Jedna situace, kdy fakt oceníte, že podnikáte z pláže

Samotné podnikání z pláže, to, že můžu být kdekoli na světě a vydělávám, i když zrovna nepracuju, to je vlastně taková třešnička na dortu. Zažila jsem ale za deset let mého online podnikání různé další situace, kdy mi můj byznys stál v zádech jako spolehlivý parťák.

Například dva porody, kdy jsem pak několik měsíců neměla na podnikání čas ani energii a přesto jsem vydělávala.

Dvouměsíční temno v těhotenství, kdy jsem zvládala jen koukat z gauče na zeď a nic víc, přesto moje podnikání jelo na pozadí dál.

Vztahovou krizi, kdy jsme pár měsíců s mým mužem měli pozornost zaměřenou jen na náš vztah, měsíců, kdy jsem podnikání nevěnovala ani pět minut denně, přesto jsem nadstandardně vydělávala.

Týden v nemocnici se zánětem zubu.

Dvakrát covid, nějaká ta období oslabení, rýmy, vyčerpání… Teď v listopadu 2022 čerstvě zase pár týdnů řešení vytržené osmičky.

Tyto situace měly jednoho společného jmenovatele – moje osobní oslabení.

Ať chceme nebo ne, toto prostě je součástí života každého z nás. Můžeme mít skvělou imunitu, pečovat o sebe, ale život není jen jízda nahoru. Věci se dějí a skolit nás můžou nejen zdravotní situace, ale taky vztahy, úrazy a další nečekané události.

Například jako byl v uplynulých letech covid – nejeden absolvent PZP mi psal, že karantény a uzavírky jejich ordinací nebo služeb přežili jen díky tomu, že měli jako jeden z pilířů své online podnikání. Mluví o tom například fyzioterapeut Erik Palko v tomto rozhovoru nebo třeba lektorka Excelu pro firmy Zuzana Pogranová.

V obdobích oslabení jsem VŽDY měla možnost dovolit si vypnout a nic nedělat. Být v tom oslabení a i tak vydělávat a živit mou rodinu.

A i to je důvod, proč přemýšlejte nad tím, jak k vaší profesi přidat druhý pilíř – online podnikání, které za vámi stojí a funguje, i když vy zrovna nefungujete.

Nemusíte být hned „full time“ plážový podnikatel.

Ale ten pocit bezpečí, že máte zdroj příjmů nezávislý na vaší aktuální práci, síle a fázi života, rozhodně stojí za to.

Jak přidat ke své profesi online-podnikatelský pilíř?

 • Mějte vlastní webové stránky
  Webové stránky vám dají prostor pro to, abyste dali vědět nejen o svých fyzických službách, ale také abyste zde umístili své digitální produkty.
 • Vytvořte digitální produkt
  Nejjednodušším digitálním produktem je eBook. Další oblíbené základní digitální produkty jsou jednoduché video lekce, audio nahrávky, webináře (online přednášky). Pokročilé digitální produkty jsou pak online kurzy a online kluby.

  Můžete se inspirovat v katalogu účastníků kurzu Podnikání z pláže na www.plazovnici.cz, jaké digitální produkty existují v nejrůznějších profesích.
 • Automatizujte proces prodeje
  Pro prodej digitálních produktů je potřeba nastavit si proces automatizovaného prodeje. To v praxi znamená, že na svých webových stránkách máte stránku, na které popisujete, jaké přínosy má váš digitální produkt a je zde také umístěn formulář pro zakoupení a platbu. Po zaplacení AUTOMATICKY přijde klientovi váš digitální produkt (nemusíte to dělat ručně).
 • Naučte se základy online marketingu
  Ani ten nejúžasnější digitální produkt na světě se neprodá, když o něm nikdo neví. Je zásadní budovat si komunitu, kterou zajímá téma či obor, kterému se věnujete a budovat s nimi důvěru a vztah skrze pravidelný hodnotný obsah, který dodávate na svém webu a na sociálních sítích.

  Když to zjednoduším - umíte pro svou profesi používat Facebook, Instagram, vlastní blog, případně YouTube či databázi e-mailových kontaktů.

Opět vás odkážu na katalog Plážovníků, kde se můžete podívat, jak se s tím popasovali lidé v nejrůznějších profesích:

Najdete tam švadlenu, učitelku klavíru, učitelky z MŠ, ZŠ, SŠ, VŠ :)), fyzioterapeuty, porodní asistentku, psychology, terapeutky, trenéry, kouče, výtvarníky, veterináře, fotografky, účetní, expertky a experty na jídlo, zdraví i krásu, lektory nejrůznějších dovedností i osobního rozvoje.

Online podnikání lze prostě přidat k jakékoli profesi.

V lednu 2023 startuje už devátý ročník online kurzu Podnikání z pláže, ve kterém dávám lidem srozumitelné a funkční návody pro start jejich online podnikání. Během 10 týdnů si krok za krokem vytvoříte své webové stránky, naučíte se základy online marketingu, vytvoříte svůj digitální produkt a nastavíte si jeho automatizovaný prodej.

Více o online kurzu Podnikání z pláže najdete zde.

Stáňa Stiborová
Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Je máma tří dcer a jednoho syna, žena skvělého muže, vášnivá cestovatelka, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka projektu Podnikání z pláže. Jejími online kurzy Podnikání z pláže prošly už tisíce lidí. Je také autorkou knihy Podnikání z pláže, kterou už četlo přes 42 000 čtenářů. Také je autorkou online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní.

Více o Stáni najdete tady >>
Komentáře