Škola v přírodě na plážový způsob

Kdyby mi někdo před dvěma lety řekl o tom, co se v mém podnikání děje dnes, asi bych nestačila žasnout nad jeho fantazií. Včera jsem se vrátila ze školy v přírodě a dneska přivítala nových 115 studentů na Plážové střední…

Naši klienti se nás vyptávají, co pro ně máme dál. Co dalšího si mohou koupit… Splněný podnikatelský sen?

Když jsem tvořila online kurz Podnikání z pláže, bylo mým záměrem vytvořit tento kurz, ukázat lidem cestu, jak nastartovat své podnikání z pláže a ani mě nenapadlo, že by to celé mělo mít nějaké pokračování. Když se první ročník kurzu Podnikání z pláže chýlil ke konci, začaly se v naší Facebookové skupině začaly objevovat vtípky o „plážové střední“.

Bude nějaké pokračování?

Naši studenti se nás tak dlouho vyptávali, kdy bude pokračování jejich oblíbeného kurzu, že jsme s mým mužem Jirkou Stiborem nakonec toto pokračování vytvořili a rozhodli se jít do hloubky technik online marketingu. Ukázat naše prodejní strategie, podívat se na pokročilé strategie email marketingu, facebookové reklamy, affiliate, webináře, SEO, video marketing.

A tak vznikla Plážová střední… Se vším všudy. Dokonce jsme dostali i třídnice a naši studenti nám podali pero… :D Ani latina nechyběla, protože i skladník ve slévárně si může přečíst Vergilia v originále.

tridni_kniha

Plážová střední trvala v podstatě celý školní rok 2015/2016, v rámci tohoto roku jsme měli spoustu osobních setkání díky bonusu, který ke kurzu byl – natáčecí den, kdy si každý student mohl vyzkoušet natáčení videa v praxi a setkat se osobně s několika dalšími spolužáky.

Zjistili jsme, že osobní setkání s našimi virtuálními klienty má i pro nás obrovský přínos, mnohem více díky tomu víme, kdo jsou naši studenti „na druhé straně“, pro koho tvoříme a velmi to utužilo naše vztahy.

Ale to pořád ještě nebylo vše…

Jak se školní rok chýlil ke konci, začaly se objevovat dotazy na maturitní večírek a školu v přírodě. Přišlo nám to vtipné, ale řekli jsme si, proč ne…?

Škola v přírodě pro plážové studenty

Druhý zářijový víkend jsme se tedy sešli s více než 50 studenty z prvního ročníku plážové střední na hotelu Troyer v Beskydech na historicky první Plážové škole v přírodě.

fullsizerender-11

Přemýšlím nad tím, jak popsat a přiblížit atmosféru celé akce. Akce, kde se konečně poprvé naživo sešli lidé, kteří se virtuálně rok a půl uvnitř Facebokové skupiny Plážové střední podporují jak v podnikání tak i v nejrůznějších životních událostech, dávají si zpětnou vazbu, radí si navzájem. Oslavují svá vítězství, pomáhají si při prohrách. Navázali různé typy spolupráce a společně rostou jak podnikatelsky, tak lidsky…

Přátelství. Podpora. Lidskost. Sny. Každý má své jedinečné téma. Každý má své jedinečné poslání a stejně tak i touhy a cíle. Ale spojuje je společná cesta. Cesta, která se jmenuje Podnikání z pláže.

Cítím velkou vděčnost. A vím jednu věc. Nestalo se to „jen tak“.

Vím, že láska a vděčnost, kterou dostáváme teď od našich klientů vychází z toho, kolik jsme jim za ten rok a půl skrze kurzy pod hlavičkou Podnikání z pláže předali.

To, že v našich skupinách kolem kurzu Podnikání z pláže panuje přátelství, podpora a lidskost zrcadlí to, co jsme do toho dali my jako učitelé, lektoři a podnikatelé.

To, že nám naši klienti říkají, že měníme jejich životy zrcadlí záměr, se kterým jsme do tvoření kurzů Podnikání z pláže a Plážová střední šli.

A tak chci, aby tento článek měl především jedno poselství pro všechny podnikatele, kteří jej třeba teď čtou:

To, co svým klientům dáte, to taky dostanete zpět.

Když se perfektní marketing spojí s vášní změnit lidem život a předat dál své poselství, pak získáte kmen klientů, kteří vás milují a zároveň budete vědět, že vždy vyděláte. :)

Naši klienti se nás vyptávají, kdy bude Plážová vysoká. Často už ani nečtou naše pečlivě připravované prodejní stránky, například místa na škole v přírodě zmizela během hodiny…

Když si představím, jak jiní podnikatelé horko těžko plní své živé víkendové akce a semináře, říkám si, že asi něco děláme v tom podnikání dobře. A vím co.

