[PŘÍBĚH] Až s podnikáním jsem pochopila, co je opravdový úspěch

Jmenuju se Lucie Teplanová.
Pomáhám ženám, aby byly šťastné ve svých tělech.

  • ➤ Jsem koučka a poradkyně vyznávající celostní přístup mysl – tělo.
  • ➤ Jsem spolutrenérka kurzů koučování.
  • ➤ A hlavně jsem šťastná žena, maminka a partnerka.

I když k mojí spokojenosti a úspěchu vedla dlouhá a náročná cesta, jsem vděčná, že jsem si ji mohla projít. Dala mi něco moc cenného. Moji osobní sílu a víru, že další životní výzvy přijmu se vztyčenou hlavou. Po cestě jsem potkala lásku i smutek, radost i zklamání a mnohem víc. Naučila jsem se překonávat limity ve své hlavě. Chci se s vámi o svůj příběh podělit. Věřím, že vám dá inspiraci a motivaci vyrazit za svými sny.

Listopad 2015

Seděla jsem u stolu s ročním synem na klíně a šestiletou cácorkou za zády. Úpěnlivě jsem přemýšlela, v jakém oboru začnu podnikat. Byla jsem odhodlaná najít svoje téma a rozjet úspěšné podnikání, abych se nemusela vracet do práce. A chtěla jsem dělat něco, co mě bude bavit a naplňovat. Prostě obvyklý scénář maminky na mateřské.

V té době jsme zrovna trávili několik měsíců v Dubaji, takže se to dá považovat za začátek mého plážového podnikání.

Syn usnul. Rozhodila jsem jógovou podložku a odcvičila si svůj oblíbený trénink. Cítila jsem se senzačně. Byla jsem pyšná, že mám po dvou dětech lepší postavu než v mládí. A pak mi došlo: „To je ono!“ Chci, aby se i další ženy takhle cítily. Všímala jsem si, kolik žen se svojí postavou trápí a touží po sebevědomí, které si zaslouží.

Sama jsem byla většinu života se svojí postavou nespokojená. Povislý zadek, moc široké boky, silná stehna… Tohle jsem viděla, když jsem se podívala do zrcadla. Vyzkoušela jsem plno diet, půsty, každodenní cvičení. Zhubla jsem, ale časem jsem se vrátila k mlsání sladkostí, lenosti a s tím se vrátila i ta „tlustá“ Lucka.

Žádnou rozdílovou fotku vám tu neukážu, protože jsem ve skutečnosti tlustá nebyla. Měla jsem o pár kil více, ale tloušťka byla především v mojí hlavě. K tomu se ještě dostanu.

Toho dne ne. S touhle Luckou jsem byla naprosto spokojená. „Kéž bych dokázala pomoci dalším ženám,“ běželo mi v hlavě. Večer jsem pocítila neuvěřitelný pocit euforie, že jdu správným směrem. Ani jsem nemohla usnout.

Pustila jsem se do akce

Udělala jsem si kurz osobní trenérky, poradkyně pro výživu a studovala vše, co souviselo s hubnutím. Ale pořád jsem nevěděla, jak podnikání uchopit, když trenérů a poradců je kolem milion. Také mi začalo docházet, že váha není jen o jídle a cvičení. Že je především v hlavě. Ale jak myšlenku, že hubnout se musí začít v hlavě, přetavit v podnikání? Moje původní nadšení se postupně vytrácelo.

Červen 2016

Přišel den, který mi kompletně změnil život. Začal nevinně. Chtěla jsem si zajít do kavárny pro kávu, ale pak jsem si to rozmyslela a zamířila k autu. Zastavil mě hlas, který mi zcela zřetelně řekl, že mám dojít do té kavárny. Jsem si jistá, že onen hlas, který vycházel z mé hlavy, byla intuice.

V kavárně mi připravili úplně jinou kávu, než jsem chtěla. „Že jsem se na to nevykašlala,“ pomyslela jsem si. Pak jsme se náhodou pustili do řeči s Vaškem a narazili jsme na to, že vlastní školu koučování. Hned jsem vyzvídala, protože jsem se zrovna o koučink zajímala. Přišel mi jako skvělá technika, jak pomoci hubnoucím klientkám zpracovat jejich hlavu. Později jsem u Vaška kurz absolvovala. Jenže…

Jenže jsme se do sebe zamilovali.

A já stála před nejtěžším rozhodnutím v životě. Jít za láskou, nebo vsadit na jistotu manželství, které nebylo spokojené? Rozhodla jsem se poprvé v životě udělat opak toho, co se ode mě očekávalo. Krok, kterému druzí vůbec nerozuměli, ale plně odpovídal tomu, po čem jsem toužila a co mi říkala intuice.

