Poradíte mi, jak mám objevit své téma ? V čem začít podnikat?

Denně čtu vaše životní příběhy, které často končí dotazem:

„Stáňo, tolik mě láká podnikání z pláže, tak ráda bych vstoupila do kurzu a naučila se, jak na to, ale brzdí mě jedna věc. Neznám svoje téma. Poradíte mi, jak mám své téma objevit? V čem začít podnikat?“

neznam-svoje-tema

Až donedávna jsem při této otázce taky zažívala pocit frustrace. Věděla jsem, že na to nejde stručně odpovědět v mailu a že přestože v kurzu Podnikání z pláže mám modul věnující se hledání tématu, tak jeden týden na tak zásadní otázku je pro některé lidi prostě málo.

A tak jsem tuto otázku začala zkoumat ze všech stran. Jak vám mohu opravdu pomoci objevit své téma? Ne jen stručnou radou, ale opravdu, do hloubky. Tak aby to nebyl jen první nápad, kterého se rychle chytíte, ale promyšlený koncept vedoucí k úspěchu.

Začala jsem nad tím přemýšlet…

Podnikám už více než deset let a několikrát jsem si prošla obdobím hledání nového podnikatelského nápadu. Z nápadů, které jsem zrealizovala, vznikly úspěšné projekty.

podnikani-ktere-vydelava

Stála jsem u zrodu mnoha podnikatelských nápadů mých přátel, kolegů, parťáků. Den co den vymýšlím nové cesty, jak posunout své podnikání, den co den přemýšlím nad podnikáním jiných lidí, které vidím okolo sebe.

Den co den přemýšlím nad podnikatelskými strategiemi, nad tím, co dělí úspěšné podnikatele od neúspěšných.

Den co den sleduji kroky svých studentů v kurzu Podnikání z pláže, radím, dávám zpětné vazby, vidím, jaké problémy a otázky mají na začátku podnikání.

A tak jsem si jednoho dne sedla a začala pro vás psát odpovědi na otázku: Jak objevit téma svého podnikání a uspět? Tentokrát ne stručně, ale do hloubky se všemi zkušenostmi, které za těch více než deset let podnikání mám.

Psala jsem několik dní a postupně mi docházela jedna věc. Znám a používám opravdu hodně způsobů, jak se otevřít kreativitě a novým nápadům a jak zároveň nad těmito nápady přemýšlet strategicky. Měla jsem z toho obrovskou radost a říkala jsem si:

ANO! Konečně dám všem těm hledajícím lidem odpověď na tuto otázku.

Ale pak přišly pochybnosti. Má to cenu?

Pod rukami mi vznikal komplexní průvodce, ale pak se začaly objevovat pochyby. Říkala jsem si, že všechny tyto techniky jsou velmi jednoduché a opravdu účinné, ale pouze za předpokladu, že je budete opravdu denně dělat a používat, budete je mít s kým konzultovat a budete mít podporu a vedení.

Vím, že často si člověk přečte skvělou knihu, eBook, článek, má spoustu aha momentů a předsevzetí, ale druhý den ráno se probudí a jede ve starých kolejích.

Nic se nezmění. Ptala jsem se sama sebe:

Jak to udělat, abych lidem nejen poradila, ale zároveň je přiměla k akci.

Jak lidem opravdu pomoci najít své téma podnikání, díky kterému si vybudují úspěšný dlouhodobý byznys?

