Rozhovor: Chci, aby si ženy začaly naslouchat, pochopily své potřeby a vykročily ke svým snům

Alice Mičunek do kurzu vstoupila letos v únoru a vytvořila svůj web www.cyklickajoga.com. Spuštění a vymazlení celého projektu jí trvalo celých 9 měsíců, ale povedlo se jí to opravdu parádně. Své zkušenosti a svou vášeň zabalila dohromady a vznikl dokonalý mix.

? Alice se tento podzim stala VÍTĚZKOU PLÁŽOVÉ VÝZVY ?

„Miluju jógu, díky ní jsem poznala do hloubky své tělo i mysl. Cyklická jóga mi však dala příležitost prozkoumat také svou ženskou duši. S radostí předám toto poznání i vám, abyste se i vy cítili v souladu se svou ženskostí.“ – říká Alice o sobě a svém projektu.

Co vše musela Alice překonat, na jakých křižovatkách stála nebo kdo a co jí pomáhalo dojít do cíle, si přečtěte v inspirativním rozhovoru.

Rozhovor s Alicí Mičunek

Tebe od 12 let provází jóga. Když jsi se rozhodovala, jaké téma nebo obor si vybereš pro online podnikání, byla jóga jasnou volbou nebo jsi uvažovala i o něčem jiném?

Jóga je součástí mého života už dlouho. Ale kdybys mi před pár lety řekla, že ze mě bude lektorka jógy, asi bych se nevěřícně smála. A jsme tady. Sen se stal skutečností. Krok za krokem, postupně, s trpělivostí.

Když jsem procházela prvními kroky Plážového podnikání, jóga byla rozhodně na prvním místě. Měla jsem to štěstí, že své téma jsem už věděla a bylo fajn se v něm utvrdit.

Strávila jsi nějaký čas v Indii? Proč si tam odjela? A  ovlivnila nebo ovlivňuje tato zkušenost tvůj život a současné podnikání?

V Indii jsem strávila rok svého života během pěti cest. Tahle země se pro mě stala srdcovou záležitostí a zároveň takovou bránou do dospělosti. Poprvé jsem vycestovala do Indie, když mi bylo 22.

Úplně si pamatuju ten den, kdy vznikla ta jiskřička nápadu. Bylo to září, začátek mého magisterského studia, seděla jsem v lavici a za okny padalo barevné listí a já jsem věděla, že tam nejsem správně, že to úplně není moje cesta, a že je potřeba něco jinak.

A tak jsem si studium upravila tak, že jsem si dala dva semestry dohromady a ten následující jsem měla volný a díky tomu jsem mohla vyrazit na půl roku do Indie.

Asi si řeknete, kde mladá studentka vzala na půl roční cestu? Prostě tomu osud tak asi chtěl, za bakalářské studium jsem totiž dostala stipendium, takže se to tak prostě dobře sešlo.

Mým velkým přáním bylo strávit léto smysluplně. V Indii jsem dobrovolničila, cvičila si jógu, pracovala na farmě, meditovala, cestovala sama i s novými přáteli. Prostě jsem tušila, že když strávím léto doma nebo udělám ten velký krok a vyrazím ven, bude to velký rozdíl.

A věřím, že mě ta cesta ovlivnila velmi, cítím to na sobě.


Určitě to ve mně zformovalo pohled na svět „Everything is possible.“ „Všechno je možné.“ Dalo mi to možnost vidět věci jako výzvu ne jako problém, a to si myslím, že je potřebná věc nejen pro podnikání.   


Už nějakou dobu pořádáš živé akce a cvičení jógy. Proč ses rozhodla přenést jógu na internet? Co bylo tím hlavním důvodem?

Důvodů bylo hned několik.

Mým velkým přáním bylo rozšířit Cyklickou jógu mezi ženy.

Viděla jsem, jak jsou moje klientky z lekcí nadšené a uvolněné, jak se jim daří ladit nejen své tělo, ale také svůj život. A moc jsem si přála, aby tak spokojené byly i další ženy, které prostě nemohou přijít na lekci. Chtěla jsem, aby si ženy začaly naslouchat a pochopily své potřeby a vykročily ke svým snům. Mně v tom pomohla jóga a vědomá práce na svém ženství a pevně věřím, že tohle je cesta pro spoustu žen.

