On ANO a já NE!

Jak se cítíte, když někdo, kdo měl stejnou startovní pozici jako vy, dosáhne úžasného úspěchu a vy ne? Jak vám je, když vidíte, že je někdo jiný úspěšnější než vy? Napadá vás někdy, proč on ano a vy ne? Tak na podobné téma občas čtu diskuze mezi mými studenty v kurzech Podnikání z pláže.

Kurzem prošlo už několik tisíc lidí a je jasné, že zatímco někteří už prodali desítky nebo stovky svých eBooků, vydělali desetitisíce nebo i statisíce korun nebo se posunuli se svým podnikáním do úplně nových rovin a mnohé se v jejich životě změnilo, tak jiní zůstali tam, kde byli a svůj eBook ještě ani nevydali.

Obojí je naprosto v pořádku. Vše má svůj čas a zraje různě dlouhou dobu, ale co když přijde otázka:

Proč on ano a já ne?

Jak o mě asi víte z mého příběhu nebo knihy, mou cestu k online podnikání odstartoval seminář T. Harv Ekera v Londýně s názvem Millionaire Mind Intenstive. Na tomto semináři jsem poprvé uslyšela slovo „eBook“. Na tomto semináři jsem se v květnu roku 2010 rozhodla, že JEDNOU budu podnikat z pláže.

A pak plynul čas…

O rok později pořádal Eker stejný seminář v Berlíně. Chtěla jsem na něj vzít svého přítele Jirku, v té době jsme spolu byli velmi krátkou dobu a chtěla jsem to s ním sdílet. A tak jsme jeli. Byl duben 2011.

Jaké bylo mé překvapení, když při zahajování semináře pozval samotný T. Harv Eker na pódium jistého mladého němce a já v něm poznala kluka, se kterým jsem rok zpátky v roce 2010 dělala na to samém semináři jedno interaktivní cvičení.

Před rokem jsme se zúčastnili oba stejného semináře a byli ve stejné startovní pozici. Tenhle kluk ale nečekal na to, co mu osud nadělí. Rozhodl se udělat něco velkého. O rok později vzal do svých rukou to, že pozval T. Harv Ekera do Berlína a zorganizoval jeho seminář pro 2 000 lidí!

Halou se ozýval bujarý potlesk a ovace

A víte co mi běželo v tu chvíli hlavou? „On ANO a já NE!“

On vzal příležitost a to, co se naučil před rokem na semináři, do svých rukou a udělal něco velkého, o čem snil. Kam jsem se za ten rok posunula já? Jistě, někam ano. Ale reálně? Co jsem udělala se svými sny, nápady, touhami?

Když máte hlad, nestačí, že toho víte opravdu hodně o jídle… Jediné řešení je jít se najíst!

Když chcete v životě cokoli změnit, nestačí vědět…

A tak mě tenhle mladý němec a jeho úspěch v tu chvíli neskutečně inspiroval. On ANO a já NE!? Tak moment a kdo je za to zodpovědný? Budu si teď hrát na oběť toho, že on měl prostě štěstí a příznivé životní okolnosti a nebo se stanu tvůrcem své budoucnosti?

Asi tušíte, jak to dopadlo. :) Potřebovala jsem ještě pár dalších kopanců, ale tenhle první byl velmi intenzivní a přiměl mě už v roce 2011 k tomu, abych začala dělat své první nesmělé pokusy s eBooky. K prodeji toho prvního vedla ještě dlouhá cesta, musela jsem se mnohé naučit, ale začala jsem a od té doby jsou eBooky základním kamenem mého plážového podnikání.

Pokud můj příběh neznáte, tak ve stručnosti si můžete přečíst mou cestu tady.

IMG_4528

Dodnes mě úspěšní lidé inspirují

Dělám vše jak umím nejlépe, ale ne lépe, jak říká Jaroslav Dušek ve svých Čtyřech dohodách. :-)

Přesáhla jsem své původní představy o sobě, rozvíjím se, posunuji vpřed, baví mě to, je mi dobře… Tam, kde kdysi byla nula – na mém bankovním účtu, v počtu kontaktů v mé databázi, v počtu fanoušků na mé Facebook fanpage Podnikání z pláže, v počtu objednávek – tam všude jsou dnes už opravdu milá čísla. Ale jinde, než na nule začít nešlo. :)

A když vidím, že někdo dělá něco lépe než já, je úspěšnější, má lepší výsledky, dívám se, jestli dělá zároveň něco, co bych mohla dělat taky, jestli mě v něčem inspiruje. Ale nejsou v tom pochyby a strach, jestli ve srovnání s tímto člověk jsem nebo nejsem dost dobrá. Jsem na své cestě tam, kde jsem a lidé přede mnou jsou mi inspirací.

Pořád se učím a ráda se učím od těch, kdo jsou lepší než já. Mám radost, když vidím, že dělají něco super a přemýšlím, jak to udělat taky nebo jak by se to dalo byznysově využít u mě.

A to je rozdíl mezi úspěšnými lidmi a neúspěšnými. Neúspěšní se strachují, porovnávají se, říkají si, že nejsou dost dobří, srážejí své sebevědomí v kontrastu s úspěchem jiných.

Úspěšní se dívají, co dělají ti úspěšnější a učí se od nich. A vědí, že když mají hlad, nestačí toho vědět hodně o jídle. Je potřeba se jít najíst. :)

jak-uspet

Stáňa Stiborová
Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Je máma tří dcer a jednoho syna, žena skvělého muže, vášnivá cestovatelka, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka projektu Podnikání z pláže. Jejími online kurzy Podnikání z pláže prošly už tisíce lidí. Je také autorkou knihy Podnikání z pláže, kterou už četlo přes 42 000 čtenářů. Také je autorkou online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní.

Více o Stáni najdete tady >>
Komentáře