Nejsem dost dobrá. Nemám na to!

Pusťte si toto video (7 minut):

Nebo pokračujte ve čtení.

Největší výmluva je:

Na workshopu „Jak si v roce 2024 splnit svůj sen“ jsem vám říkala, že jsou dvě nejčastější výmluvy, proč si lidé neplní své sny. Jsou to výmluvy: nemám čas a nemám peníze.

Když jsem si v uplynulých dnech procházela pracovní listy, které jste mi po workshopů poslali, došlo mi, že je tady ještě jedna VELKÁ PŘEKÁŽKA. Důvod, proč se většina lidí nevydá za svých snem. A to:

NEJSEM DOST DOBRÁ.
NEJSEM DOST DOBRÝ.

K tomu bych vám ráda řekla jednu věc. Pokud máte pocit, že na to nemáte, nejste dost dobří, pak:

MÁTE PRAVDU.

A teď si možná říkáte, co si to sakra dovoluju? Neměla bych vám raději mazat med kolem pusy a přesvědčovat vás o tom, že jste dost dobří a hecovat vás, že to dáte, ve stylu: „No tak, jste dost dobří, hurá do kurzu Podnikání z pláže?“

Ne. To nemůžu. Pokud to tak cítíte, pak by to nebyla pravda.

Nejdřív jeden příklad, ve kterém je pointa:

Pokud bych teď měla sen, že v létě vylezu na Mont Blanc, můžu vám s jistotou říct, že na to tady a teď nemám. Nejsem dost dobrá. Nemám dostatek zkušeností. Nemám dostatek fyzické síly. Nemám dostatek informací.

Pokud bych teď sama sebe hecovala, že jsem dost dobrá a šla rovnou na vrchol, možná byste o mě už neslyšeli.

To, že teď nejsem dost dobrá neznamená, že se o takovým sen nemůžu pokusit.

Vím, že jediné, co mě od toho celého dělí, je rozhodnutí. V momentě, kdy se pro takovou věc rozhodnu:

  • – začnu objevovat informace, které potřebuju,
  • – začnu trénovat,
  • – začnu makat na své fyzičce,
  • – sbírat zkušenosti ve vysokých horách,
  • – najdu si zkušeného průvodce,
  • – udělám pár aklimatizačních výstupů atd.

A to je jen příklad samozřejmě. Úplně stejně je to s jakýmkoli dalším snem, přáním, cílem.

Myslíte si, že jsem byla dost dobrá a měla na to ve chvíli, kdy jsem se před deseti lety rozhodla, že začnu podnikat online?

To víte, že ne!

To, že jsem svého snu dosáhla, byla cesta makání, vzdělávání, zkoušení nových věcí mimo mou zónu komfortu. Díky tomu jsem vyrostla a tou „dost dobrou“ jsem se stala.

A já jsem naprosto přesvědčená o tom, že tento potenciál je v každém člověku.

Tento potenciál je i ve vás.

Tady a teď možná nejste dost dobrá nebo dost dobrý pro to, abyste dosáhli ________doplňte si.

Máte obavy, že to nezvládnete. Že nemáte dostatek informací, nemáte vůli a máte strach a pochybnosti. Máte strach, že se vám někdo vysměje. Máte strach ze selhání.

No a co?

To máme všichni.

Cesta za jakýmkoli splněným snem je cesta osobní proměny. Růstu, vzdělávání. Na začátku nikdo nejsme dost dobrý.

Kdybychom už teď byli tak dobří, abychom žili ten daný sen, nebyl by to sen. Byla by to realita.

Kašlete na obavu, že na to nemáte. A jděte do toho, i když na to tady a teď nemáte.

S každým dalším krokem vyrostete, upevníte svou sebedůvěru, získáte novou zkušenost, s každým dalším krokem budete blíže k tomu, že jednoho dne si poklepete na rameno a řeknete:

Jsem dost dobrá!
Jsem dost dobrý!

Každý mistr byl jednou začátečníkem. A to, co dělí začátečníka od toho mistrovství, je první krok, druhý krok a tak dále. :)

Pokud tedy vašim snem je začít podnikat z pláže, chcete si vytvořit svůj web, chcete vytvořit nějaký digitální produkt, ale máte tady a teď strach, že to nezvládnete, že na to nemáte, pak udělejte první krok a důvěřujte tomu, že tu sebedůvěru a zkušenosti nabydete po cestě.

Já vám moc ráda na té cestě budu průvodcem a víte co?

Já si myslím, že jít do jakéhokoli kurzu s tím, že nejsem zatím dost dobrá, je super, protože jste tím pádem otevřeni tomu přijímat nové informace, růst a rozvíjet se. Ten, kdo je dost dobrý, už tuto potřebu nemá.

Cesta za jakýmkoli snem, nejen tím online podnikatelským, není osamocená. Náš strach a pochybnosti jdou vždy jako věrní parťáci na začátku s námi, ale postupně jim dojdou argumenty, síla a odpadnou.

Těším se na společnou cestu kurzem Podnikání z pláže. A těším se i na vaše strachy a pochybnosti. Setkala jsem se s nimi už mnohotisíckrát, vím, že jsou součástí té společné cesty a nebojím se jich. Vím, jak vás těmi temnými údolími provést.

Kurz Podnikání z pláže je otevřen do 22. ledna a startuje 29. ledna. Informace a přihlášku najdete TADY.

V lednu 2024 otevírám brány desátého ročníku legendárního online kurzu Podnikání z pláže.

Záměrem kurzu je, abyste úspěšně odstartovali své vlastní plážové podnikání.

Vytvoříte si webové stránky, naučíte se efektivně využívat sociální sítě Facebook a Instagram i základy e-mail marketingu. Zároveň vytvoříte svůj první placený digitální produkt a nastavíte si jeho prodej na automat.

Stáňa Stiborová
Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Je máma tří dcer a jednoho syna, žena skvělého muže, vášnivá cestovatelka, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka projektu Podnikání z pláže. Jejími online kurzy Podnikání z pláže prošly už tisíce lidí. Je také autorkou knihy Podnikání z pláže, kterou už četlo přes 42 000 čtenářů. Také je autorkou online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní.

Více o Stáni najdete tady >>
Komentáře