Může učitelka podnikat z pláže?

Když mi bylo asi osm, vymyslela jsem si, že budu učitelka. Učitelky v mých očích totiž měly něco, co ostatní ne – PRÁZDNINY. A prázdniny znamenají svobodu. Vyrostla jsem a jsem učitelka. Jen trochu jiná. Učím online a v takové online škole můžu mít prázdniny, kdykoli se rozhodnu.

Takto ovšem primárně ten nadpis nemyslím. :)

Chci teď mluvit ke všem z vás, kdo UČÍTE – ve škole mateřské, základní, na střední, vysoké nebo třeba škole umělecké, jazykové nebo jste lektoři profesních dovednostích.

Učitelky ze všech těchto oblastí totiž v pozici online podnikatelek znám, proto bych vám některé z nich ráda představila v tomto článku, abyste i vy našly inspiraci pro to, jak svou profesi přetavit do online podnikání, nebo ke své profesi přidat online-podnikatelskou bokovku.

Není totiž potřeba hned pálit mosty a utíkat ze školství. Své podnikání si můžete budovat po večerech nebo o prázdninách a mít jej jako další zdroj příjmů.

Ale když už to dělají, tak já to dělat nemůžu!

Možná dřív, než se do článku pustíte, napadne vás tato námitka. „Já učím v první třídě a tady Jára ze Školy z vesela se už prvňákům věnuje, tak já nemůžu.“ 

Základem úspěchu je najít si svou unikátní cestu. To, že někdo se už věnuje prvňákům neznamená, že to vyhovuje všem rodičům prvňáků, kteří v Česku nebo na Slovensku jsou. Vy můžete mít jiný přístup, jiné zkušenosti, můžete na to taky jít z jiného úhlu pohledu.

Někdo se bude věnovat materiálům pro snadnější učení. To například dělá Jára, kterou zmiňuji výše. Jiná učitelka se může věnovat třeba tomu, jak pomoci prvňákovi zvládnou psychicky náročné přechodové období v životě, nebo jak pomoci rodičům vyrovnat se s novou situací. Další se třeba bude věnovat učitelkám po celém Česku a tomu, jak jim usnadnit výuku. Někdo jiný se zaměří na alternativní cestu vzdělávání. A tak dále. Těch cest může být spousta.

Můžete se inspirovat samozřejmě tím, co existuje, podívat se také na zahraniční trh a pak se zamyslet nad tím, jaké principy ve své profesi uplatňujete, v čem jste jiná, než ostatní, co vás baví nejvíce, s čím za vámi nejčastěji chodí lidé pro radu. Najděte svou unikátní cestu. 

A teď ty slíbené rozhovory. :)

Chci ještě podotknout, že v katalogu Plážovníku na www.plazovnici.cz najdete další učitelky z nejrůznějších oborů.

Marcela Zajícová – učitelka v mateřské škole, autorka projektu Předškolní poradna

Web Marcely Zajícové – Předškolní poradna – najdete zde. 

Střípky z rozhovoru:

„U počítače trávím dvě hodiny denně a funguje to parádně. Můžu si zvolit, kdy ty dvě hodiny tomu budu věnovat. Můžu tomu věnovat třeba 8 hodin, a pak 4 dny nemusím hnout prstem.“

„Když jsem šla do kurzu, tak jsem si říkala – kdyby to byl takový přivýdělek k mateřské, bylo by to super, třeba těch 5 tisíc měsíčně… A dneska můžu říct, že mě to živí lépe, než práce ve školce.“

„Nejdůležitější v podnikání je trpělivost. Myslím si, že málokdo vydrží dělat rok něco, co mu hned nenese peníze nebo nemá nějakou zpětnou vazbu. Vydržet a nevzdat to při prvním neúspěchu.“

Aneta Štěpánková – původně učitelka ve školce, autorka projektu Cesta k samostatnému dítěti

Web Anety Štěpánkové najdete tady.

