Neboj se opustit dobré pro skvělé

Tenhle článek jsem začala psát v jedné moc krásné restauraci, která dýchá útulností a ženskou péčí. Na sobě mám úžasnou dlouhou květovanou sukni a na klíně počítač. A z ničeho nic ke mě přišla paní, nejspíše majitelka a říká mi, že mi chtěla jen říct, jak mi to sluší a že je nadšená z toho, jak do toho prostředí tak krásně zapadám.

To by se mi před setkání s Ženy ženám, kterým chci věnovat dnešní článek, fakt nestalo. Pár let zpátky bych tady seděla v riflích a vytahaném tričku, teniskách, nejspíše nenamalovaná a lehce ve stresu z toho, že nemám vše pod kontrolou. Jediné, co by se shodovalo, by byl ten počítač na klíně.

Ale zpět k Ženy ženám, o kterém chci dnes psát. Možná jste to už zaslechly, tento projekt končí. A já cítím, že chci PODĚKOVAT

Poděkovat za to, že jsem se stala ženou, kterou ve svém životě chci vidět. 🙏

Už pár dní přemýšlím nad tímto článkem a nevím, jak začít. Je toho tolik, co bych mohla nebo chtěla napsat.

Třeba o tom, jak jsme s Alicí Kirš na podzim 2012 vysílaly náš úplně první webinář. Ona coby tvůrce úplně nového online programu Ženy ženám a já jako affiliate manažerka pro hrstku partnerů, kteří projekt podporovali. Vysílaly jsme z jejich brněnské kanceláře a když jsem na vysílání jela, byla jsem tak nervózní, že jsem si zapomněla doma peněženku a musela jsem jet šalinou na černo.

Před vysíláním jsme se obě klepaly a měly chuť si dát panáka na uklidnění. Nedaly. :D A zvládly jsme to.

Zpětně je to úsměvné. Vím, jak na mě pohlíží mnozí z vás dnes, když vysílám webináře, vnímáte mě jako profíka, který to má prostě zmáknuté. Po desítkách webinářů pro desetitisíce lidí za ty roku už ano. Ale každý mistr byl jednou začátečníkem. :)

KAŽDÝ MISTR BYL JEDNOU ZAČÁTEČNÍKEM. 

Jak se z fanynky stala kamarádka a z kamarádky byznysová parťačka

Někdy v roce 2012 jsem začala číst články Alice Kirš (tenkrát ještě Kubíkové) na blogu, nějak jsem na ni narazila skrze jejího muže Davida Kirše, od kterého mi chodily maily, protože jsme už v té době používali jednu z jeho aplikací SmartEmailing.

Alice mě bavila a říkala jsem si, že je to zvláštní, že nic neprodává. Chodila jsem na její blog často a když jsem nenašla nový článek, přečetla jsem si klidně znovu pár starých. :D Těšila jsem se na to, že jednou z toho určitě udělá něco většího.

Udělala. A to už jsem ji nesledovala jako fanynka, ale na pár týdnů jako součást jejího týmu.

A tak se započalo naše přátelství i spolupráce.

Alice mě inspirovala svým přístupem k ženskosti, otevírala mi nové dveře do světa, který se mi zdál nebezpečný. Plný emocí, plynutí bez kontroly a nelogických spontánních rozhodnutí. Všeho, co v mém životě dnes už tak miluju.

Tenkrát ale bylo o tolik jistější jet ve zajetých stereotypech supervýkonné ženy. Díky Alici a jejímu Ženy ženám jsem si začala dovolovat být sama ženou.

Kalhoty jsem vyměnila za sukně. Antikoncepci vyhodila do koše a začala jsem zkoumat, co to ta ženskost vlastně je a proč mi je tak odporná. :D

Díky bohu za toto semínko ženskosti, které do mě Ája zasela a taky za mnohé hodnotné know-how, které se ke mě skrze ni dostalo. Nutno říct, že ta proměna nebyla bezbolestná a jsem vděčná, že jsem měla vždy ke komu se obrátit pro radu nebo důležité informace, které jsem na své cestě k ženskosti potřebovala.

