Rozhovor: Třásla jsem se, jestli se moje silná intuice vyplní

Kristýna se umístila v letošní 5.plážové výzvě na 2.místě ještě jako Nečasová. Během absolvování kurzu Podnikání z pláže se jí život hodně změnil a nejen tím, že se stala paní Roller. :-) V Kristýnině příběhu je několik důležitých momentů a křižovatek.

Co mě v něm hodně zaujalo je poznání, jak moc důležité je dát v našich životech prostor pro plnění vlastních snů. Jak zásadní vliv na náš život může mít fakt, zda děláme nebo naopak neděláme to, po čem toužíme a v čem spatřujeme smysl.

Kristýnu jsem požádala o rozhovor a položila jí i několik otázek „na tělo“. Naštěstí se nezalekla :-) a díky tomu vás mohu nyní pozvat k inspirativnímu čtení.

Rozhovor s Kristýnou Roller:

Spousta lidí by chtěla podnikat a neví, do čeho se pustit, tápou ve svém tématu. Jak tebe napadlo tvé téma?

Někdy v 16 letech jsem na základě mé myšlenky, že bych chtěla začít cvičit jógu, objevila mou nejmilovanější lektorku Dášu. Díky ní se věnuju józe dodnes. Divím se, jak neuvěřitelné štěstí jsem měla, že jsem potkala svou první a zároveň nejlepší lektorku na malém městě.

Když jsem v roce 2004 hledala téma mé diplomové práce (Učitelství pro 1. stupeň), napadlo mě tehdy spojit mé dvě milované oblasti: jógu a děti. Začala jsem vést kroužky pro předškolní i školní děti a tím jsem získala praktické zkušenosti. Proto téma mého podnikání bylo jasné. :-)

A teď se pomocí internetu dětská jóga může dostat k mnohem většímu počtu dětí a rodin, než kdybych vedla jen živé lekce v jednom městě.

Jsem vděčná za to, že dneska třeba můžu být takovou inspirací pro maminky, jako byla Dáša pro mě. Rodiče můžou díky józe trávit úžasný vědomý čas se svými dětmi. To v dnešní rychlé době považuju za zásadní prvek vztahu rodiče s dítětem.

Tvoje téma hodně souvisí s tvým těžkým dětstvím. Ty ses otevřela a začala ho sdílet. Mnoho lidí se bojí takto veřejně otevřít. Myslíš si, že pro on-line podnikání je sdílení osobního příběhu důležité?

Nevím, jestli úplně pro každého online podnikatele je důležité tak hodně se otevřít, asi i záleží na tématu, kterým se zabývá. Musím přiznat, že mám pořád obrovský strach otevřeně sdílet věci z mého života.

Jsem velmi vděčná Stáně, protože mi svými články ukazuje její život a proto otevřeně píšu i já. Přes všechen strach, který s tím mám spojený. Ale cena za neotevření se by byla velmi vysoká. Hluboce totiž toužím pomoct dětem, aby měly šťastnější dětství a tím pádem i celý život. Protože já jsem moc šťastné dětství neměla a vím, jak moc některé události můžou ovlivnit budoucí nastavení dětí.

Předávám jógu pro děti, relaxační pohádky a mandaly, díky kterým rodiče můžou svoje děti naučit, jak mít rád svoje tělo, jak se na sebe naladit, co dětem dělá dobře, a co ne a spoustu dalších dovedností. Jóga je nesoutěživá, laskavá, prostě úžasná.

Jaké to bylo pro tebe udělat první krok k tvému on-line podnikání? Měla jsi strach? Bála ses ten krok udělat?

Můj strach byl veleobřích rozměrů… Trvalo mi několik roků, než jsem se k tomu odhodlala. Vedla jsem už hodně let lekce pro děti a učila jsem dětskou jógu ve školce. Jenže jsem cítila, že to je málo. Že toužím jógu dostat mezi mnohem větší počet dětí, maminek a paní učitelek.

Tak jsem začala lektorovat semináře pro paní učitelky. Říkala jsem si, že když naučím dvacet učitelek jógu na jednom živém semináři, tak ony ji budou předávat dalším stovkám dětí. Po čtyřech letech mi i tahle forma začala “být malá” a vrhla jsem se do internetových vod.

Přiznávám, bez kurzu Podnikání z pláže bych se asi doteď plácala někde na mělčině.

Teď cítím, že se dětská jóga může dostat k opravdu velkému množství rodičů a dětí.

