A když budou všichni podnikat z pláže, kdo nám bude péct rohlíky a učit naše děti?

Čas od času se setkávám s komentáři a názory, které se ostře vymezují vůči podnikání z pláže. Jak můžu takovou myšlenku šířit do světa? To se jako všichni odeberou na ty pláže a kdo nám pak jako bude péct rohlíky, cha? Kdo bude učit naše děti? Kdo nás bude léčit? A kdo vyvážet odpadky?

To si opravdu myslím, že jako teď budou všichni podnikat z pláže? A co z pláže… podnikat všeobecně! Jasně, všichni teď začneme podnikat a injekce si budeme píchat sami… Hm, to bude na těch plážích přecpáno.

A nebo je to jinak?

Je.

Nesním o tom, že udělám z celého světa plážové podnikatele

Věřím, že lidé mají různé sny a touhy. Já jsem vždy snila o cestování, svobodném životě a odjakživa bylo mou vášní inspirovat lidi, aby si plnili své sny. Aby jen nekecali, ale udělali ze svých snů plány.

Kdysi jsem se pokoušela měnit nejbližši lidi okolo sebe, kamarády u piva. Neobstála jsem. Proč? Nutila jsem jim cestu, která nebyla pro ně.

Neříkám, že ti lidé byli špatní, jen nerezonovali s mými názory. A je to ok.

Jsou lidé, kteří sní o tom, že budou mít šťastnou rodinu, děti a psa. Jsou lidé, kteří sní o tom, že se stanou úspěšným sportovcem, stanou se součástí slavné kapely nebo objeví zázračný lék. Jsou lidé, kteří sní o světě, kde lidé respektují přirodu. Jsou lidé, kteří mají vášeň pro veterány, kočky, zahrádkaření nebo pečení buchet.

A je to skvělé!

Je jedno, jestli podnikáte z pláže, nebo učíte ve školce.

Podstatné je toto:

Děláte něco, co vás naplňuje?

Děláte práci, kterou milujete a baví vás?

Žijete život, ve kterém jste štǎstní?

Žijete příběh, který chcete vypravět?

Pokud ano, pak je jedno, jestli jste na levé straně nebo na pravé, jestli chodíte do práce nebo podnikáte. Jestli podnikáte z kanceláře nebo z pláže.

Osud světa je v rukou snílků, kteří mají vášeň. A je jedno, jestli máte vášeň pro elektrickou kytaru, živou stravu, učení malých děti, přirozené porody, ochranu přírody, architekturu, krásu, jógu, tenis, podnikání z pláže…

Pokud děláte to, co milujete, pak změníte svět. Minimálně ten malý kousek kolem sebe. :)

Typic (21)

Já miluju ukazovat lidem, jaká cesta může vést k úspěchu, k seberealizaci, jak smysluplně sdílet se světem své dary a know-how a cítit se díky tomu šťastně, naplněně a především vydělávat milé peníze pro život, ze kterého si nemusíte brát dovolenou.

A co milujete vy? :)

Stáňa Stiborová
Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Je máma tří dcer a jednoho syna, žena skvělého muže, vášnivá cestovatelka, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka projektu Podnikání z pláže. Jejími online kurzy Podnikání z pláže prošly už tisíce lidí. Je také autorkou knihy Podnikání z pláže, kterou už četlo přes 42 000 čtenářů. Také je autorkou online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní.

Více o Stáni najdete tady >>
Komentáře