Strategie na zkrocení CHAOSU myšlenek a nápadů

V této sekci najdete tipy, které jsem v rámci živého vysílání sdílela ve skupině Podnikání z pláže. Dávám v nich vždy jeden konkrétní tip, jedno 5-8 minutové video, které má za záměr dát vám jednu konkrétní radu, jak se ve svém plážovém podnikání soustavně a vytrvale posouvat dále.

Mimochodem tyto tipy využijete i na jiné činnosti, nejen na ty plážové. Na strategii zkrocení CHAOSU myšlenek a nápadů se můžete podívat tady.

Video má 5 minut, je to maličká časová investice, která ovšem může hrát obrovskou roli v dlouhodobých výsledcích vašeho podnikání. 

Dneska se chci podívat na otázku, která se objevuje taky poměrně často a zní asi takhle:

Jsem strašně zahlcená. Vím, že bych měla psát články, postovat příspěvky na Facebook, mám v hlavě asi pět nápadů na eBooky zdarma, placené, do toho chci natočit online kurz. Jsem přehlcená nápady a ve finále nedělám nic moc. Mám takovou paralýzu ze zahlcení. Chaos.

Dám vám dneska jednu opravdu funkční strategii na zkrocení chaosu, kterou jsem se naučila osobně od Jacka Canfielda, když jsem byla na jeho privátním workshopu v Toskánsku v roce 2017 a kdykoli se dostanu do pasti, že mám fakt hodně nápadů a nerealizuju je, protože v mé mysli skáče páté přes deváté, tak po této strategii sáhnu.

Takže… řekněme, že máte několik věcí, které potřebujete dělat – chcete natočit nový online kurz, psát články na blog, vytvořit nový eBook zdarma, musíte dodat účetní doklady, odpovědět na třicet emailů a padesát komentářů a tohle všechno se vám den co den víří v hlavě a nemůžete se zkoncetrovat.

Přiřaďte každému dni v týdnu prioritu jedné věci.

Takže například:

  • V pondělky a ve středy se věnujte pouze natáčení online kurzu.
  • V úterý pište pouze články.
  • Ve čtvrtky se věnujte organizačním věcem, pošlete doklady účetní, ukliďte si pracovní plochu, odpovězte na všechny ty maily a dotazy.
  • V pátky tvořte nový eBook zdarma.

Jednoduše si nastavte pravidla.

Proč to funguje

My tvůrci hodně lítáme v oblacích a můžeme spadnout do tohohle chaosu a jediné, co nám v tom může pomoct, je uzemnění. To uděláme právě těmi pravidly. Když víme, že je pondělí a věnujeme se jen tvoření online kurzu, neruší nás ty další myšlenky.

Zároveň víme, že těm dalším myšlenkám dáme prostor třeba v úterý, takže nemáme pocit, že o něco přicházíme nebo nám něco utíká.

Samozřejmě když takhle hrajeme na více frontách, to celé pak trvá déle, než když se věnujete 4 týdny den co den psaní placeného eBooku nebo natáčení kurzu. Ale to vůbec nevadí. Někdo prostě potřebuje dělat hodně věcí najednou a tahle strategie mu pomůže.

Zároveň je fajn pamatovat na to, že jsou to vaše pravidla a vy si určujete, zda podle nich budete hrát nebo ne. Takže i když máte středu jako den, kdy píšete články, ale probudíte se a máte obrovský nával inspirace na točení online kurzu, tak samozřejmě následujte to flow a inspiraci.

Pokud ale dlouhodobě spíše plavete ve změti nápadů a myšlenek, pak svá pravidla následujte a uvidíte, že když se za měsíc ohlédnete, tak místo hromady zmatku budete mít za sebou kus dobře odvedené práce a vaše plážové podnikání se posune o pořádný kus dále.

Stáňa Stiborová
Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Je máma tří dcer a jednoho syna, žena skvělého muže, vášnivá cestovatelka, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka projektu Podnikání z pláže. Jejími online kurzy Podnikání z pláže prošly už tisíce lidí. Je také autorkou knihy Podnikání z pláže, kterou už četlo přes 42 000 čtenářů. Také je autorkou online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní.

Více o Stáni najdete tady >>
Komentáře