Odpověď přišla a my jsme kvůli ní museli do 5* hotelu :)

Zatímco všichni hosté si užívali bazénků, restaurací a úžasných výhledů ve spojení s NICNEDĚLÁNÍM, já jsem den co den v sedm ráno vstala, vyplížila jsem se z pokoje od svých dvou spících chlapů a NATÁČELA videa do nového, do té doby zcela neplánovaného online kurzu…

Najednou mi totiž jako blesk z čistého nebe přišel nápad. Nápad tak skvělý, že jsem ho prostě nemohla nechat jen tak jít. Nejdříve jsme o něm s Jirkou dva dny nadšeně diskutovali a pak se pustili do akce. O týden později jsme měli natočený a sestříhaný celý online kurz. Jurášek tomu všemu chápavě asistoval. :)

A pokud se ptáte, proč jsme kvůli tomu museli do 5* hotelu, tak především kvůli krásným záběrům pro videa. Očekávala jsem, že v hotelovém resortu nás nebudou rušit všudypřítomné balijské motorky, kohouti, stavaři a další ruchy a že to bude pohodička.

A tak jsem se pustila do natáčení

Úplně sranda to ale klasicky nebyla.

Natáčet cokoli venku tak, aby byl hezký obraz i zvuk, to je vždy výzva. První den jsem si zastrčila mikrofon do špatné zdířky. Další den svítilo slunko tak silně, že se prostě točit nedalo.

Další den mi pořád lezli do záběrů Korejci. Pak jsem si na ně zvykla, většinou si mě fotili a natáčeli, jak natáčím. :D Holt jsem exotická. :D

Chvílemi jsem se na to chtěla vykašlat a jít si místo toho zaplavat ráno do bazénu a rozvalit se s kokosem pod slunečník. Ale člověk má buď výmluvy, nebo výsledky…

Musím se pousmát nad tím, jak jsem si na začátku léta dala záměr, že na Bali budu především odpočívat a nic nedělat. Jenže v tom nicnedělání člověku právě přichází ty nejlepší nápady, když má úplně prázdnou hlavu, je to jako čerstvě zkypřená půda pro zasetí nové myšlenky. :)

Když se objeví inspirace, má člověk na vybranou. Buď se bude držet původního plánu a inspirace se přesune k někomu jinému, nebo se ponoří do toho proudu a sjede si tu vlnku tvořivé energie naplno.

Nemohla jsem se dočkat, až TO pustím do světa

A tak je to konečně tady. Plážová přípravka je otevřená a je se těším, až se s mými novými studenty pustíme na cestu.

Na cestu, na které jednou provždy objeví téma svého podnikání a ujasní si, co chtějí. A nemusí to nutně být podnikání plážové. Ba naopak. Tento kurz je určen všem, kdo už nechtějí vyměňovat svůj čas za peníze, ale chtějí začít budovat svůj vlastní byznys, jen pořád tápou, v čem. 

Na cestu online kurzem, ve kterém naučím své studenty způsoby, jak se OTEVŘÍT KREATIVITĚ, nápadům a inspiraci v každodenním životě a činnostech. A taky jak podnikat nejen z čirého nadšení, ale jak si umět vše správně propočítat, PŘEMÝŠLET STRATEGICKY, rozhodnout se, zda je vaše téma dobré a životaschopné, jak minimalizovat počáteční rizika a odstartovat úspěšně.

A co považuji také za podstatné, lidé v kurzu se stanou součástí KOMUNITY lidí na stejné vlně. Lidí, kteří se vzájemně podporují, dávají si zpětnou vazbu a společně se posunují vpřed.

Pokud cítíte FRUSTRACI z toho, že už několik měsíců marně HLEDÁTE TÉMA svého podnikání
a TO PRAVÉ se pořád neobjevuje, máte STRACH z neznámých vod podnikání, ale zároveň velmi silnou TOUHU po změně, pak budu vám velmi ráda s tímto pomůžu v novém online kurzu Plážová přípravka. 

Stáňa Stiborová
Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Je máma tří dcer a jednoho syna, žena skvělého muže, vášnivá cestovatelka, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka projektu Podnikání z pláže. Jejími online kurzy Podnikání z pláže prošly už tisíce lidí. Je také autorkou knihy Podnikání z pláže, kterou už četlo přes 42 000 čtenářů. Také je autorkou online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní.

Více o Stáni najdete tady >>
Komentáře