Toto je ta podstata všeho, co učím. Podstata online marketingu – Budujte se svými klienty virtuálně důvěru a vztah.

Důvěra a vztah s klientem je základ. Využijte k tomu veškeré nástroje, které internet nabízí.

Pište články na blog, dělejte příspěvky na facebook, dávejte svým klientům eBooky zdarma, dělejte webináře, točte videa, odpovídejte na dotazy svých klientů, ukazujte jim, jak řešit problémy z vašeho oboru, dávejte svým klientům vždy něco navíc, pečujte o jejich pohodu, pečujte o jejich potřeby, POMÁHEJTE JIM, buďte tady pro ně. Ponořte se do toho naplno, jak jsem říkala v jednom mém videu – s totálním nasazením.

Když budete věnovat 90% svého podnikatelského času budování důvěry a vztahu s klienty všemi možnými cestami a jen 10% prodeji, bude ta prodejní část vždy úspěšná. Budete si užívat plodů svého podnikání. A co víc? Může se stát, že vás to bude neskutečně bavit, tak jako nás. :)

A nebo je to naopak? Nejdříve vás to musí neskutečně bavit a pak to všechno dokážete dlouhodobě, vytrvale a trpělivě dělat.

To, co dáte, to taky dostanete zpět. V životě i v podnikání.

P.S.: Po tomto víkendu napsali mí studenti spoustu článků plných inspirace. Čtěte:

