Podnikání z pláže technicky, aneb zvládne to i počítačový laik?

Celkem častá obava, se kterou se setkávám, je, jestli zvládnete nastavení plážového podnikání technicky. Napsat eBook nebo nějaký ten článek, to si ještě hodně lidí umí představit.

Ale vytvořit webové stránky, zautomatizovat odesílání eBooku tak, aby se to dělo úplně samo, totéž udělat s prodejem, dát si na web prodejní formulář, vytvořit vlastní prodejní stránku, tak to už začíná znít jako hodně vzdálená španělská vesnice. Zvlášť pro člověka, který na internetu dokáže tak akorát vyhledávat na Googlu nebo Seznamu, posílat maily a tím jeho technické znalosti končí.

Před pár lety by tady zřejmě skončila i vaše cesta na pláž, protože tyto technické věci byly celkem velkou překážkou, kterou musel člověk řešit s programátorem, a byla to práce na hodiny, která stála mnohdy ne tisíce, ale desítky tisíc korun.

Naštěstí doba pokročila velmi rychle a vznikly aplikace a online nástroje, které online podnikání velmi usnadňují, a nutnost programátorů a velkých investic postupně vymizela.

podnikani-z-plaze-technicky

Takže jak to vlastně je? Zvládne to i naprostý laik?

Z ročníku kurzu Podnikání z pláže 2015 mám zkušenost, že to opravdu zvládnou i lidé, kteří si na počátku mysleli, že „doména“ je sprosté slovo :), a nikdy by je ani ve skrytu duše nenapadlo, že by si sami dokázali vytvořit své webové stránky.

Samozřejmě samy od sebe se stránky nevytvoří, stejně jako bez potřebných nástrojů nemůžete spravovat databázi, rozesílat hromadné e-maily nebo automatizovat prodejní proces.

Proto ke kurzu Podnikání z pláže doporučuji dokoupit soubor aplikací, kterým říkáme Plážová platforma.

Ta obsahuje aplikace: MioWeb včetně hostingu na rok a domény, SmartEmailing a FAPI, které vám umožní vytvořit si webové stránky na pár kliknutí, i když jste technický antitalent, velmi jednoduše si na nich upravovat vše potřebné, psát články na blog, budovat si svou databázi kontaktů, nastavit celý prodejní systém na automatizovaný prodej svého eBooku a mnohem více.

Provozovatelem Plážové platformy je Firma 2.0 a oficiálně ji můžete znát jako SmartSelling. Účastníci kurzu Podnikání z pláže mají platformu za milou, velmi zvýhodněnou cenu. :)

V roce 2015 si Plážovou platformu pro své podnikání z pláže ke kurzu dokoupilo 71 % účastníků. Dalších několik desítek ji už mělo koupenou předem. Takže odhaduji, že cca 90 % plážovníků „fičí“ na platformě.

A tady jsou jejich zkušenosti:

zkusenosti-platforma1

zkusenosti-platforma-2

fb-screen6

Jak taková plážová platforma tedy funguje?

Do všech aplikací máte přístup online na svém počítači, nemusíte nic stahovat, dostanete se do nich odkudkoli. V online kurzu Podnikání z pláže se naučíte s jednotlivými aplikacemi pracovat a nastavit si vše krok za krokem. Protože moje zkušenost (a zkušenost více lidí, kteří vstoupili do kurzu) je taková, že bez toho vedení nevěděli, co a jak vlastně udělat.

Proto je vše vysvětleno velmi názorně pomocí videonávodů, textových a obrázkových návodů a vždy jsem po ruce já a moje technická podpora Katka, abychom vám v průběhu kurzu poradily a pomohly, když se někde zaseknete.

S tím se počítá. Žádný účený z nebe nespadl a úroveň technických znalostí má každý jinde. :)

Jde to i bez platformy​?

Samozřejmě je možné postavit webové stránky i v nějakých programech zdarma a koupit si samostatně pouze doménu a hosting. Doporučuji to však pouze technicky zdatným lidem. Webové stránky si můžete zdarma postavit na WordPress šablonách, ale často potřebujete celkem dobré technické znalosti, abyste je přizpůsobili obrazu svému, přeložili do češtiny, umístili webové formuláře tam, kam chcete, a tak dále.

Bohužel výsledek takového snažení, pokud není využito služeb profi programátora a designéra, vypadá dost neprofesionálně a člověk následně tápe v tom, jak napojit další věci.

Aplikace pro e-mail marketing taky existují zdarma v zahraničí, ale je k tomu potřeba už se v tom více vyznat, vědět, co hledáte, a především umět anglicky a spokojit se s velmi vzdálenou technickou podporou.

Takže myslím, že i proto spousta lidí sice na začátku zkoušela dělat věci po vlastní ose, ale postupně zjistili, že díky platformě ušetří spoustu času, energie a nervů, a dříve nebo později se taky stali jejími nadšenými uživateli.

Takže co říct závěrem?

Provedla jsem cestou plážového podnikání už opravdu hodně lidí a vím, že i ti, kdo se na začátku považovali za ztracený případ a velmi se technických věcí báli, tak si své stránky zvládli vytvořit a celý plážový systém rozpohybovali. Rozhodně za velkého pomocníka tady považuji právě Plážovou platformu.

Technické nastavování může být na začátku takový mentální blok a nese s sebou hodně strachů, ale není potřeba se tímto strachem nechat ovládnout. Když máte na cestě skvělého průvodce, tak se neztratíte. ;-)

 

Stáňa Stiborová
Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Je máma tří dcer a jednoho syna, žena skvělého muže, vášnivá cestovatelka, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka projektu Podnikání z pláže. Jejími online kurzy Podnikání z pláže prošly už tisíce lidí. Je také autorkou knihy Podnikání z pláže, kterou už četlo přes 42 000 čtenářů. Také je autorkou online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní.

Více o Stáni najdete tady >>
Komentáře