Denisa Říha Palečková, Dana-Sofie Šlancarová, Lucka Kolaříková, Táňa Havlíčková, tyto ženy jsem poznala právě skrze Ženy ženám a jsem vděčná za jejich moudrost, kterou sdílely nejen v ŽŽ, ale také na svých vlastních akcích a seminářích, kterých jsem se zúčastnila nebo v knihách, které napsaly.

Posuďte sami, jestli to stálo za to, fotky z roku 2012 a 2018:

Nestala se ze mě víla…

Ale žena, kterou chci ve svém životě vidět. Což je vize, kterou Alice do svého projektu vždy vkládala.

Takže mám stále své „jangové“ kvality tahu na branku i strategického myšlení a to jsem ráda v průběhu let Alici vracela. Měly jsme období několika let, v průběhu kterých jsme si vyměnily snad stovky branistormingových zpráv týkajících se online marketingu Ženy ženám. V některých kampaních jsem bývala takovým stínovým vzádleným pozorovatelem a zároveň poradcem.

Párkrát jsem se postavila i do role lektorky v rámci klubu Ženy ženám na téma peníze a práce s nimi, na Ženy ženám ŽIVĚ na téma Seberealizace nebo na semináři Milionová žena, ze kterého je fotka níže.

Nikdy jsem se ale necítila být součástí tohoto projektu. Hlavně proto, že jsem se od roku 2014 vydala vlastní cestou s projektem Podnikání z pláže.

Se svou vlastní vizí dávat lidem srozumitelné, funkční a v praxi ověřené postupy a návody pro jejich online podnikání a zároveň je jemně vést do hloubek jejich duše k objevení toho, KDO jsou, aby pak svými dary ve své plné síle mohli obohacovat tento svět.

Co přinesly Ženy ženám Podnikání z pláže

Kromě přátelství byla Alice od počátku projektu Podnikání z pláže také mým dlouhodobě největším partnerem. Na Ájino doporučení si mou knihu přečetlo více než 3000 žen a do kurzů Podnikání z pláže a Plážová přípravka vstoupilo díky jejímu doporučení 963 žen.

Wow a ještě jednou velké díky, Alice! :)

Nejen za sebe, jako tvůrce projektu, ale i za ty stovky žen, kterým jsem následně já mohla přispět ke změně života, k vlastní seberealizaci, podnikání a žití příběhu, který chtějí vyprávět.

A co přineslo následně Podnikání z pláže Ženy ženám? :)

Nové úžasné lektorky. Skrze Podnikání z pláže mnohé ženy nastartovaly nejen své vlastní podnikání, ale objevily svůj hlas a začaly šířit svou vlastní vizi s celým světem a některé z nich přispěly i do klubu Ženy ženám, mohli jste je vidět na Ženy ženám ŽIVĚ i v samostatných programech: Michala Měřínská, Tereza Kramerová a Markéta Strnadová. Dnes mé blízké přítelkyně, před pár lety klientky. :)

Tohle byl třeba jeden z momentů, který jsem pozorovala ze zákulisí s pocitem, že to, co dělám s lidmi v kurzech Podnikání z pláže má smysl… Tereza, na začátku kurzu PZP prostě žena s hlubokou moudrostí, kterou se rozhodla sdílet skrze svůj blog, o dva roky žena, která mění lidem životy. Fotka je z Ženy ženám ŽIVĚ.

Jedna věc, kterou jsme společně s Alicí stvořily a která přežije i konec Ženy ženám… :D

V roce 2016 jsme s Alicí napsaly společně eBook Jak napsat, vydat a prodat knihu. Obě jsme vydaly své knihy bez vydavatele a dohromady jsme tenkrát měly prodaných už přes 20 000 knih, dnes je to už o kus více.

Cítily jsme, že toto know-how chceme předat dále a spojily své síly dohromady a vznikl tento eBook. Dopisovala jsem ho těsně před porodem Juráška a video, které vidíte na téhle stránce, jsme natáčeli, když mu byly asi tři týdny. Text té stránky jsem dodělala den před porodem: :)

A porodní atmosféra se s ním nese i nadále. Díky eBooku se zrodilo už pár desítek úžasných knížek a spousta lidí si splnila svůj sen a vydala vlastní knihu.

