Rozhovor s vítězkou Plážové výzvy 2020 – Terezou Feltoni Gurini

Udělat první krok je těžké. Nicméně udělat všechny ty další kroky na cestě a dojít až do pomyslného cíle, to je ještě těžší. Vyžaduje to vytrvalost, odhodlání, nadšení, překračování nejrůznějších strachů, učení se novinkám. A tak je fajn i motivační kopanec zvenčí… deadline. Termín, do kterého je potřeba věci dokončit. Jinak se člověk rozplizne v neurčitu.

A to je jeden z důvodů, proč existuje Plážová výzva. Soutěž pro účastníky kurzu Podnikání z pláže, ve které vždy vyhodnocuji projekty vytvořené v daném ročníku. 

Když mi v lednu vstupují do kurzu Podnikání z pláže noví studenti, většinou nemají potuchy o tom, jak vytvořit webové stránky a online marketing je pro ně španělskou vesnicí.

O pár měsíců později můžu s hrdostí plážového rodiče říct, že projekty, které v kurzu Podnikání z pláže ročníku 2020 vznikly, jsou opravdu povedené a pomohou tisícům lidí napříč nejrůznějšími oblastmi lidského života.

Ty, kdo se přihlásili do Plážové výzvy 2020, najdete v Plážové síni slávy. :)

Představuju si ty tisíce lidí, kterým desítky těchto projektů mohou pomoci v nejrůznějších oblastech života a cítím velkou vděčnost a smysluplnost své práce, pocity, které jsou mým motorem pro to, co dělám. :)

A kdo je vítězem Plážové výzvy 2020?

Tereza Feltoni Gurini
autorka projektu Labyrintem medicíny k uzdravení

"Práce lékařky a studium medicíny je více než 10 let mou největší vášní a koníčkem. Skrze vlastní zkušenost s vážným autoimunitním onemocněním -ulcerózní pankolitidou- jsem se odklonila od striktně západní medicíny a nyní provádím lidi na cestě za uzdravením pečlivým propojením konvečních, alternativních a psychoterapeutických metod zapracovaných do jednoduchého konceptu.

Jsem přesvědčená, že autoimunitní onemocnění můžete léčit a vyléčit, tak jako se to podařilo mě."

Terezy jsem se zeptala na 4 otázky a ona je pro vás zodpověděla v tomto plážovém videu. :) Pokud nemáte možnost dívat se teď na video, níže najdete celý text přepsaný a můžete si tedy Tereziny odpovědi přečíst.

Rozhovor s vítězkou plážové výzvy - Terezou Feltoni Gurini

Co tě přivedlo na myšlenku pustit se do plážového podnikání?

Určitě to bylo to, že jsem našla na internetu Stánin článek, který se týkal vision boardů, kde si Stáňa plánuje rok, jak bude probíhat.

Mně se to hrozně líbilo, článek jsem si přečetla a skrze něj jsem se proklikala na stránky Podnikání z pláže. Byla jsem z nich úplně nadšená, protože miluju cestování, zejména do tropických oblastí.

Úplně zbožňuju Mauricius a vždycky byl můj sen v těchto zemích asi ne úplně žít, ale dělat to přesně tak, jak to dělá Stáňa, že tam člověk na několik měsíců odjede, třeba tam pracuje, a potom se vrátí zpátky do Čech.

Strašně mě to zaujalo, byla jsem úplně nadšená jejími stránkami. Ale byla jsem taky smutná, protože já jsem lékařka, gynekoložka, pracuju v nemocnici, ještě tedy nemám atestaci, a trávím tam veškerý svůj čas, musím na služby a do toho mám dvě malé děti.

Takže já jsem si potom říkala, když jsem to viděla, že u mě to možné nebude, že já se budu muset do té nemocnice vrátit a pracovat jako mí kolegové v tom systému, jak je zavedený, a nemám jinou možnost.

Byla jsem ale zvědavá, a tak jsem se dál dívala na stránky. Začala jsem si pouštět rozhovory s jinými lidmi, kteří se do toho plážového podnikání pustili. Začala jsem si ve své hlavě tvořit svůj sen, že vlastně by to šlo, že bych třeba něco takového mohla.

V té době jsem byla ještě taková rozpolcená, protože jsem měla dvě děti a chodím do té nemocnice, kde je to strašně náročné na čas, dělám služby, jsem tam pořád. Měla jsem pocit, že nejsem ani dobrá máma, ani dobrá doktorka. Ale to plážové podnikání mě tak zaujalo, že jsem si říkala, že to přece musí nějak jinak jít.

Potom, co jsem zhlédla několik videí lidí, kteří také pracují v pomocných profesích a dokázali tu svoji profesi přetavit v to podnikání, jsem se rozhodla, že do toho půjdu, a na poslední chvíli jsem se přihlásila do kurzu Plážové základky, což byl úžasný krok v mém životě. Jsem strašně šťastná, že jsem to udělala. Říkala jsem si, že to není pravda, ale opravdu to je posun nejen osobní, ale i v tom podnikání celkově.

Takže to byla úplně úžasná věc, která se mi stala.

Pro koho tvoříš své články a eBooky a co chceš lidem předat?

Moje práce je určena lidem, kteří trpí buď nějakým autoimunitním onemocněním, nebo alergií a chtěli by na vyléčení zapracovat nějak jinak, než jim říkají lékaři, protože dle západní medicíny jsou tyto nemoci neléčitelné a pouze se potlačují příznaky.