Nejde o to lámat se v jógových asánách nebo hodiny sedět v meditačním sedu. Jde o to najít si svou cestu a jít krok za krokem ke své vědomé ženskosti a spokojenosti. A v tomhle je jóga tím nejdůvěrnějším prostředkem.

Další důvod byl více racionální...

Jógu jsem již učila druhým rokem a věděla jsem, že je pro mě maximální strop mít 10 lekcí týdně. Jsou i lektoři, kteří zvládnou 5 lekcí denně, ale dříve či později jejich tělo začne razantně protestovat. Já jsem věděla, že takovou zkušeností si projít nechci.

Zároveň jsem cítila, že si ani nechci hledat další úvazek, protože by moje pozornost byla roztříštěná. Tuto zkušenost už jsem měla za sebou. Chtěla jsem se opravdu ponořit do jógy. Studovat ji, dopřávat si svou praxi, prohlubovat své zkušenosti.

A pak si pamatuju webinář ze začátku roku o Plážovém podnikání. Bylo to jako poslední kousek puzzle do mého obrázku „Jak bych mohla své zkušenosti a nadšení přetvořit v realitu?“ A viděla jsem tam úžasné a normální holky, které tuto cestu zvládly. Velmi mě to nakoplo a šla jsem do toho.

Věděla jsem, že to je to, co potřebuju, a co by mi mohlo pomoct zrealizovat můj sen, který se díky tomu začal proměňovat v plány a ve skutečnost.

A pak tady byl ještě třetí důvod - osobnější:

Byl to jeden vzorec z dětství, se kterým jsem vyrůstala. „Peníze se musí těžce vydělávat, holčičko.“ Tak tahle hnusná věta mi zněla v hlavě dlouho a já jsem během Stániného webináře prostě pocítila silný pocit, že tento vzorec potřebuju nutně změnit, že musím přetvořit svůj vztah k financím a k jejich vydělávání. Byla to pro mě obrovská motivace.


Pomocí e-booku 7 kroků k uvolnění těla a zklidnění mysli nahlédnete do své ženské duše o něco hlouběji a získáte praktické a jednoduché návody, dozvíte se příklady z praxe, naučíte se pracovat se svým dechem, uvolníte tělo pomocí jednoduchých jógových pozic a k technikám se můžete kdykoliv vrátit.

Vytvořila jsi rozsáhlý online kurz Cyklické jógy. Určitě to nebylo jednoduché a „zadarmo“. S čím jsi při vytváření nejvíce bojovala? Co ti dalo nejvíc zabrat? A jaké výzvy, strachy a překážky jsi při tom zdolala?

Když nad těmi 9 měsíci tvoření přemýšlím, byla to dobrodružná cesta. Podnikání z pláže byla jako opravdu skvělá mapa, díky které jsem mohla vykročit vpřed. Vlastně bylo nádherné tvořit v souladu se svým cyklem. Jsem za to na sebe fakt pyšná, protože vím, jak je někdy může být těžké žít to, co učíte. A mně se to povedlo.

Takže, když přišla tvořivá fáze, psala jsem o stošet, dělala jsem web třeba i do 3 do rána a byla jsem nadšená. Pak třeba přišly pochybnosti, strach, jestli ta vložená energie a úsilí bude mít odezvu. Ale pořád jsem si říkala, ať to dopadne jakkoliv, vím, že to chci zkusit.

Docela mi daly zabrat termíny, deadliny…no to je něco pro mě. Cítila jsem tlak, že něco musím dokončit rychle, že to prostě musí být hned hotové. A pak jsem viděla, jak si vlastně tento tlak na sebe kladu já sama. Všechno to potřebovalo dozrát.

Nejdřív jsem si myslela, že všechno stihnu do svatby, kterou jsme měli na začátku června (tedy uskutečnit celý projekt během 4 měsíců). Asi bych to dala, kdybych se hodně hecla, ale k oltáři by šla kostřička s kruhy pod očima, a sice s online programem v zubech, ale rozhodně ne v souladu. Když jsem si přiznala, že to nedám, přišla úleva.

