Proč dávám 5 dní knihu zdarma?

Je to pár let, kdy jsem tak jednou jela autobusem a z nějakého důvodu se mi v hlavě objevila otázka: K čemu mi je všechen ten posun vpřed, všechen ten růst, zkušenosti, věci, na které si uvnitř sebe přicházím, když to může všechno v mžiku zmizet. Autobus nabourá a roky odehrávající se v mé mysli a v mém nitru, všechny nasbírané zážitky a zkušenosti jsou pryč. Nestihnu je předat ani svým dětem.

A hned na to mi přišla odpověď: Všechno tohle má smysl jen tehdy, když to budu sdílet s dalšími lidmi. Své zážitky, zkušenosti, vhledy. Pak už to není jen uvnitř mé mysli, ale může to inspirovat, posunout, nakopnout, potěšit, rozradostnit, další a další lidi.

Pak to všechno má teprve smysl. Když budu sdílet. Když tady po sobě své zkušenosti zanechám a předám je dále.

Bylo to v době, kdy jsem začínala psát svůj blog. Když se ohlédnu zpátky, tenhle moment byl klíčový pro mnoho věcí, které přišly a vznikly potom. Včetně mé knihy. :)

kniha-kurz-pzp

I po několika letech stále cítím, že je ta myšlenka pravdivá. Alespoň pro mě ano. A i to je jeden z důvodů, proč sdílím s takovou vášní. :) A proč chci, aby se moje kniha dostala k co největšímu počtu lidí.

A za odměnu dostávám kolem sebe lidi, kteří také sdílejí své zkušenosti, vhledy a znalosti a přinášejí do mého života rady, které potřebuji, vhledy, které hledám, odpovědi na otázky, na které se ptám.

Stejně tak lidi, které sdílení mých myšlenek, zkušeností a know-how baví, inspiruje a mě naopak inspiruje to, že na té druhé straně jsou. Že moje články čtou, koukají na moje webináře, čtou mé eBooky a nebo je mohu provést celou cestou kurzem Podnikání z pláže. Baví mě to a bez lidí na druhé straně bych toto nemohla dělat. Je jedno, jestli se známe osobně nebo virtuálně. Už jen ten fakt, že mám pro koho tvořit. Že na druhé straně jste VY.

Děkuji.

Co za tím ale je? Proč dávám svou knihu zdarma?

Tak taková otázka mi během několika dní, kdy jsem se rozhodla dávat svou knihu zdarma, přišla několikrát do emailu. „Přemýšlím, kde je zakopaný pes,“ napsala mi jedna slečna. :) A tak jsem jí ho pomohla vykopat a třeba to bude zajímat i vás. Zcela na férovku – mám tři důvody, proč dávám svou knihu zdarma.

Ten první je, že vím, že ta kniha má velký potenciál inspirovat a měnit lidem životy a když už jsem ji napsala a dala do ní tolik své energie, tak mám radost, když se dostane k co největšímu počtu lidí. Co člověk dá, to dostane. Dávám dárek, dávám svou energii a pak dostávám obrovskou nálož energie a nadšení zpátky.

Chodí mi nadšené emaily, poděkování, příběhy, jak lidi moje kniha nakopla. Takže není to nezištné, je to oboustranná výměna energie. :) A těžko popsat ty pocity, když člověku začnou takové nadšené emaily a reakce chodit. Je to lehce návykové. :)

Druhý důvod je podstatnou mého podnikání

Když člověk dá lidem něco navíc, něco zdarma, něco, co nečekají, z čeho jsou překvapení, tak je rozzáří a je to polínko do ohně vzájemného vztahu a důvěry. A to jsou faktory, které jsou v podnikání důležité. Napsala jsem o tom článek tady.

Třetí důvod je propojený s tím druhým. Věřím, že naprostým základem úspěšného podnikání je dlouhodobé budování důvěry a vztahu a k tomu mi napomáhají mimo jiné moje články, příběhy, to, že se lidem otevřu autenticky se vším všudy. Mohou si pak sami udělat obrázek o tom, jestli jim jsem sympatická, jestli jim je sympatické podnikání z pláže, jestli je to inspiruje, je to něco, co by také chtěli.

Nikomu nenutím své názory a neprodávám nátlakově. Prostě vyložím karty na stůl a kdo chce, tak se zapojí do hry. Kdo chce, tak se mnou na té cestě pokračuje dále. Skrze moje placené eBooky a především skrze můj online kurz Podnikání z pláže, kde učím vše, co dělám.

A kdo nechce, tak má alespoň možnost udělat si o tom všem představu a téměř vždy si v knize pro sebe najde další aha momenty, další inspiraci, pasáže, které jsou pro něj a jeho život přínosné, nakopnutí vlastního existujícího podnikání a tak dále. A o to jde. :)

Co člověk dá, to dostane. Baví mě to takto. Dává mi to smysl. :) V tom je zakopaný ten pes. 

Stáňa Stiborová
Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Je máma tří dcer a jednoho syna, žena skvělého muže, vášnivá cestovatelka, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka projektu Podnikání z pláže. