Renata Pekařová: Díky podnikání z pláže jsem zviditelnila a dostala mezi lidi to, co dělám

Podnikat jsem začala asi rok před tím, než jsem vstoupila do kurzu Podnikání z pláže. Moje podnikání se skládá z několika částí, všechny jsou propojeny jedním tématem, a to šitím. Mám eshop s látkami, pořádám kurzy šití, pokud mi zůstane čas, věnuji se zakázkové výrobě dětských dek a polštářků.

Do podnikání jsem se vrhla s velkým nadšením a kupou ideálů. Příjmy jsem měla tak tak na zaplacení nákladů. Ač jsem se snažila ze všech sil, nedařilo se mi dát o sobě vědět zákazníkům.

Na Facebooku jsem narazila na výzvu vstoupit do kurzu Podnikání z pláže. O celém projektu ani o Stáně Stiborové jsem nic nevěděla, měla jsem tři hodiny na to rozhodnout se a vstoupit, potom se kurz uzavíral.

Vstoupila jsem do něj, aniž bych vůbec tušila, co všechno se tím rozhodnutím změní a že toto rozhodnutí je jedno z nejzásadnějších v mém podnikání!

S odstupem času vím, že hlavní problém byl v tom, že o online marketingu jsem nevěděla téměř nic.

Rozumím dobře své práci – šití, ale to k prosperujícímu podnikání dnes nestačí!

První výsledky

Pilně jsem plnila úkoly a vstřebávala všechny nové informace z kurzu. Díky novému blogu a eBooku zdarma jsem začala budovat svou databázi lidí, kteří mají zájem o to, co dělám.

Pomalu a jistě se vše začalo rozjíždět. Začala jsem prodávat první eBooky, objednávky na eshopu přibývaly. Mezi švadlenkami se šířila informace o tom, že tu jsem a co jim mohu nabídnout.

Uvedu další konkrétní příklad, který je pro mě měřítkem před a po PZP:

Před kurzem Podnikání z pláže (PZP) jsem organizovala víkendový kurz šití (VKŠ), a i když jsem udělala maximum, s tříměsíčním předstihem jsem prodala pouze tři místa. Byla jsem zklamaná, do kurzů jsem vkládala velké naděje a myslela jsem si, že o ně bude zájem. Rozloučila jsem se s myšlenkou živých kurzů.

Rok poté, to už jsem o sobě díky PZP uměla dát vědět, jsem na žádost, ač velice nerada (bála jsem se dalšího zklamání a bylo mi líto vynaložit svou energii a čas na něco o co není zájem) pustila do organizace dalšího VKŠ.

JAKÉ BYLO MOJE PŘEKVAPENÍ, když se okamžitě obsadil, a to jsem „jen“ vložila informaci o kurzu na FB a poslala pozvánku do databáze.

11-300x200Kurz proběhl v květnu. Odezva z kurzu byla velká, švadlenky byly nadšené. Nadšená a plná radosti jsem byla i já a na vlně euforie jsem vytvořila a zorganizovala další šicí kurz v říjnu. Tentokráte už vím jak na to, sbírala jsem předběžné zájemce…

VÝSLEDEK?

První zájemkyně se přihlásila, ještě než jsem odeslala info, že je v prodeji… Zájemkyně šla na stránky a hned si jej koupila (večer jsem chystala prodejní stránku a ráno jsem chtěla odesílat mail). JE TO KRÁSNÝ POCIT, KDYŽ TO CINKE SAMO – BEZ VÝZVY. :)

No a během tří dnů byl kurz plně obsazen!

Teď pořádám pravidelné víkendové kurzy šití na jaře a na podzim.

Lidi zajímá, co dělám

Zájem o to co dělám, je ten neskutečně velký „hnací motor“ do dalšího rozvíjení mého online podnikání. Díky tomu, že dostávám všechny ty nádherné zpětné vazby od svých švadlenek, mám touhu dát jim víc. Přitom mě vše neskutečně baví a naplňuje.  Přicházejí nové nápady a já cítím, že sebe i své podnikání pořád posouvám dál.

1. Září jsem rozjela svůj nový velký projekt. Otevřela jsem první Online školu šití v české a slovenské republice. Díky tomu, co už umím, se otevření školy veze na ohromné vlně zájmu.

Pointa příběhu... Bez PZP bych nebyla tam, kde jsem dnes. Moji zákazníci by asi pořád netušili, že tady jsem a co dělám, co jim můžu nabídnout.

Děkuji Stáňo!

Podnikání mě baví den ode dne víc a víc. :) Díky tobě žiju příběh, který chci vyprávět.

Renata Pekařová


Renata Pekařová

www.onlineskolasiti.cz

Jsem podnikatelka, prodávám – krásné bavlněné látky a potřeby pro šití. Lektorka šití, autorka eBooku Hravé šití polštářků. Učím šití polštářů, dek, kabelek, větších i menších šicích projektů. Jsem také zakladatelka 1.online Školy šití v ČR. Věřím, že šijeme pro radost. Více si o mně můžete přečíst – tady >>>


 

Podnikání z pláže
Tento blog je místo, kde si můžete kromě článků autorky projektu Podnikání z pláže Stáni Stiborové číst i příběhy a články účasníků online kurzu Podnikání z pláže. Najdete tady náměty k zasnění, porci inspirace i nakopnutí do toho, abyste se také vydávali za svými sny a žili příběh, který chcete vyprávět. Máte chuť na ještě větší nálož inspirace? Přečtěte si knihu Podnikání z pláže, kterou už četlo více než 42 000 čtenářů. Více o knize tady >>
Komentáře