Kdežto já jsem tomuhle, přestože jsem medicínu studovala a ty pacienty jsem viděla, dogmatu neuvěřila a začala jsem se léčit sama alternativními způsoby léčby, samozřejmě ze začátku i pomocí klasických léků, ale dneska už jsem úplně bez medikace, úplně bez jakýchkoliv prášků, jakýchkoliv bolestivých vyšetření a podařilo se mi vyléčit.

Moje práce je tedy určena lidem, kteří mají podobný cíl a chtějí vzít zdraví do svých rukou a pracovat na něm sami a ne pouze předávat tu zodpovědnost lékařům, kteří potom odpovídají za jejich zdraví.

Je to půl roku, co ses do toho pustila. Jak se podnikání z pláže promítá do života tebe a tvé rodiny?

Určitě musím říct, že plážové podnikání se do mého života promítá v mnohem pozitivnějším slova smyslu než ta původní práce.

Zaprvé jsem doma, jsem v klidu, mě ta práce strašně baví, naplňuje mě, protože mě bavila i ta má původní profese. Takže tohle je pouze přetavení do jakési formy více family friendly. Pořád dělám to, co mě baví, co mě naplňuje.

Manžel je z toho nadšený, protože já jsem spokojená, vzdělávám se, což je podle něho taky důležité, abych dělala to, co mě baví, abych se vzdělávala. Jsem samozřejmě spokojenější, děti to ze mě určitě cítí, tak si myslím, že vliv na tu rodinu je pozitivní.

Ale samozřejmě tomu musím věnovat čas, který se vždycky snažím rozdělit tak, abych pracovala třeba v době, když je starší dcera ve školce a maličká spí.

Koupila jsem si robotický vysavač, abych nemusela vytírat podlahy, což mi taky usnadňuje život. :)

Já začínám velice pomaličku, jsem takový, vždycky jsem říkala, podnikatelský antitalent. Takže opravdu chci jít krok po kroku a dělat to pořádně. Zatím jenom prodávám knížky a konzultuju s lidmi přes Facebook a přes e-mail jejich potíže zdarma k té knížce. To je zatím ta má práce a dá se to zvládnout.

Dá se říct, že plážové podnikání má tedy pozitivní vliv i na mou rodinu.

Tereza napsala tento eBook, který můžete získat zdarma:

6 pilířů zdraví | Základy celostní léčby autoimunitních onemocnění

"V knize shrnuji základní kroky terapie autoimunitních chorob, které Vás dovedou k uzdravení a plnohodnotnému životu. Poznatky, které v eBooku uvádím, vychází z mého studia medicíny a z letitého samostudia alternativních způsobů léčby. Metody, které v knize popisuji pomohli mě, spoustě mých klientů a také lidem po celém světě."

Co bys vzkázala těm, kdo koketují s myšlenkou pustit se do plážového podnikání a bojí se udělat první kroky?

Já si opravdu myslím, že to byl jeden z nejlepších kroků v mém životě, kdy jsem si nemyslela, že ty nejhorší chvíle dokážu proměnit v příběh, který mi zajistí to, že dneska budu dělat svoji práci tak, jak ji mám ráda.

To bych určitě vzkázala ostatním.

Pokud váháte, máte třeba podobnou zkušenost jako já, tak se do toho určitě pusťte. Lidi o to mají zájem. A z toho, co vidím, co mi píšou, tak tady takových materiálů není dost. Na tom trhu opravdu vždycky něco chybí a vy do toho vždycky dáváte něco svého, což ti lidi ocení. Vždycky si najdete tu svou skupinu lidí, kteří vás budou poslouchat.

Určitě si myslím, že to má cenu, a i když člověk má pocit jako třeba ze začátku já, že to nepůjde, že ta vaše profese nepůjde přetavit do plážového podnikání, tak věřím, že to půjde.

A upřímně, i kdybych se jednou rozhodla, že chci mít například svoji gynekologickou ambulanci a už nedělat to plážové podnikání, pořád jsem se naučila spoustu věcí, které mi v tom pomohly. Vytvořit své stránky, napsat knížku, což mi pomůže i v mé profesi klasického lékaře, kdybych se jednou rozhodla opět se k tomu vrátit.

Chtěla bych moc poděkovat Stáni, že mi změnila život, a moc bych chtěla poděkovat skupince na Facebooku, kde mě lidi opravdu podporovali v tom, abych dělala to, co mě baví. :)

Tereza se vydala na plážově podnikatelskou cestu a vytvořila eBook

Labyrintem střeva k uzdravení těla

Celostní léčba IBD, IBS a dalších onemocnění zažívacího ústrojí se zaměřením na ulcerózní kolitidu a Crohnovu chorobu. V tomto eBooku vám autorka ukáže, jak si na míru přizpůsobit léčbu, která Vás dovede ke kvalitnějšímu a svobodnějšímu životu tak, jak se to před lety podařilo i jí.

Podnikání z pláže
Tento blog je místo, kde si můžete kromě článků autorky projektu Podnikání z pláže Stáni Stiborové číst i příběhy a články účasníků online kurzu Podnikání z pláže. Najdete tady náměty k zasnění, porci inspirace i nakopnutí do toho, abyste se také vydávali za svými sny a žili příběh, který chcete vyprávět. Máte chuť na ještě větší nálož inspirace? Přečtěte si knihu Podnikání z pláže, kterou už četlo více než 42 000 čtenářů. Více o knize tady >>
Komentáře