Rozhovor: Poslouchám svůj vnitřní hlas, který mi říká, kdy je na co ten správný čas

Mnoho profesí vyžaduje na první pohled přímý kontakt s klientem, komunikaci jeden na jednoho. Setkávám se s dotazy lidí, kteří dělají prožitkové semináře, osobní konzultace nebo terapie, zda i jejich profesi lze nějak přetavit do plážového podnikání.

Jde nahradit osobní kontakt s klientem online podnikáním? Osobně si myslím, že ano i ne.

V některých případech je osobní kontakt s klientem nenahraditelný. Pokud jsou ovšem informace, které sdělujete každému klientovi jednotlivě a víte, že jsou pro vaši práci s ním klíčové, pak je to něco, co můžete přetavit v eBook nebo online kurz.

Pomůžete tak mnohonásobně většímu počtu lidí, než jaké byste byli schopni obsloužit živě jeden na jednoho a zároveň můžete snadněji pracovat s klienty živě, protože jsou už na práci lépe připraveni.

Další vliv, který má plážové podnikání na pomáhající profese je, že když dlouhodobě ve svém oboru píšete hodnotné články, sdílíte svůj příběh, vydáváte eBooky, točíte videa a děláte další věci související s online podnikáním, lidé se o vás dozví. Virtuálně si k vám budují důvěru a vztah.

To je v těchto profesích velmi důležité. Než se člověk vydá na prožitkový seminář, potřebuje mít k lektorovi důvěru a nástroje online marketingu jako je blog, eBook zdarma, email marketing a správně vedená Facebook fanpage jsou právě ty cesty, skrze které můžete lidem ukázat kdo jste a jak jim právě vy můžete pomoci.

Jedním z takových lidí, kteří jsou jednou nohou v plážovém podnikání a tou druhou v živých seminářích a individuálních konzultacích je Monika Nisznanská, se kterou jsem udělala rozhovor. Inspirujte se v rozhovoru níže, jak jde propojit offline profesi s online světem. :)

monika-og

1. Tvým ústředním tématem podnikání je téma vnitřního dítěte. Mnoha čtenářům tento pojem možná nic neříká, můžeš přiblížit, o co se jedná, a říct čtenářům, kdo jsi?

Jmenuji se Monika Nisznanská a dnes skrze léčení vnitřního dítěte pomáhám lidem uzdravit vztah k sobě sama, vnést tak harmonii do svých blízkých vztahů a žít radostnější život.

Vnitřní dítě jsou všechny naše zážitky z dětství, které v nás stále žijí. A to z doby od 0 do minimálně 18 let. (Patří do toho i prenatální období.)

Zároveň jsou to ty nejčistší dětské kvality jako je radost, hravost, odvaha, upřímnost, bezpodmínečná láska a bezprostřednost, které nám v dospělosti často chybí. Víc se v dospělosti se svým vnitřním dítětem potkáváme v situacích, které nám spíš komplikují život.

Mnoho lidí si neuvědomuje, jak moc je dětství ovlivňuje i v dospělosti. A co víc, že se tím dá něco dělat.

Právě díky svému bolestnému dětství jsem přišla na to, jak moc mě ovlivnilo, když na mě v dospělosti vykukovalo na každém rohu v podobě nízké sebedůvěry, žárlivosti, nefunkčních rodinných i partnerských vztahů a různých strachů.

Bylo neuvěřitelně osvobozující zjistit, že to tak nemusí zůstat. Našla jsem mnoho metod, jak s tím pracovat a více se uvolňovat do života.

 

2. Spousta lidí by chtěla podnikat a neví, do čeho se pustit, tápou ve svém tématu. Jak tebe tvé téma napadlo?

Chvilku jsem sice hledala, co by bylo to pravé. Ale když jsem si uvědomila, jak velký kus cesty jsem ušla právě v léčení svých zranění z dětství, řekla jsem si, že by byla škoda to nepředávat dál.

Je v tom tolik potenciálu pro spokojenější život všech lidí. Všude kolem sebe vidím zraněné vnitřní děti. Někdy mi to láme srdce, když vidím, jak to předáváme dál svým dětem, jak to rozvrací partnerské vztahy a ničí rodiny. A přitom stačí „tak málo“!

Když dnes vidím, jak spokojený život žiju a že to tak může mít každý, kdo chce, tak mě to naplňuje hlubokou vírou v to, co dělám.

 

3. Na začátku podnikání se často lidé bojí, že budou mít málo klientů. Neví, jak je získat. Jak to děláš ty?

Jde to pomalu, ale jistě. Přeci jen se zabývám hodně citlivým tématem a chvíli trvá, než si člověk ke mně získá důvěru.

