Vítězkou Plážové výzvy 2019 se stává…

„Moje práce má smysl,“ pomyslela jsem si v posledních dnech mnohokrát, když jsem si pročítala desítky povedených webů, hodnotných článků a promakaných eBooků mých studentů z letošního online kurzu Podnikání z pláže.

Po půl roce tvoření, psaní, učení se novým věcem, marketingovým postupům, novému stylu přemýšlení, překonávání spousty překážek a vykračování z komfortních zón přišel čas, aby mí plážoví studenti ukázali, co umí. Přihlásili se do každoroční soutěže pro plážovníky – Plážové výzvy, ve které vybírám vždy jednu vítězku a následně několik dalších TOP projektů.

A výsledek?

Jsem spokojená a mám radost a pocit opravdu dobře odvedené práce, když vidím, co všechno v roce 2019 díky kurzu Podnikání z pláže vzniklo. A tuším, že toho vzniklo mnohonásobně více, protože mnozí další plážovníci z letošního ročníku  se do Výzvy nepřihlásili, protože své projekty ještě ladí do dokonalosti.

V únoru 2019 začínali od nuly a vykročili do neznáma

Podmínkou účasti v letošní Plážové výzvě bylo, že se mohou zapojit pouze ti, kdo svůj projekt odstartovali v letošním roce a účastnili se kurzu Podnikání z pláže 2019. Podobně jako loni, jsem nechtěla míchat nováčky s pokročilými plážovníky, kteří už jsou v online podnikání otrkanější a mají mnohem více vybudováno a jsou ve svém podnikání ukotvenější.

A tak všichni, kdo se zapojili, začali s podnikáním z pláže v tomto roce.

Vím, že každý udělal svůj web a eBooky tak, jak to aktuálně umí nejlépe. Vložili do toho desítky nebo i stovky hodin práce, často i slz a překonávání se. Každý ze zúčastněných by si zasloužil zlatou medaili za odvahu a odhodlání.

Na začátku roku stáli tito lidé před rozhodnutím vykročit do neznáma. Bude to fungovat? Budu to umět? Mám na to? Jsem dost dobrá? O čem budu psát? Co si o mě pomyslí rodina a známí? Bojím se sdílet své názory a myšlenky se světem…

Jo, stálo před nimi spousta překážek k překročení a museli mít pevnou víru v sebe sama a taky ve mě jako lektorku, že je všemi úskalími začínajícího plážového podnikatele dovedu společně s mým týmem provést.

Já i oni jsme se do toho opřeli naplno a tak vyhodnocování výzvy pro mě bylo takovým pohlazením pro duši. Tohle všechno by totiž nevzniklo kdybychom do toho neznáma společně nevykročili.

Kdo je vítězem Plážové výzvy 2019?

Tento rok to bylo opravdu náročné, protože vaše projekty jsou vyrovnané a vítězství by si zasloužila většina účastníků. Fakt, nekecám a není to mazání medu kolem pusy. Myslím to vážně.

Nakonec jsem vybrala TOP5 žen, které pro mě v nějakých ohledech vyčnívají. Ať už naprosto promakaným eBookem, nebo božím designem, nebo třeba neobvyklým tématem. No a byla jsem v koncích, že… Koho vybrat? :D

Den před vyhlášením jsem si na procházce TOP5 znovu a znovu procházela, a pak mi to došlo: Žijte příběh, který chcete vyprávět. Motto kurzu.

Žijete jej všichni, ovšem v TOP5 jsem měla jednu ženu, která pro mě nejvíce autenticky, odvážně a s velkým přínosem pro své čtenáře a klienty vypráví příběh, který žije, i když by si jej nejspíše dobrovolně sama nevybrala ani ona, ani žádná z nás.

Někdy žijeme příběhy, které jsme si nevybrali a můžeme k nim přistupovat jako oběti a nebo jako tvůrci svého života. A když si vybereme tu druhou cestu a ještě se rozhodneme ji sdílet a vyprávět… pak můžeme mnohým lidem na podobné cestě změnit život.

A letošní vítězkou se stává…

Zuzana Dvořáčková
autorka projektu Poznáváme autismus

Zuzana se více než sedm let se věnuje výchově svého syna s autismem. Své zkušenosti a poznání teď sdílí s rodiči, kteří se na stejnou cestu teprve vydávají. Pomáhá jim, aby byla snazší a jejich dítě šťastnější.

Rozhovor s vítězkou plážové výzvy - Zuzanou Dvořáčkovou

Co tě přivedlo na myšlenku pustit se do plážového podnikání?

V době, kdy jsem o tom začala uvažovat, se to jevilo jako asi jediná forma jakékoliv seberealizace, která by, když na to půjdu správně, mohla být i výdělečná. Už jsem tušila, že mám co předat, že víc než lecčemu dnes rozumím tomu, co žiju každý den – tedy výchově syna s autismem. A bavilo mě psát.

