Růžena Nekudová – Jak jsem objevila svoje téma k online podnikání

Začala jsem od nuly, nestavěla jsem moje online podnikání na něco, co už jsem dlouho v životě provozovala. Rozhodnutí vstoupit do kurzu Podnikání z pláže jsem udělala hned, o tom jsem jasno měla, protože jsem si chtěla budovat svůj pasivní příjem. Ale neměla jsem tak docela jasno, na jakém tématu svůj web postavím.

Nedovedla jsem si vůbec představit, že bych mohla dělat osobní rozvoj, inspirovat a motivovat lidi, jako to dělám teď s přirozeností mně vlastní.

Dlouho jsem přemýšlela, co umím nejlépe, co mi nejlépe jde, co je můj koníček.

Každého přece něco baví, no ne?

Já ale neměla ráda vaření, nejsem žádnej kutil ani kreativista, ani mě v tu chvíli nic nebavilo natolik, abych se tomu věnovala dlouhodobě, všechno umím tak napůl. Baví mě cvičení a tanec, ale že bych tady v mém mini prostoru hopsala a točila videa, to nebylo to pravé pro mě. Nějak jsem to cítila.

V jednom z prvních modulů kurzu Podnikání z pláže byla od Stáni perfektní textová nápověda, jak si své téma vybrat, jak ho objevit. Psala v ní, že když mluvíme s přáteli, tak se máme zamyslet nad tím, o čem s nimi mluvíme, o čem rádi mluvíme s rodinou. Já se nad tím zamyslela i v opačném slova smyslu, co nemám ráda a co bych ráda změnila, v čem bych byla ráda přínosem pro ostatní lidi.

20150227_164038-1024x576

Uvědomila jsem si, že nejraději s lidmi mluvím o životě a o tom, jak se nebát říci svůj názor, jak se nebát toho, co si kdo o vás myslí. Být přirozenej a nenosit masku před okolím. Prostě jsem opravdu o tom s lidmi mluvila automaticky a díky tomu jsem si uvědomila, že to je vlastně to, co chci dělat.

Že já tak žiji svůj život, že jsem se dopracovala k tomu, abych se odprostila od vlivů okolí, byla sama sebou a nebála se za to, kdo jsem a co říkám.

Úplně mě osvítilo a hned jsem zřetelně viděla a hlavně cítila, že touto cestou mám jít. I když jsem nevěděla, o čem budu psát, jak to celé uchopím (to se pak všechno postupně tvořilo, že teď mám spíš více nápadů a nestíhám je realizovat), ale věděla jsem, že chci motivovat ostatní, aby našli sami sebe, tak jako jsem to zvládla po 32 letech i já.

Každý z vás má co předat, každý je jedinečný, stačí se zeptat lidí kolem sebe, jaké mají problémy, a každý najde to, v čem bude pro druhé přínosný, o tom nepochybuji. Věřte v sebe sama a dojděte si pro svůj sen.

Tak ahoj Růža.

 

b4135b417423ef399bc12752693fff5dRůžena Nekudová

Její vášní je být originál, nepodléhat trendům, společnosti a vlivu ostatních a jejím posláním je ukázat lidem, jak v sobě mohou probudit vlastní jedinečnost a originalitu.

Růžena je autorkou eBooku Nekopíruj kopie, jsi originál>>. Inspiruje, motivuje a učí ostatní, jak najít sám sebe, svoji originalitu a nepodléhat vlivům společnosti. Její příběh najdete tady>>

Podnikání z pláže
Tento blog je místo, kde si můžete kromě článků autorky projektu Podnikání z pláže Stáni Stiborové číst i příběhy a články účasníků online kurzu Podnikání z pláže, jako je tento. Najdete tady náměty k zasnění, porci inspirace i nakopnutí do toho, abyste se také vydávali za svými sny a žili příběh, který chcete vyprávět. Máte chuť na ještě větší nálož inspirace? Přečtěte si knihu Podnikání z pláže, kterou už četlo více než 10 700 čtenářů. Více o knize tady >>
Komentáře