Na začátku mi hodně pomohl můj e-book zdarma:  Co je to vnitřní dítě…

Dál se mi nejvíce osvědčila má fanouškovská stránka na Facebooku a psaní článků. Když už mě pak lidé znají, tak se vše začíná šířit samo v podobě ústních doporučení, která fungují asi nejlépe.

 

4. Stejně jako ostatní jsi začínala z nuly kontaktů a fanoušků, kdy to bylo? A prozradíš, kolik máš lidí v databázi a na tvé fanpage dnes?

Začínala jsem někdy v březnu 2015. Dnes mám v databázi kolem 1 700 kontaktů a stejné tolik fanoušků na své fanpage.

Určitě by to šlo i líp, ale poslouchám svůj vnitřní hlas, který mi říká, kdy je na co ten správný čas.

Taky nepatřím mezi ty online marketéry, kteří by posílali svým kontaktům maily každý týden někdy i více. Sama to nemám ráda, takže to nedělám. Takže je to, tak jak to je. :o)

 

5. Co považuješ za klíčový faktor toho, že počet tvých kontaktů a fanoušků se z nuly vyhoupl za tu dobu na tato čísla?

Jako nejklíčovější mi v tomhle směru přijde, když se tomu člověk věnuje pravidelně a vytrvale. Mě v tom hodně pomáhá přesvědčení o hlubokém smyslu práce, kterou dělám.

Dále pravidelné zveřejňování příspěvků na FB a psaní článků. Také navázání plodné spolupráce a tím i vzájemné podpory.

 

6. Děláš individuální terapie, semináře, workshopy, do toho máš i svůj placený eBook. V čem vidíš ve svém oboru přínos online vzdělávání tvých klientů formou eBooku?

Můj placený e-book Léčení vnitřního dítěte v pohodlí domova vnímám přínosný především pro lidi, kteří se ještě necítí na skupinovou terapii nebo ty, kteří raději jdou svým vlastním tempem, a pomáhá jim při tom bezpečné prostředí jejich domova.

To jim nakonec může pomoci odhodlat se přijít na některý z mých seminářů. Protože nejen ze své vlastní zkušenosti musím říct, že skupinová dynamika je snad tím nejmocnějším a nejrychlejším hybatelem změny.

seminar_monika

7. Když si člověk vyléčí své vnitřní dítě, může to mít nějaký vliv na jeho úspěch v podnikání a životě?

O tom vůbec nepochybuju. :o) I na podnikání může mít léčení vnitřního dítěte zásadní vliv vzhledem k tomu, že se zranění vnitřního dítěte projevují i v podobě nízké sebedůvěry, strachu dělat nové věci, strachu ze selhání, pocitu, že nevím, co chci.

Když se pak naše vnitřní dítě začne uzdravovat, všechny uvedené rysy chování se začnou měnit. Začnou se rozpouštět. Posílí se naše sebedůvěra a odvaha, zeslábnou naše strachy a tím si začneme uvědomovat, co vlastně chceme a získáme odvahu si za tím jít.

kolaz_vysledky_leceni

A obecně v životě má léčení vnitřního dítěte dalekosáhlé pozitivní dopady.

Mám radost, vždy když vidím, jak začínají fungovat rodinné vztahy, které před tím byly na bodě mrazu.

Když rodiče začínají chápat, jak být těmi nejlepšími rodiči pro své děti. Když si lidé začínají uvědomovat svou hodnotu. Když jim začínají lépe fungovat partnerské vztahy. Když se začínají zbavovat svých závislostí.

Za sebe musím říct, že jsem nepotkala účinnější a cílenější terapii, která jde k jádru všech našich problémů v životě a pomáhá tak lidem na mnoha úrovních.


Monika Nisznanská
Monika Nisznanská
www.monikanisznanska.cz

Dnes vím, co je příčinou bolesti v mezilidských vztazích a jak ji účinně léčit. Mým posláním je učit lidi, jak vyléčit své dětské já a tím všechny své vztahy i vztah k sobě sama, a žít tak naplněný život.

Jsem autorkou e-booku Léčení vnitřního dítěte v pohodlí domova, který vám pomůže naplnit váš život radostí, hravostí, odvahou, uvolněním a láskou.Také nabízím individuální i skupinovou terapii.

Už brzy se koná můj seminář Setkání s vnitřním dítětem.


Stáňa Stiborová (Mrázková)
Žije svůj život naplno a plní si své sny, i ty nejšílenější, každý den. Před pár lety se rozhodla, že už nechce, aby jí dny protékaly mezi prsty jako písek v přesýpacích hodinách. Je žena, matka dvou dcer a jednoho syna, žena skvělého muže, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka. Stáňa je autorka online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní a knihy Podnikání z pláže. Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže. Více o Stáni najdete tady >>
Komentáře