Co je to Podnikání z pláže? ⁣

Podnikání z pláže je v českém online-podnikatelském prostředí už zažité synonymum pro online podnikání. Určitě si jej nepředstavujte tak, že máte notebook na pláži a pracujete. To ani moc dobře nejde, protože na displej nevidíte a písek v klávesnici asi nechce mít nikdo. :)

Jak to tedy je?

Své podnikání můžu díky internetu řídit odkudkoli na světě. Z pláže, chaty nebo oblíbené kavárny. V oboru, který miluju, můžu svými zkušenostmi pomáhat ostatním a zároveň tím vydělávat.

Svoboda a seberealizace. To je pro mě i tisíce mých studentů pojem podnikání z pláže.

Prakticky spočívá podnikání z pláže v tom, že své znalosti a zkušenosti vložíte do digitálního produktu (eBook, online kurz). Zároveň pravidelně a autenticky přidáváte hodnotný obsah na web i sociální sítě.

Díky tomu si lidé kupují váš digitální produkt 24/7 a vy máte svobodu být kdekoli. Třeba na té pláži. :)

Tím, že samotný prodej se děje automaticky na internetu, tak vy můžete díky tomu být kdekoli na světě – nejenom na pláži – ale doma s rodinou, na horách, pracovat v čase, který vám vyhovuje a zároveň se věnujete něčemu, co vás baví a pomáháte tím lidem.

Samozřejmě se to nestane jen tak, je za tím velký kus práce na začátku. Tak jako v každém podnikání, i tady je potřeba máknout. Vytvořit si webové stránky, naučit se pracovat s technikami online marketingu, vytvořit svůj digitální produkt – eBook, online kurz, webinář apod.

A jak to vypadá prakticky?⁣⁣

 • → Mám třeba v kurzu učitelku klavíru, která napsala e-book pro děti, aby se naučily číst noty.
 • → Taky švadlenu, která skrze své online kurzy učí šít další ženy.
 • → Nebo mámu malého autisty, která své zkušenosti sdílí s dalšími rodiči s podobným osudem. ⁣⁣

Taky mám v kurzu lidi, kteří se zabývají osobním rozvojem, péčí o sebe, zdravou stravou nebo kontaktním rodičovstvím. Malířku, letušku, účetní, lektorku jógy, majitelku eshopu, farmaceutku, fyzioterapeutku, učitelku… ⁣⁣

V sekci ROZHOVORY najdete desítky lidí, témat, způsobů, jak online podnikání pojmout.

Podívejte se do katalogu Plážovníků na stovky projektů, které vznikly díky kurzu Podnikání z pláže. 

Aby vše fungovalo, je potřeba si nastavit celý systém a o ten pak průběžně pečovat a dávat do něj svou energii a čas. Není to perpetum mobile nebo nějaká výhra v loterii. Je to prostě PODNIKÁNÍ online.

