SVATBA: Stáňa Mrázková je od teď Stáňa Stiborová :)

Přečtěte si na začátek pohádku, která možná vůbec není pohádkou…

Za devatero horami a devatero řekami v dalekém království vládla královna s magickou mocí měnit lidem životy a po jejím boku moudrý podporující král.

V jejich království žili šťastně desetitisíce lidí, ti nejnadšenější si říkali „Plážovníci“ a královna a král je několik let s láskou opečovávali. Bylo tady místo i pro sny a přání královny a krále, pro lásku, radost a naplnění. V království se propojoval život, rodina, vášeň, láska i podnikání.

Cestovali do všech koutů světa a svým plážovníkům přinášeli inspiraci, naději i moudrost. Zvelebovali svůj hrad, užívali si chvíle se svými dětmi a rodinou.

Vše vypadalo navenek tááááák idylicky…

stana-mrazkova-stiborova-svatba-3

Ale pak jednoho dne přišla sněhová bouře

Nebylo to poprvé, ale tentorkát bouře nabrala ničivou sílu. Vichřice lámala stromy a sníh zasypával královský palác. Vše, co nebylo pravdivé, nenávratně mizelo pod lavinami. Chvílemi to vypadalo, že nezůstane kámen na kameni.

Královna a král se museli pro záchranu své říše vydat do nejtemnějších hlubin svého království, setkat se tváří v tvář se svými největšími démony a z temnot jeskyní vytáhnout na světlo svá zářící srdce.

svatba-stana-mrazkova-stiborova-1

Chvílemi to vypadalo, že to král vzdá a raději odejde do jiného království. Chvílemi to vypadalo, že to vzdá královna a opustí trůn jednou provždy.

Ale pokaždé, když už stáli těsně před tímto krokem, pokaždé, když už nemohli, objevila se víla jménem Bezpodmínečná Láska a znovu a znovu jim pomohla přeprat ty největší démony, porvat se se svými stíny a překonat ty nejtemnější bažiny.

svatba-stana-mrazkova-stiborova7

A pak král udělal rozhodnutí

Jednoho dne se král rozhodl, že tady a teď miluje svou královnu navždy a navzdory vichřicím a bouřím, které přicházejí, ona je žena jeho života. Požádal ji o ruku. A královna, která věděla, že ať se děje cokoli, tak svého krále miluje takového, jaký je, řekla ANO…

Nic už nebylo jako dřív

Posílení zdolanou bouří a setkáním se svými démony objevili, KDO doopravdy jsou. Vichřice odvála všechny masky a oni uviděli sami sebe novýma očima. Věděli, že část království je nenávratně pryč a díky tomu se objevil prostor, na kterém mohou vystavět věci mnohem velkolepější a úžasnější.

Stáli na okraji propasti a král se proměnil v orla. Královna čarodějka na něj nasedla a společně vyletěli k vrcholům i bažinám, do všech koutů světa. Orel ji nesl a ona čarovala. A společně měnili svět.

A žili šťastně až do smrti?

Člověk nikdy neví, jaké zkoušky na něj život přichystá. To, jak skončí jejich příběh, je ve hvězdách. V jejich rukách je ROZHODNUTÍ MILOVAT. Ať je moře klidné nebo bouře zvedají obrovské vlny, oba vědí, že je jen a jen na nich, zda se znovu a znovu rozhodnou milovat se navzájem.

stana-a-jirka-stiborovi-svatba

A jaká byla svatba? :)

Nazdar manželata, byla to ta nejkrásnější svatba, na jaké jsme kdy byli ❤️ ještě jednou moc děkujeme, že jsme mohli být součástí a přejeme pohádkové manželství ❤️❤️❤️ PS: ty šaty byly božiiii
- Jára

Ahoj, chtěl bych Vám ještě jednou poděkovat za pozvání a za skvělou svatbu. Silná událost, dobrá společnost, bezchybná organizace. Bylo to krásný. Díky a mějte se dobře!!!
- Václav

Byla to báječná svatba. Nadherně zorganizovaná, napaditá, plynoucí, laskavá i vášnivá. Rozhodně nejkrásnější, na jaké jsme kdy byli.
- Tereza

Říká se, že jak děláte v životě cokoli, tak děláte všechno. :) Udělat z každé akce silný zážitek, na který člověk vzpomíná do konce života, to je naše vášeň, a tak jsme ji otiskli i do tohoto dne.

Do svatby jsme se ponořili přesně v takovém stylu, jaký máme rádi. S každou organizovanou věcí (a že jich bylo HODNĚ) jsme přemýšleli: „Jsme toto opravdu my?“ a „Je toto energie, která nás vystihuje a zároveň podporuje?“.

Pravdivost k sobě samým hrála hlavní roli

Autenticita v každém milimetru byla základní prioritou při našich přípravách, na které jsme si dali méně, než dva měsíce a ještě měsíc před ní jsme nevěděli, kde se vlastně bude konat.

Nemohli jsme objevit „to pravé“ místo, které se pak jednoho dne vynořilo a bylo to tak jasné, jako kdybychom to vlastně věděli odjakživa.

stana-jirka-stiborovi-svatebni-fotka

Opakovaně jsme naráželi na „tradice“ nebo na to, co tomu řeknou ostatní, a přesto si ve všem ustáli svou pravdu, i když občas na první pohled nedávala ostatním smysl.

Proč například musíme mít svatbu v pondělí a ještě k tomu na Jižní Moravě, když oba bydlíme 2 hodiny jízdy odtud..? Portrétové svatební fotky den před svatbou, to jako fakt..!? Nám to smysl dávalo a to bylo to, na čem záleželo.

Nechali jsme věci přicházet, říkali ANO nápadům, které se na první pohled zdály příliš složité, šílené a nebo prostě divné.