Maminkám s dětmi na mateřské doporučuju zařadit společnou relaxaci každý den. Děti se relaxací krásně zklidní, maminky si na pár chvil odpočinou a naberou síly. Zároveň si prohlubují vztah.

Já o tobě vím, že když jsi svůj strach překonala a dovolila sis dělat to, po čem jsi toužila a začala jsi konečně tvořit svůj on-line projekt jógy pro děti, že se tvůj život hodně změnil. V té době jsi brala antidepresiva, nemohla jsi otěhotnět...Pověz nám, co se vlastně stalo?

Roky 2015-16 byly doteď nejtěžší v celém mém životě. Měla jsem hluboký a dalo by se říct i “osudový” vztah, ve kterém jsme si hodně dali i ublížili. Děti moc miluju, ale byla jsem z každodenní práce s nimi velmi unavená, neuměla jsem si šetřit energii pro sebe a celá se “rozdávala.”

Navíc jsem toužila předávat dětem i duchovní principy, což jsem si prostě v klasickém školství nemohla dovolit. Moje duše chřadla, až mě to dovedlo k depresím.

Snažila jsem se ze všech sil se z nich dostat pomocí terapií a alternativních metod, což mi většinou zabírá (hlavně psychosomatika). I když léky téměř nepoužívám, už jsem neviděla jiné východisko, jak si na chvíli ulevit a přestat aspoň na nějaký čas cítit tu nesnesitelnou bolest.

Sny o dítěti jsem vzdala

Do toho jsem 5 let toužila po miminku a 3 roky jsem nemohla otěhotnět. Když už byla duševní bolest tak hrozivá, že to nešlo vydržet, něco ve mně povolilo a můj vnitřní kritik (kritický hlas, který vzniká v dětství) mi řekl: “Tak dobře, třeba nebudeš mít nikdy děti. Tak já ti dovolím dělat to, po čem nejvíc toužíš, dětskou jógu, psát, šířit tvoje relaxační pohádky, mandaly, a to, čím žiješ.” Hluboko uvnitř sebe jsem sny o dítěti vzdala.

Za krátkou dobu potom na mě vykoukla na FB přihláška do Plážového podnikání. Už jsem chtěla do Plážovky jít v posledních dvou letech, ale nějak se schumelilo, že jsem vždycky klepala na zavřené brány kurzu. Ale tentokrát jsem to stihla. :-)

Tím jsem si začala plnit svůj největší sen, předávat velkému množství dětí jógové cvičení. Pomáhat jim dostat se sama k sobě, jako jsem tím prošla já sama.

Po dvou týdnech kurzu Podnikání z pláže jsem zjistila,
že jsem těhotná.

Protože jsem dovolila sama sobě dělat opravdu to, po čem toužím, mohlo se uvolnit místo pro splnění dalších přání.

Pokud máte podobnou nutkavou touhu sdílet s ostatními svou vášeň, nebo životní zkušenosti, určitě tím směrem běžte. Třeba se po cestě směr pozmění, to ale vůbec nevadí.

Jinak vás časem můžou dostihnout fyzické nebo psychické problémy, jako mě. Navíc získáte hluboké uspokojení, že děláte přesně, na co máte talent a že jste na správné cestě. Ten pocit bych už za nic nevyměnila.

Jak se ti podařilo dostat jógu pro děti na internet? Co ti pomohlo v tom, abys vytvořila a začala nabízet svůj první on-line kurz jógy pro děti?

Pomohl mi vstup do kurzu Podnikání z pláže. Taky mě pohánělo velké přání, aby mohly děti s maminkami cvičit, relaxovat a vybarvovat mandaly, i když třeba žijí na vesnici a k jógovému kroužku se dostanou jen velmi těžko. Uhnízdilo se ve mně neochvějné přesvědčení, že to prostě dokážu a udělám úplně všechno, co bude potřeba.

V prvních třech měsících těhotenství jsem se cítila “naladěná na celý vesmír,” přicházely mi víc než obvykle silné intuitivní zprávy, že buď můžu vyhrát Plážovou výzvu, nebo se umístit na prvních místech. Chvílemi jsem si připadala jako blázen.

Bylo to tak silné, že mě to nutilo prosedět celé měsíce u počítače a tvořit a tvořit.

Finišovala jsem až do úplného konce. Šest dní před uzávěrkou jsem strávila u počítače téměř nonstop a poslední videa online kurzu jsem nahrávala ještě těsně po ní :-). Při vyhlašování jsem se třásla, jestli se ta moje silná intuice vyplní. Nelhala.