8 kroků k podnikání z pláže

 • 1
  ZNÁTE TÉMA SVÉHO ONLINE PODNIKÁNÍ
  Tématem vašeho podnikání může být vaše profese nebo dlouholeté zkušenosti. Mnoho lidí má ale strach, že jejich profese do online podnikání přetavit nejde a nebo neví, v čem začít podnikat. Ujasnit si to, to je krok 1. Pro ty, kdo si neví rady, je tady Plážová přípravka.
 • 2
  MÁTE WEBOVÉ STRÁNKY A BLOG
  Webové stránky v online podnikání nejsou jen vizitka. Je to způsob, jak svým klientům předávat hodnotné informace, vzdělávat je ve vašem tématu, přinášet jim odpovědi na jejich dotazy, řešení jejich problémů a skrze toto všechno budovat jak svůj statut experta, tak důvěru vašich čtenářů k vám.
 • 3
  VYPRÁVÍTE EXPERTNÍ AUTENTICKÝ PŘÍBĚH
  Lidi už dávno nezajímají suché povídánky o tom, kdy vznikla firma a v kterém roce jste přijali svou účetní. :) Skrze svůj expertní autentický příběh sdílejte, kdo jste a co jste se na vaší cestě naučili, a to různými způsoby, jako jsou právě blogové články, eBook zdarma, příspěvky na sociálních sítích, živá vysílání, webináře a podobně.
 • 4
  UMÍTE POUŽÍVAT FACEBOOK A INSTAGRAM
  Sociální sítě jsou skvělý způsob, jak být každý den se svými čtenáři a fanoušky v kontaktu, ať už skrze Facebookovou stránku, skupinu a nebo účet na Instagramu a budovat si tak vlastní komunitu lidí, které zajímá vaše téma.
 • 5
  DĚLÁTE E-MAIL MARKETING
  Další ze způsobů, jak efektivně komunikovat se svými čtenáři a fanoušky a proměňovat je v klienty, je e-mail marketing. Ne ten spamový a obtěžující, ale poutavý, zábavný a hodnotný.
 • 6
  CHÁPETE STRATEGII
  Skrze toto všechno si vytvoříte systém, který vypadá sice na první pohled docela neprodejně, nenátlakově, pohodově, ale je v něm ukrytá strategie, která stojí za celým mým podnikáním, a každý den díky tomu prodávám své eBooky, knihy a online kurzy.
 • 7
  VYTVOŘÍTE DIGITÁLNÍ PRODUKT A AUTOMATIZACI PRODEJE
  V okamžiku, kdy máte svou komunitu, fanoušky a čtenáře, můžete své podstatné know-how a zkušenosti proměnit do placeného digitálního produktu - eBooku, online kurzu, online klubu, e-mailového kurzu a podobně.

  Prodej svého digitálního produktu si pak nastavíte tak, aby to fungovalo „samo od sebe“ a přivádělo k vám nové čtenáře, fanoušky a platící klienty, ať jste kdekoli na světě.
 • 8
  MÁTE VYTRVALOST A TRPĚLIVOST
  Online podnikání není perpetum mobile. Nestane se "samo", nevyroste přes noc. Vyžaduje vaši energii, čas a kreativitu, stejně jako trpělivost a vytrvalost. Je to jako zahrada, o kterou musíte pravidelně pečovat a pak vám nese dlouhodobě plody.

A jak to teda funguje?

Ať už prodáváte eBook, online kurz, workshop, knihu, handmade oblečení, poradenství, terapie, masáže, je potřeba BÝT VIDĚT online u té správné cílové skupiny a s tou si budovat DŮVĚRU A VZTAH. Funguje to, když:

 • Jste na internetu díky vlastnímu webu a sociálním sítím.
 • Tvoříte si s lidmi vztah a důvěru skrze vlastní příběh, zkušenosti a statut experta.
 • To děláte skrze hodnotný obsah zdarma - články, příspěvky, videa, webináře apod.
 • Neprodáváte vnucováním a vychvalováním, ale tím, že pomáháte lidem řešit jejich problém a otázky.
 • Máte vytvořeny automatizované procesy pro prodej digitálních produktů.

V lednu 2023 otevírám brány devátého ročníku online kurzu Podnikání z pláže.

Záměrem kurzu je, abyste úspěšně odstartovali své vlastní plážové podnikání.

Vytvoříte si webové stránky, naučíte se efektivně využívat sociální sítě Facebook a Instagram i základy e-mail marketingu. Zároveň vytvoříte svůj první placený digitální produkt a nastavíte si jeho prodej na automat.

Stáňa Stiborová
Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Je máma tří dcer a jednoho syna, žena skvělého muže, vášnivá cestovatelka, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka projektu Podnikání z pláže. Jejími online kurzy Podnikání z pláže prošly už tisíce lidí. Je také autorkou knihy Podnikání z pláže, kterou už četlo přes 42 000 čtenářů. Také je autorkou online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní.

Více o Stáni najdete tady >>
Komentáře