Změna života a deprese

Rozhodla jsem se pro lásku a pustila jsem se do nejtěžší změny ve svém životě. Jsem obecně velmi vytrvalá, ale tohle bylo velké sousto i pro mě. Rozchod, rozvod, naštvaná rodina, stěhování, utěšování dětí, změna školy i školky, úřady, soudy, zvykání na roli macechy… Uf, stále se mi svírá žaludek, když na tohle dlouhé období vzpomínám.

Dostala jsem se do stádia, kdy mě všechny emoce semlely tak, že jsem necítila nic. Ani lásku, pro kterou jsem se rozhodla vzdát se všech jistot. Pak přišly pochybnosti a ohromný strach z budoucnosti. Stálo to za to? Jak dlouho ještě budu trpět?

Tak jak druzí soudili mě, začala jsem soudit sama sebe. Jsem hrozný člověk, když jsem všem kolem tolik ublížila… Jen díky dětem jsem každé ráno vstala z postele a zajistila chod domácnosti. Na podnikání mi nezbývala energie ani chuť.

Tohle depresivní období trvalo několik měsíců. Ale ani ta největší hrůza netrvá věčně, takže i náš život se dostával do zajetých kolejí a já se postupně sžívala se všemi změnami. Opět jsem se začala radovat a ŽÍT.

Říjen 2017

Nastal konec mojí rodičovské dovolené a já se z obav o finance vrátila zpět do práce. Ne na dlouho. Stačilo mi pobýt jen pár dnů, abych si uvědomila, že v tomto kolektivu a s touto prací opravdu šťastná nebudu. Z práce jsem definitivně odešla. A teď jsem měla sakra motivaci opět pohnout s podnikáním.

Jedině celostní přístup mysl – tělo může při hubnutí dlouhodobě fungovat. Proto jsem začala kombinovat koučink a poradenství k jídlu a cvičení. Vašek mi pomohl s webem, ale přes veškerou snahu se nám nelíbil. Začala jsem pořádat inspirativní večery pro ženy a získala první klientky. Stále jsem cítila, že tomu něco chybí.

Leden 2018

Opět jsem poslechla intuici a na poslední chvíli jsem se přihlásila do Stánina kurzu Podnikání z pláže. A začaly se dít věci. Během osmi týdnů jsem:

A hlavně jsem si ujasnila, pro koho a jak chci svoje podnikání dělat. Jsem přesvědčená, že bez kurzu bych se točila v kruhu celé měsíce.
Připojila jsem se k dobročinné květnové akci Měsíc bez diet a připravila jsem video kurz „Jak být šťastná ve svém těle“. Jeho výtěžek za květen jsem věnovala na podporu Centra Anabell, které pomáhá osobám s poruchami příjmu potravy. Měla jsem dobrý pocit z toho, že dělám správnou věc.

I díky tomuto projektu mi začalo docházet, že plavu proti proudu. Stále častěji jsem se setkávala s ženami, které honba za vzorovým jídelníčkem a cvičením ničila. Doslova, fyzicky i psychicky. Nebyla jsem si jistá, jestli mám dost sil přesvědčovat ženy, že existuje i jiná cesta.

Alternativa pro ženy, které chtějí skutečně vyjít ze začarovaného kruhu hubnutí a najít své vyrovnané a šťastné já… Pro ženy, které jsou ochotné nahlédnout do své mysli a hledat vlastní cestu místo slepého následování hubnoucích guru. Svoje pocity jsem shrnula v mém nejčtenějším článku „Opouštím fitness svět“.

Červen 2018

Vnitřně jsem cítila, že potřebuju se svým podnikáním trochu zvolnit a dělat i něco jiného. Využila jsem nabídku Vaška pomoci mu s rozvojem jeho koučovací školy. Vytvořila jsem nový web bytkoucem.cz. Díky Stánině kurzu už to pro mě byla hračka.

Připravili jsme novou strukturu kurzů, rozjeli blog, začali točit videa a kurzy se nám rychle plnily úžasnými lidmi. Ano, plážové podnikání funguje i na živé služby. :) 

Zjistili jsme, že lidi baví, když vedeme kurzy společně jako pár. A nás společná práce ještě více spojuje. Proto jsem se stala spolutrenérkou kurzů. Být součástí toho, jak se lidé rozvíjejí, mění myšlení, aby pomáhali druhým lidem, mě ohromně naplňuje.

Neupracovat se do vyčerpání

Čekal na mě poslední těžký krok. Musela jsem najít ideální poměr času, který věnuju koučovací škole a svému podnikání, aniž bych se upracovala do vyčerpání. A že jsem se k tomu blížila… Naštěstí jsem si to včas v hlavě urovnala.