Když mi například Táňa Havlíčková napsala radu, že k mým ručně šitým hedvábným šatům by měl mít Jirka košili jako Jack Sparrow a následně jsme tuto představu předávali krejčímu Abi Totre, docela jsme se báli, jak to dopadne. :D Nezbývalo, než důvěřovat.

stanislava-mrazkova-stiborova-svatba

Odevzdali jsme se do proudu života a začali objevovat spousty úžasných lidí s talenty, které dohromady udělaly jeden velký celek.

Díky tomu by se dala naše svatba shrnout slovy NEKONVENČNÍ, MAGICKÁ a jednoduše WOW! Prostě boží :) 

stana-jirka-stiborovi-svatba-4

Rituální slib na louce pod Sirotčím hrádkem

Nejdůležitějším momentem pro nás byl samotný obřad, pro který jsme si vybrali magické místo, louku pod Sirotčím hrádkem v Klentnici.

Obřad vedli duchovní Vlastimil Krejčí a nám blízká žena Tereza Kramerová. Společně s kruhem podporujících hostů pro nás vytvořili kouzelný rituál, ve kterém se propojily všechny kvality, které pro náš vztah cítíme jako zásadní.

Mužská síla a ochrana se prolnuly s ženskou plností a láskyplností, vůně, zpěv i přání, která nás podpoří na naší další cestě. Svatební rituál byl pro nás prožitkem, který se vepsal hluboko do našich duší a propojil naše srdce zlatou nití.

ritual-svatba-stana-stiborova-mrazkova-1

ritual-svatba-stana-stiborova-mrazkova-2

ritual-svatba-stana-stiborova-mrazkova-3

ritual-svatba-stana-stiborova-mrazkova-4

A pak zábava, radost a oslavování až do východu slunce…

Milujeme skvělé jídlo, které nejen dobře chutná, ale je zážitkem už na první pohled. Taky milujeme jihomoravské víno, kokosy, tanec, zpěv a když se do toho přidá i kouzelník, stává se z toho téměř dokonalý mix.

svatba-stana-jirka-stiborovi-5

svatebni-dort-stana-mrazkova-stiborova

A ještě vám na sebe něco prásknu. Spoustu let, když jsem si představovala, že bychom někdy třeba nááááhodou měli svatbu, tak mým zlatým hřebem byl samozřejmě novomanželský tanec.

Neponechali jsme to tedy náhodě a domluvili se s mým známým z dětství, který je dnes profesionálním tanečníkem a vytvořil nám tanec na míru, který jsme pak na louce a před garáží pár dní před svatbou natrénovali. :))

prvni-tanec-stana-jirka-stiborovi

Na první tanec pak tradičně navázalo všeobecné veselí, tancování a oslavování.

svatba-stana-jirka-stiborovi-6

Radost a oslavy jsme na chvíli stáhli do hloubek a příběhů i nečekaným překvapením pro Jirku, obrazem Orla a čarodějky (viz výše) a jejich příběhem, který pro nás namalovala Jana Cardová, a který zhmotněním esence našeho vztahu.

svatba-stana-mrazkova-stiborova-5

svatba-stana-mrazkova-stiborova-6

A to bychom nebyli my, kdybychom nepřidali i špetku Asie… Masérky z Filipín v průběhu oslav potěšily nejedno tělo, skákací hrady rozjásaly dětské duše a pěvecký kvintet Kolenem zase duše dospělých.

svatba-kolenem

A pak už radost, vášeň, veselí, povídání, tancování, hodování, sdílení a smích až do ranních hodin a úžasná hudební produkce by DJ Shafff.

svatba-party-stana-jirka-2

svatba-party-stana-jirka-1

Děkujeme všem našim blízkým a přátelům za úžasnou atmosféru, kterou společně s námi vytvořili a za den, na který nikdy v životě nezapomeneme.

svatebcani-svatba-stiborovi

stiborovi

Vděčnost, štěstí i svoboda vyvěrají z pravdivosti

Dělat věci pravdivě znamená cítit, KDO jsem. Cítit, CO doopravdy chci a říct tomu ANO. Rozlišit, co po mně naopak chtějí ostatní a umět tomu říct NE, pokud to tak necítím.

Být autentický znamená jednat vždy na základě své vnitřní pravdy, ať je líbivá nebo není. Ukázat své nitro, i když vás chvílemi zasahují obavy, zda si o vás někdo nepomyslí, že jste divní. Ustát sebe sama.

Je úžasné být divní a dovolit si to. Cítit, že žijete NAPLNO a jste SAMI SEBOU.

To je totiž ta pravá SVOBODA. 

A pokud má mít tento příběh poselství, pak budu vděčná, když jím bude pro vás právě poselství svobody. Svobody, která přichází, když si dovolíte být sami sebou.

Znamená to pátrat po tom, kdo jste, co cítíte, co chcete a co ne a objevovat, co to pro ten váš každodenní život vlastně znamená. Je to možná práce na celý život, ale je to práce dobrodružná a radostná.

stana-stiborova-jirka-stibor-svatba

A ano, vím, že se budete ptát a já vám to ráda povím…

Za ty magické fotky mohou nejen hlavní protagonisté, ale také úžasný podpůrný tým. Děkujeme tímto všem talentovaným umělcům, kteří se na té kráse podíleli:

stana-jirka-cb

Stáňa Stiborová
Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Je máma tří dcer a jednoho syna, žena skvělého muže, vášnivá cestovatelka, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka projektu Podnikání z pláže. Jejími online kurzy Podnikání z pláže prošly už tisíce lidí. Je také autorkou knihy Podnikání z pláže, kterou už četlo přes 42 000 čtenářů. Také je autorkou online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní.

Více o Stáni najdete tady >>
Komentáře