A tento náš společný eBook je i nadále k dostání a takhle jsme slavily jeho první narozeniny (fotka níže). David tenkrát musel z kavárny, kde jsme seděly, jet domů pro svíčku, protože jsme si vymyslely, že musíme mít fotku s dortem. :D

Neboj se opustit dobré pro skvělé

Přemýšlím, co napsat závěrem. Z reproduktoru hřmí Frank Sinatra o tom, že je jen málo věcí, kterých by litoval, protože udělal vše, co měl a navíc po svém.

Vím, kolika tisícům žen projekt Ženy ženám změnil život. Vím, že i díky tomu Alice sedm let žila příběh, který chtěla vyprávět. Zároveň vím, kolik energie, dřiny, slz a překračování komfortních zón za tím vším stálo, protože podnikání není procházka po pěšince lemované růžovými stromy. A proto naprosto rozumím potřebě jít po cestě životem na chvíli sama.

A tak jsem dala Áji svou poslední byznysově-kamarádskou radu, když mi v dubnu psala o tom, že se rozhodla ukončit Ženy ženám: Neboj se opustit dobré pro skvělé.

Myslím, že je to i fajn uvědomění o tom, že tady nic není navždy. Že i plážové online podnikání může mít svůj konec ve chvíli, kdy člověk cítí, že smysl jeho projektu byl naplněn a on chce dál kráčet vlastní cestou.

Možná jednou budete stát před podobným rozhodnutím. Možná jednou já budu stát před podobným rozhodnutím. Tak či tak, věřím, že konce jsou stejně podstatné, jako začátky a že nejdůležitější je být pravdivý sám k sobě a dělat věci tak dlouho, dokud nás naplňují a dávají nám smysl.

Není potřeba před sebou valit kouli jen proto, že ji máme a říkat si, že když už ji máme, tak přeci nebudeme vystupovat ze započaté cesty. Proč ne? Konce jsou v pořádku.

Když totiž jedna cesta skončí, může začít nová, otevřou se nové obzory. Možná to chvíli bude nejisté, mlhavé, lehce děsivé, ale když se pak ohlédneme zpět, bude nám ten konec dávat úžasný smysl.

NEBOJTE SE OPUSTIT NĚCO,
CO JE TEĎ DOBRÉ,
PRO NĚCO, CO BUDE SKVĚLÉ.

Byly Ženy ženám součástí i vašeho života?

Vím, že mé články čtou stovky, možná tisíce žen, které zároveň sledují Ženy ženám. Možná jste měsíce nebo roky sledovaly webináře zdarma, četly články a čerpaly inspiraci. Věřím, že stejně jako mě, vás tento projekt posunl blíže k tomu, abyste se stala ženou, kterou chcete ve svém životě vidět. :)

A pokud cítíte, že za tu obrovskou porci energie, kterou vám Alice a její tým za ty roky předaly, chcete poděkovat a kousek energie poslat zase zpět, máte poslední možnost.

Třeba vlídným slovem na téhle stránce a nebo tím, že si využijete poslední možnosti si něco z projektu Ženy ženám koupit a taky naposledy tímto projektem obohatit svůj život, ať už členství v klubu Ženy ženám nebo online kurz Uzdravující síla mateřství.

Poslední možnost nechat se obohatit z dílny Ženy ženám tady >>

Osobně doporučuji především kompletní verzi Klubu Ženy ženám, ve kterém najdete stovky minut inspirujících přednášek, spoustu výživného ženského čtení a praktických rad pro život z nejrůznějších úhlů pohledu a v nejrůznějších oblastech.

A já Alici držím palce na její další cestě životem a věřím, že zase přijde doba, kdy bude chtít vyprávět příběh, který žije. :)

Stáňa Stiborová (Mrázková)
Žije svůj život naplno a plní si své sny, i ty nejšílenější, každý den. Před pár lety se rozhodla, že už nechce, aby jí dny protékaly mezi prsty jako písek v přesýpacích hodinách. Je žena, matka dvou dcer a jednoho syna, žena skvělého muže, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka. Stáňa je autorka online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní a knihy Podnikání z pláže. Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže. Více o Stáni najdete tady >>
Komentáře