Našla jsem balanc mezi soukromým a pracovním životem a s ním přišel vnitřní klid a spokojenost. A to je pro mě skutečný úspěch. Dříve jsem svůj úspěch posuzovala podle počtu objednávek nebo výše faktur. Jasně, peníze potřebujeme. Ale jako hlavní úspěch považuju to, že jsem teď šťastná. Když jsem spokojená, tak mám dost nadšení pro práci a peníze přichází zcela přirozeně. Nevěřila jsem tomu, dokud jsem si na to sama nepřišla.

Co jsem se za poslední 3 roky naučila a jakou roli v tom hrálo Podnikání z pláže

Stojí za to jít za svými sny a překonávat strach i stará přesvědčení. Limity jsou často jen ve vaší hlavě.

Tak jako v té mojí. Ještě před dvěma roky jsem dokázala přednášet pouze v nejhorších nočních můrách. Když jsem si představila, že mám něco psát, vybavil se mi pouze stres ze psaní slohovek na střední.

Dnes s chutí pořádám inspirovečery (aktuálně Zvládněte 4 období náročné změny), přednáším na koučovacích kurzech a píšu články pro dva blogy, na které mám krásné ohlasy.

Získala jsem zkušenost, kterou předávám dál

Díky Stánině kurzu jsem zažila na vlastní kůži to, čím procházejí moje klientky. Že k úspěchu nevede přímá cesta, ale pěkně klikatá stezka, na které se někdy pěkně zapotím. Ale ty výhledy stojí za to… Stejně jako nás v kurzu udržovala Stáňa na cestě a díky tomu vám teď píšu, já mohu pomáhat svým klientkám překonávat nesnáze při hledání svého šťastného a štíhlejšího já.

Díky tomu, že jsem se naučila koučovat, dokázala jsem sama sobě pomoci, abych ustála tolik změn. A teď ke zvládání změn pomáhám i druhým.

Zažila jsem radost, spoustu radosti

Třeba:
Když jsem seděla v kavárně a na mobilu se mi objevila informace o jedné z prvních objednávek e-booku. A já přitom popíjela kávu.
Když odcházely ženy nadšené z inspirativních večerů.
Když se mi klientky chlubily svými úspěchy.
Když jsme s Vaškem přednášeli pro nadšené lidi v kurzech.

Získala jsem svobodu a smysl

Podnikání z pláže je pro mě o svobodě a práci, která dává smysl. I když musím někdy dokončit úkoly, které pro mě nejsou zábavné, užívám si je. Dělám je totiž pro sebe, pro nás, pro naše klienty a ti mi za to stojí. A je fuk, že nepodnikám přímo z pláže. Mojí pláží je většinou obývací pokoj, ve kterém si naši kluci hrají s hokejovými kartičkami a na každém metru čtverečním jsou rozstřihané výtvory mojí malé víly.

I když jo, z jedné pláže už jsem podnikala. S dětmi při každoroční utužovačce pod stanem u Máchova jezera. Zatímco se děti hrabaly v písku, já si chystala nové články, nápady a taky jsem se radovala ze svého umístění v top 10 Plážové výzvy. Tohle podnikání prostě miluju.

Už neprahnu po pseudojistotě

Na mém příběhu vidíte, že dopředu nevíte, co přesně se stane. Důležité je někde začít a jít dál, i když občas změníte směr. Netuším, kde budu ve svém podnikání za 5 let. Tahle nejistota už mě nechává klidnou. Mám spoustu plánů a díky Stánině kurzu vím, jak je promyslet a technicky dotáhnout. A taky vím, že na to mám. Víc teď vědět nepotřebuju.

Děkuju náhodě, Vaškovi, Stáně i svému odvážnému já, že mě dostali přesně tam, kde chci být. Tady a teď.


Lucie Teplanová

www.lucifitka.cz

Pomáhám ženám, aby byly šťastné ve svých tělech. Jsem koučka a poradkyně vyznávající celostním přístup mysl-tělo. Více o mně v příběhu tady. 

Nabízím individuální konzultace a koučování. Více o konzultacích tady. 

Jsem autorkou e-booku "Sedmero záškodníků na cestě k vysněné postavě", který vede ženy k překonávání nesnází při hubnutí. Více o e-booku tady.


Podnikání z pláže
Tento blog je místo, kde si můžete kromě článků autorky projektu Podnikání z pláže Stáni Stiborové číst i příběhy a články účasníků online kurzu Podnikání z pláže. Najdete tady náměty k zasnění, porci inspirace i nakopnutí do toho, abyste se také vydávali za svými sny a žili příběh, který chcete vyprávět. Máte chuť na ještě větší nálož inspirace? Přečtěte si knihu Podnikání z pláže, kterou už četlo více než 42 000 čtenářů. Více o knize tady >>
Komentáře