Jak vlastně funguje Podnikání z pláže? ⁣

AirBnb ubytování na Ko Samui

Na začátek chci říct, že to neznamená, že máte notebook na pláži a pracujete. To ani moc dobře nejde, protože na displej nevidíte a písek v klávesnici asi nechce mít nikdo. :)

Online podnikání funguje tak, že máte zkušenosti v nějaké oblasti, v nějakém oboru nebo děláte něco, co vás zajímá a baví, a tyhle zkušenosti vložíte do něčeho, čemu se říká digitální produkt. ⁣⁣ Nejčastěji je to třeba ebook nebo online kurz. A ten pak automatizovaným způsobem na internetu prodáváte.

Tím, že samotný prodej se děje automaticky, tak vy můžete díky tomu být kdekoli na světě – nejenom na pláži – ale doma s rodinou, na horách, pracovat v čase, který vám vyhovuje a zároveň se věnujete něčemu, co vás baví a pomáháte tím lidem.

Samozřejmě se to nestane jen tak, je za tím velký kus práce a překonávání překážek. Tak jako v každém podnikání, i tady je potřeba máknout.

A jak to vypadá prakticky?⁣⁣

  • → Mám třeba v kurzu učitelku klavíru, která napsala e-book pro děti, aby se naučily číst noty.
  • → Taky švadlenu, která skrze své online kurzy učí šít další ženy.
  • → Nebo mámu malého autisty, která své zkušenosti sdílí s dalšími rodiči s podobným osudem. ⁣⁣

Taky mám v kurzu lidi, kteří se zabývají osobním rozvojem, péčí o sebe, zdravou stravou nebo kontaktním rodičovstvím. Malířku, letušku, účetní, lektorku jógy, majitelku eshopu, farmaceutku, fyzioterapeutku, učitelku… ⁣⁣

A z těch informací, které vy znáte a se kterými vy máte bohaté zkušenosti, uděláte např. e-book a ten potom formou automatizovaného prodejte na internetu prodáváte. ⠀⁣⁣

Což se ale nestane tak, že byste napsali e-book a on by se pak sám prodával a vy měli nohy nahoře. ⁣⁣

Je potřeba si nastavit celý systém a o ten pak průběžně pečovat a dávat do něj svou energii a čas. 🌴 Není to perpetum mobile nebo nějaká výhra v loterii. Je to prostě PODNIKÁNÍ online.

Podnikání z pláže
Tento blog je místo, kde si můžete kromě článků autorky projektu Podnikání z pláže Stáni Stiborové číst i příběhy a články účasníků online kurzu Podnikání z pláže, jako je tento. Najdete tady náměty k zasnění, porci inspirace i nakopnutí do toho, abyste se také vydávali za svými sny a žili příběh, který chcete vyprávět. Máte chuť na ještě větší nálož inspirace? Přečtěte si knihu Podnikání z pláže, kterou už četlo více než 10 700 čtenářů. Více o knize tady >>
Komentáře