Plážové podnikání jednoduše nabízelo to, co jsem potřebovala – způsobem, kterých bych mohla umět. A našla jsem se v tom.

Pro koho tvoříš své články a eBooky a co chceš lidem předat?

Hlavní motivací bylo a je pomoci rodičům dětí s autismem. Takovým, jakým jsem byla i já před sedmi lety. O autismu jsem nevěděla nic kromě toho, že mě děsil a nedokázala jsem uvěřit tomu, že se to týká i mého dítěte.

V průběhu těch let jsem se ale hodně naučila a postupem času mi došlo, že můžu opravdu pomáhat dalším. Tak aby tu cestu nemuseli složitě vyšlapávat sami jako já, aby nedělali zbytečné chyby. Sdílím své zkušenosti, aby další nemuseli ztrácet čas zdlouhavým hledáním odpovědí. Pak můžou více a lépe pomoct svému dítěti.

Navíc vnímám náš příběh jako symbol naděje – náš syn se narodil s těžkou formou autismu. Díky intenzivní práci a dobrým odborníkům kolem nás je dneska na běžné základní škole. Důležité je to nevzdat, jakkoli těžké se to prakticky každý den zdá.

Jako příjemné překvapení vnímám i skutečnost, že mé téma oslovuje čím dál víc i lidi ze školství. To považuju v době nejrůznějších otázek kolem inkluze za zásadní a doufám, že tím pomůžu ukázat, co vlastně naše děti potřebují a že není potřeba se jich bát.

Zuzana napsala tento eBook:

Devět cenných rad pro rodiče autistických dětí

Zajímá vás téma autismu nebo se vás dokonce osobně týká? Získejte Zuzčin eBook jako dárek a dostanete odpovědi na tyto a další otázky: 

Co je v péči o malého autistu důležité vědět? Co podpoří váš vzájemný vztah? Na jakých pilířích stavět výchovu? Jak s autistickým dítětem komunikovat, aby vás vnímal a rozuměl? Jak na emoce a co vám pomůže, aby vám jednoho dne dokázal říct „mám tě rád“...? 

Je to půl roku, co ses do toho pustila. Jak se podnikání z pláže promítá do života tebe a tvé rodiny?

Můj muž říká, že když o tom mluvím, neuvěřitelně zářím. Že je vidět, jak mě to naplňuje a baví. Má pravdu. :-) Našla jsem obrovský smysl života, poslání. Po něčem takovém jsem toužila. Dělat něco, co má smysl a pomáhá ostatním, to je pocit k nezaplacení.

A navíc to můžu dělat jen a jen podle sebe a svých představ, to je obrovská svoboda! Navíc, jakkoli se to zdá možná neuvěřitelné, u toho relaxuju.

A pak jsem spokojená. A když jsem spokojená já, je spokojený i můj syn – a můj muž taky. Moje seberealizace a můj pocit pracovního naplnění ze mě vlastně dělá lepší mámu a dost možná i lepší partnerku. Vrátilo se mi sebevědomí – a to není málo.

Co bys vzkázala těm, kdo koketují s myšlenkou pustit se do plážového podnikání a bojí se udělat první kroky?

Pokud cítíte, že vás to táhne, není to jen tak. Pokud navíc víte, že máte co předat, pak do toho jděte. Všechno se děje z nějakého důvodu, a pokud se vám myšlenka na plážové podnikání vrací, zkuste to.

Prakticky není co ztratit. Tenhle způsob podnikání neznamená šílené vstupní investice. Znamená kus práce zejména na začátku, ale která práce ne?

Ani technická stránka není zas takový strašák – kurz je vystavěn naprosto dokonale tak, aby se vše naučili i velcí začátečníci. A možnost se ke všem návodům a postupům kdykoliv vracet vám tak nějak kryje záda.

Mně podnikání z pláže bez nadsázky změnilo život. A za to jsem a budu vždy neskonale vděčná.

Zuzana se vydala na plážově podnikatelskou cestu a vytvořila eBook

Jak na vizualizaci a komunikaci u dětí s autismem

Říkají Vám odborníci, že obrázky pomohou v komunikaci s autistickými dětmi? Chcete je začít používat, ale netušíte jak? Nebo zkrátka cítíte, že je Vaše dítě jiné, řeč nepřichází a Vy s tím chcete začít něco dělat?

Chtěli byste vidět jak vypadá čtení v piktogramech? A také jak vypadá radost dítěte, které, byť nemluví, rozumí? Jste připraveni na velké momenty s Vaším dítětem... :)? 

 

Stáňa Stiborová (Mrázková)
Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Je máma tří dcer a jednoho syna, žena skvělého muže, vášnivá cestovatelka, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka projektu Podnikání z pláže, online kurzů, kterými prošly tisíce lidí, i knihy Podnikání z pláže, kterou už četlo přes 35 000 čtenářů. Také je autorkou online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní.

Více o Stáni najdete tady >>
Komentáře