Střípky z rozhovoru:

„Tím, že jsem učitelka ve školce a učím v domácím vzdělávání, tak tam si to všechno vyzkouším s těmi dětmi v praxi, vím, že to funguje. Tak jsem si řekla, že by byla škoda se o to nepodělit a nepomoct takto i ostatním. Takže jsem si řekla – chci napsat eBook, chci napsat články a chci, aby rodiče věděli, že tady je nějaká cesta, která jim může pomoct, poradit a že na to nejsou sami.“

„Já jsem se nejdřív hrozně bála, protože jsem si říkala, že jsem učitelka ve školce, nemám vlastní děti a ti rodiče mě třeba nebudou brát. Ale ta podpora ve skupině v kurzu Podnikání z pláže byla tak obrovská, že jsem se začala zaměřovat na tu cestu k samostatnému dítěti a na rodiče s malými dětmi. A nabralo to ohromný spád a jsem za to vděčná.“

„Je to úplně neuvěřitelné, kam vlastně dokážeš ty nás v Plážové základce posunout. Nikdy bych si nemyslela, že za první tři měsíce se dostanu takhle daleko, nebo že člověk může něco takového vybudovat.“

Jára Bednářová – učitelka na 1. stupni ZŠ, autorka projektu Škola z vesela

Web Járy Bednářové Škola z vesela najdete tady.

Střípky z rozhovoru:

„Vytvořila jsem několik ebooků, což je úplně skvělá cesta, protože se to dostane mezi spoustu lidí, spoustu rodičů, které vůbec neznám. Dostane se mezi ně spousta mých tipů, rad, začali to hojně využívat i učitelé.

Postupně jsem otevřela taky online kurzy pro rodiče předškoláčků a školáčků. A já mám z toho velkou radost, protože vidím ty zpětné vazby, jak to pomáhá, což mi před pěti lety přišlo těžko uchopitelné.“

Eva Lorenc – učitelka klavíru, autorka projektu Procházka světem klavíru

S Evou nemám aktuálně na blogu veřejný rozhovor, ale byla několikrát hostem mého webináře. Doporučuji prostudovat si její web pro inspiraci, jak může učitelka na klavír vybudovat opravdu úspěšné online podnikání. :)

Web klavíristky a učitelky klavíru Evy Lorenc.

Michaela Skopalová – lektorka němčiny

Web lektorky němčiny Míši Skopalové najdete tady.

Střípky z rozhovoru:

„Trošku si vyčítám, že jsem do kurzu (PZP) nevstoupila o ten rok dřív, protože když se zpětně ohlídnu, co jsem za ty 4 roky vytvořila, a když zpětně zreflektuju tu svou cestu, nejen tu profesní, ale i tu osobní a vidím, kolik toho mám za sebou, tak si říkám, na co jsem vlastně ten jeden rok čekala.“

„Postupně, jak jsem se zanořovala do toho tématu a do té moji práce, bylo podstatné najít si svůj vlastní styl. To, co jsem já a nedělat něco podle nějaké šablony, ale třeba i více naslouchat lidem, co potřebují, s čím potřebují pomoci v té němčině.“

Vlaďka Botlíková – vyučuje zdravý pohyb na ČVUT

Web Vlaďky Botlíkové najdete tady.

Dlouho jsem se odhodlávala k tomuto kroku, protože tím, že jsem učitelka, potřebuju to těm lidem dobře předat. Mám to jako celoživotní záměr a už od 90. let jsem začala vymýšlet, jak ta cvičení, která dělám v lekcích, předat lidem, aby si to zapamatovali a aby to ve chvíli, kdy to budou potřebovat, to uměli.

 

Další absolventy z nejrůznějších oborů a témat najdete v katalogu Plážovníci.cz >>

 

Výše uvedené ženy absolvovaly základní online kurz Podnikání z pláže

V lednu 2023 otevírám brány devátého ročníku online kurzu Podnikání z pláže.

Záměrem kurzu je, abyste úspěšně odstartovali své vlastní plážové podnikání.

Vytvoříte si webové stránky, naučíte se efektivně využívat sociální sítě Facebook a Instagram i základy e-mail marketingu. Zároveň vytvoříte svůj první placený digitální produkt a nastavíte si jeho prodej na automat.

 

Stáňa Stiborová
Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Je máma tří dcer a jednoho syna, žena skvělého muže, vášnivá cestovatelka, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka projektu Podnikání z pláže. Jejími online kurzy Podnikání z pláže prošly už tisíce lidí. Je také autorkou knihy Podnikání z pláže, kterou už četlo přes 42 000 čtenářů. Také je autorkou online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní.

Více o Stáni najdete tady >>
Komentáře