A pak mi vesmír přinesl tuhle zkoušku ještě jednou. Říkala jsem si, že to všechno odstartuju před svatební cestou, na kterou jsme jeli v září (na Bali). A už jsem si libovala, jaká ze mě nebude Plážová podnikatelka, a že by bylo milé dostat první objednávky na Bali.

Poprosila jsem kamaráda, jestli by mi udělal technickou podporu a jeho slova si pamatuju dodnes: „Udělám to pro tebe, ale nedělej to.“ Jeee, ještě, že jsem ho poslechla.

Dopadlo to tak, že jsem opravdu všechno dokončila před naší svatební cestou a odjížděla jsem s čistou hlavou. Takže jsem pak mohla prožít každý líbánkový okamžik naplno a ne s myšlenkami někde na sociálních sítích.

Cítila jsem, že je to tak v tu chvíli opravdu potřeba a online kurz mezitím krásně dozrál, dostala jsem krásné reakce, jak se na něj ženy těší a vyplul pak do světa na podzim (tedy po 9 měsících práce).

Taky musím říct, že jsem měla obrovskou oporu ve svém partnerovi, teď už manželovi, který mě ukotvoval svým mužským pohledem na věc a podporoval mě a věřil všemu, co dělám. Však teď tu radost taky sdílíme spolu.

Jak ve svém oboru vnímáš konkurenci a co děláš pro to, abys byla jiná? Čím se odlišuješ?

Já mám v tomhle asi dost jógový pohled na věc, tedy rozumějte nemarketingový. V mém jógovém pohledu konkurence moc neexistuje, není taková soutěživá a agresivní. Beru to spíš jako výzvu a inspiraci. A jsem ráda, že si lidi najdou svou cestu k sobě.

Někomu vyhovuje to, jinému zas něco jiného. Když jsem tvořila program, záleželo mi na tom, aby byl kvalitní, jak po obsahové tak po vizuální stránce, to si myslím, že je v tom jógovém virtuálním světě potřeba.

Co bys vzkázala těm, kteří o svém online podnikání teprve přemýšlí a sní? Máš pro ně radu, jak začít nebo jak si svoje vykročení usnadnit?

Je to dobrodružná cesta a chce to odvahu, chce to být nohama na zemi a zároveň si dovolit být hlavou v oblacích. Mezi tím by měla být harmonie. Protože, když bychom zůstali u té naší racionální stránky, třeba by to bylo jen o výmluvách, obavách a pochybnostech, které by nás od toho našeho snu odváděly.

A naopak, když jsme hodně ve fantazii, tak pak chybí potřebný impulz k tomu začít a necháváme naše skvělé nápady jen v podobě vzdušných zámků.

Je to o vykročení ze své komfortní zóny. Je to pouť, která rozhodně stojí za to. Nebojte se jít dopředu. Mám pocit, že to prostě vždycky dopadne tak, jak má. Můžeme své poslání ladit do té doby, než s tím budeme spokojeni.


ČETLI JSTE ROZHOVOR
S VÍTĚZKOU 6. PLÁŽOVÉ VÝZVY

Alice Mičunek

www.cyklickajoga.com

Miluju jógu, díky ní jsem poznala do hloubky své tělo i mysl. Cyklická jóga mi však dala příležitost prozkoumat také svou ženskou duši. S radostí předám toto poznání i vám, abyste se i vy cítili v souladu se svou ženskostí. Můj příběh si můžete přečíst zde.


Podnikání z pláže
Tento blog je místo, kde si můžete kromě článků autorky projektu Podnikání z pláže Stáni Stiborové číst i příběhy a články účasníků online kurzu Podnikání z pláže. Najdete tady náměty k zasnění, porci inspirace i nakopnutí do toho, abyste se také vydávali za svými sny a žili příběh, který chcete vyprávět. Máte chuť na ještě větší nálož inspirace? Přečtěte si knihu Podnikání z pláže, kterou už četlo více než 42 000 čtenářů. Více o knize tady >>
Komentáře