Stánin kurz mi poskytl skvělé praktické vedení pro přípravu webu o józe pro děti. Moje několikaměsíční práce byla oceněna 2. místem v Plážové výzvě. Při chystání online kurzu Kouzlení s dětskou jógou jsem všechno tvořila návodně tak, aby rodiče sami doma cvičení s dětmi zvládli a své dítě jógu naučili.

Když z nejrůznějších důvodů nemají možnost jít s dítětem na živou lekci, můžou trávit vědomý čas doma. A tím pádem budou oba šťastnější, rodič i dítě. To je mé největší přání.

Ty jsi začala svoje on-line podnikání budovat zkraje letošního roku. Svůj projekt jsi naplno spustila letos v červnu. To je celkem chvilka. Máš už nějaké úspěchy? Podělíš se s námi o ně?

Můj eBook zdarma Spokojené dítě (7 relaxačních pohádek a mandal) si zatím stáhlo přes 500 lidí. Tolika dětem a rodinám už mění životy, to je úžasné. Každý den přibyde pár stažení, jsem nadšená.

Jako úspěch vnímám, že víc jak 500 dětí se díky mým pohádkám učí, jak vnímat svoje tělo, jak si říct, co se mi líbí a co ne, jak pracovat se svou myslí. Učí se relaxovat a zklidnit se, což je k nezaplacení.

Obrovskou radost mám z emailů, které mi přicházejí po stažení eBooku zdarma. Nedávno mi psala jedna babička, že její 5letá vnučka chce začít cvičit a moc mi děkovala za pohádky, mandaly a články o józe. Cítila jsem velké uspokojení a radost, že babička s vnučkou budou spolu cvičit. Přesně pro tohle jsem se do toho pustila.

Přichází nové nabídky

Budu vést workshop pro lektorky dětské jógy v rámci České asociace dětské jógy, na který mě pozvala její zakladatelka, Hanka Luhanová. Je jednou z nejvíc viditelnějších propagátorek dětské jógy v České republice.

Taky se mi ozvali z nového velkého portálu Flowee.cz. Mají zájem prodávat produkty s jógou pro děti a dávat na jejich web moje články. Momentálně nastavujeme spolupráci.

Ty jsi ve svém životě zažila velký tlak na výkon a zapření se. Jak se dnes díváš na potřebu odpočinku a jak moc je podle tebe odpočinek v podnikání důležitý? A jak ty sama odpočíváš?

Odpočinek v podnikání (nejen v něm) je moc důležitý. Právě cvičení jógy mi dovoluje na chvíli vypnout mysl a naladit se na přítomný okamžik. Jak říká můj skvělý indický jógový učitel Deep, chvilka mezi nádechem a výdechem je život.

Základem v mojí rodině bylo, že mám hodnotu, jen když tvrdě pracuju. To mě vedlo k workoholismu. Jóga svou nezaměřeností na výkon je úžasný pomocník. Prostě cvičím, jak mi tělo dovolí, a nehodnotím, jak správně jsem pozici dokázala zacvičit.

Taky mi hodně pomáhá sauna, kde intenzivně prožívám uvolnění a odpočinek. Úžasně vypnu i u skvělé knížky. Miluju, když mě vtáhne a nepustí, dokud ji nedočtu.


Kristýna Roller
Kristýna Roller
www.jogaskristy.cz

Miluju duchovní cestu, jógu a děti. Naučím vás, jak cvičit jógu a relaxovat s dětmi doma, ve školce nebo škole s radostí a zábavně. Vystupovala jsem v 1. sérii pořadu Jogínci v ČT Déčko. Dětskou jógou se zabývám od roku 2004. Vedu kurzy pro lektory dětské jógy.  Můj příběh si přečtěte zde. Vytvořila jsem eBook a video zdarma o dětské relaxaci, najdete ho tady.

Jsem autorkou online kurzu Kouzlení s dětskou jógou. Tady můžete nakouknout na 3 videa Jóga nejen na prázdniny.  Webové stránky: www.jogaskristy.cz


Podnikání z pláže
Tento blog je místo, kde si můžete kromě článků autorky projektu Podnikání z pláže Stáni Stiborové číst i příběhy a články účasníků online kurzu Podnikání z pláže, jako je tento. Najdete tady náměty k zasnění, porci inspirace i nakopnutí do toho, abyste se také vydávali za svými sny a žili příběh, který chcete vyprávět. Máte chuť na ještě větší nálož inspirace? Přečtěte si knihu Podnikání z pláže, kterou už četlo více než 10 700 čtenářů. Více o knize tady >>
Komentáře