a jsem za to moc ráda.

Pro koho tvoříš své články a eBooky a co chceš lidem předat?

Tvořím pro všechny, koho moje psaní baví, ale především pro rodiče školních nebo předškolních dětí, kteří řeší, jakým způsobem budou své děti vzdělávat. Ať už jsou se státní školou nespokojení, cestují nebo to prostě chtějí dělat jinak… Snažím se jim ukázat, že cesta je a není nijak složitá.

V eBooku Domácí vzdělávání – Jak na to? je krok za krokem vše, co je potřeba udělat, promyslet a zařídit. Taky je v něm spousta tipů z praxe ze samotného vzdělávání (i to, že to někdy skřípe).

Domácí vzdělávání má spoustu plusů (plusy jednoznačně převládají) a mínusů a ty chceme lidem ukázat bez obalu, bez příkras.

Když jsme totiž hledali informace o domácím vzdělávání při našem rozhodování, byla domoškola všude prezentovaná jako procházka růžovým sadem bez trní. Všude jsme našli jen smějící se děti, které si staví příklady z kamínků a negativa nikde.

Negativa samozřejmě jsou, jako vždy u všeho, ale když je na ně člověk připravený, tak se snáz řeší a je fajn vědět, že to řeší i ostatní.

Bára napsala tento eBook:

Skutečné plusy a mínusy domácího vzdělávání

Už jste někdy přemýšleli nad domácí školou a vyrojila se vám v hlavě spousta otázek? Získejte Bářin eBook jako dárek a dostanete odpovědi na tyto a další otázky: 

Je práce doma skutečně tak efektivní? Jak pomáhá individuální přístup? Je skutečně socializace takový problém? Zvládneme být 24/7 spolu? Vážně nemusíme ráno vstávat... A kdo je to všechno naučí?

Kromě domoškoly chceme sdílet i naše cestování a akce, které k nám neodmyslitelně patří. No a vzhledem k tomu, že se můj muž řídí mottem, že zážitek nemusí být dobrý, hlavně, když je silný, tak bych ráda s ostatními sdílela naše silné a dobré zážitky…

Je to půl roku, co ses do toho pustila. Jak se podnikání z pláže promítá do života tebe a tvé rodiny?

Myslím si, že skvěle. To, že mám vlastní způsob realizace, prostě něco svého, mi neskutečně pomohlo. Mám díky tomu pocit, že zase naplno žiju. Navíc jsem spisovatelkou chtěla být už na základní škole, vždycky jsem byla a jsem hrozný grafoman a takhle to má aspoň smysl. Kluci mi fandí, podporují mě a pomáhají mi. Je to vlastě další naše spolupráce, i když píšu jen já.

Navíc maily a vzkazy od lidí, kteří čtou moje články, nebo od těch, kteří se díky eBooku rozhodli pro domoškolu mě neuvěřitelně nabíjí.

Paradoxně mě od té doby domoškola baví daleko víc a myslím si, že se do ní promítá přesně Stánino motto: Žijte příběh, který chcete vyprávět…

Co bys vzkázala těm, kdo koketují s myšlenkou pustit se do plážového podnikání a bojí se udělat první kroky?

Určitě ať se nebojí, je to super jízda. A říkám to já váha váhavá, která se není schopná rozhodnout ani jestli jsi dá k snídani kafe nebo kakao…

Kurz mi obrovsky pomohl v uvědomění si sebe sama, toho, co mě baví, v čem jsem dobrá. A hlavně, že vlastně jsem v něčem dobrá!

Naučila jsem se tady takovou spoustu věcí, že z toho můžu čerpat ve všech oblastech života ještě hodně dlouho. Mimoto je kurz zpracovaný tak, že ho po technické stránce zvládne i ten největší antitalent (třeba já)… Technických věcí jsem se hrozně bála, ale s takovýmhle vedením to byla vážně hračka.

A pro ty, co už zkouší, ale mají pocit, že to nezvládnou nebo, že to nemá cenu, tak hlavně vydržte. Jen krůček po krůčku se dá dojít k cíli. Nic není zadarmo a nic se nestane samo. Nejdůležitější je trpělivost (tu já třeba vůbec nemám) a tak pilně trénuju…

Bára se vydala na plážově podnikatelskou cestu a vytvořila eBook

Domácí vzdělávání - jak na to?

Chtěli byste žít nezávisle na škole? Mít možnost cestovat nebo prostě jen vzdělávat děti jinak, bez zbytečného stresu...? Vaše vzpomínky na základní školu nejsou nejlepší a chtěli byste pro svoje děti něco jiného? Chodí vaše děti do školy a už toho máte plné zuby?

Chtěli byste se také vzdělávat doma a bojíte se, že to nezvládnete? My touto cestou jdeme, a rádi vám na ní pomůžeme...

Stáňa Stiborová (Mrázková)
Žije svůj život naplno a plní si své sny, i ty nejšílenější, každý den. Před pár lety se rozhodla, že už nechce, aby jí dny protékaly mezi prsty jako písek v přesýpacích hodinách. Je žena, matka dvou dcer a jednoho syna, žena skvělého muže, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka. Stáňa je autorka online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní a knihy Podnikání z pláže. Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže. Více o Stáni najdete tady >>
Komentáře