Žít svůj sen není jen pro vyvolené, ale někdy to trvá sakra dlouho, než na to člověk přijde a většinou si musí pěkně rozmlátit hubu. Pardon za ten výraz, ale sedí to prostě nejvíc, protože odřený kolena přikryjete třeba delší sukní, ale když si vážně rozmlátíte hubu, tak s tím obličejem musíte chodit dál. Každý den znovu a znovu, to neodložíte, nezakryjete…"
Štěpánka ČápováCelý článek je zde: Snílek začátečník
Když začnete snít a uvěříte, že je to možné, všechno u vás se najednou změní. Je to jiná dimenze. Víte, že můžete. A strašně, ale strašně chcete. A když víte, že můžete, že to je pro vás a strašně chcete, tak pak se tohle promění v aktivitu. Začnete jak pes utržený ze řetězu hledat cesty, jak k tomu dojít, jak to udělat. Celý proces úvah a vaší práce se úplně, ale úplně změní."
Veronika MašínováCelý článek zde: To jsi vážně tak blbá
...Představila jsem si pohár, který byl prázdný. A došlo mi, že pokud v první řadě nenaplním své vlastní potřeby a vlastní pohár, nemám šanci podporovat ostatní, pomáhat jim – ať už v učení jazyků nebo v jiných oblastech, inspirovat je a předávat své vhledy. Nebylo by z čeho."
Markéta KrálováCelý článek zde: Je tvůj pohár naplněný?
S (velmi! :-)) intenzivní výměnou kyslíku v plicích se hlava se pročistila a oči se dívaly mnohem jasněji. Potkala jsem na pěšině spoustu nádherných věcí – propletené kořeny, kytičky, malou kamennou mohylku, brouka, co měl krovky snad z opravdového smaragdu. Les voněl, šustil, zvonil, vítr šeptal a občas mě něžně popošoupl vpřed. Čím výš jsme byli, tím úžasnější se otevíraly výhledy."
Jana CardováCelý článek je zde: Mám chuť kreslit, ale nevím co
Když se mě můj táta zeptal, jakým jediným slovem bych tento víkend vyjádřila, řekla jsem NÁDECH. Když jsem odjížděla, aniž bych si to na počátku víkendu uvědomila, přijela jsem s břemeny, obtíženou myslí, rutinou, stereotypem, omezeními, nevírou…. A jako bych se narovnala, nadechla..."
Veronika MašínováCelý článek zde: Seru na to, chci víc
Vždycky jsem si přála být šťastná. Ale co to vlastně štěstí je? Jak se k němu dostat? Netušila jsem, že když opravdu budu trvat na svých snech, život mě povede tak, abych nejdříve byla člověkem, který je schopen je žít."
Věrka StádníkováCelý článek je zde: Milion přiložte na srdeční čakru
Neexistuje strach, ktorý by sa nedal prekonať, neexistuje problém, ktorý by sa nedal vyriešiť.V živote máme vždy okolo seba tisíc radcov a nie vždy sú to tí najmúdrejší. Ísť do akcie však musíme vždy iba my sami. Iba my určíme, aký bude náš ďalší krok. Ak robíme rozhodnutia srdcom, tak zlé rozhodnutie neexistuje…
...Stále predávam svoj čas. Ale dnes už viem, že čokoľvek si dokážem predstaviť, to dokážem aj uskutočniť. Za posledné roky a hlavne za posledný rok a pol sa mi stali neuveriteľné veci... Začala som zarábať viac peňazí a plniť si svoje cestovateľské sny."
...Vyskytnú sa aj dnes situácie, kde je možnosť pochybovať o konaní danej záležitosti. V súčasnosti o svojej intuícií ani na chvíľu NEPOCHYBUJEM. Je to moja najlepšia poradkyňa. I na oko nepríjemná udalosť sa koná preto, aby ste sa posunuli ďalej. Je to prirodzené!"
Jana BakičováVelý článek je zde: Už viem jej meno
Cítím v sobě obrovskou vděčnost za den, kdy jsem se vědomě rozhodla vzít život do svých rukou. Kdybych to před několika lety neudělala, ochudila bych se o život naplněný hojností, láskou a vděčností, který dnes můžu žít. Každý den ráno se těším, co mi další den přinese. S kým se potkám a co budu moci zažít..."
Anna LukšováCelý článek je zde: Jak (ne)funguje zákon přitažlivosti
...Krása, peníze a sex mají obrovskou moc. Jsou energií, která má moc měnit v našem životě věci, energií, která přináší změny, energií, která nám dává sílu. A tak si ji užijme, žijeme jen jednou!"
Michala MěřínskáCelý článek je zde: Červená rtěnka, krása sex a peníze
Nic navenek se nezmění, pokud si věci uvnitř sebe neuspořádáme jinak. Když nemáte rádi sami sebe, nejste spokojení. Když nejste spokojení, nejsou spokojení ani vaši nejbližší. Vše, co z vás vyzařuje, se vám vrací. Nepohoda přitáhne nepohodu, vnitřní chudoba přitáhne zase jenom chudobu..."
... Začněte cíleně dávat přednost sobě. Můžete začít maličkostmi. Nedávejte ten nejlepší kousek koláče svému partnerovi či dítěti. Uvařte si jídlo, které máte rádi vy. Užijte si víkend podle svých představ a ne tak, abyste udělali radost druhým. Ne, není to sobecké! Jakmile budete spokojení vy sami, užijete si to „dávání“ mnohem, mnohem více..."
Hanka KučováCelý článek je zde: Velká chyba empatických lidí! Děláte ji taky?
Před asi dvěma roky jsem se dala na podnikání. Šla jsem za svým snem, i když jsem toho o podnikání moc nevěděla. Vystačila jsem si se svým nadšením a touhou dokázat to! Z počátku se mi moc nedařilo, prostě jsem nevěděla jak na to. Nevzdala jsem se..."
...Díky této větě jsem pochopila, že KAŽDÝ z nás to má v životě těžké, a že úspěšní lidé nejsou úspěšní proto, že jejich život je „lehký“ a bez překážek. Důležité však je, co nejrychleji ze sebe ten hnůj smýt a nekydat ho na své sny. Dnes vím, že kdykoliv se mi vkrade do hlavy „zapáchající“ myšlenka, řeknu si: Máš to fakt těžký, ale zvedni zadek a jdi krok za krokem ke svým snům..."
Kateřina BurešováCelý článek je zde: Máš to těžký
Do hotelu jsme přijeli v hojném počtu 60 nadšených lidí, kteří se těšili na setkání spolužáků a plážových učitelů Stáni a Jirky. Radost, pozitivní emoce „stačily“ prostor, atmosféru hotelu během našeho pobytu proměnit k nepoznání :-). Svoje štěstí, spokojenost, lásku jsme prostě „pozitivně“ šířili ve společných prostorách hotelu :-). A s námi se měnila nálada a atmosféra v hotelu :-).
Věra NoskováCelý článek je zde: Co má společného harmonie prostoru a podnikání?
Stáňa Stiborová
Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Je máma tří dcer a jednoho syna, žena skvělého muže, vášnivá cestovatelka, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka projektu Podnikání z pláže. Jejími online kurzy Podnikání z pláže prošly už tisíce lidí. Je také autorkou knihy Podnikání z pláže, kterou už četlo přes 42 000 čtenářů. Také je autorkou online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní.

Více o Stáni najdete tady >>
Komentáře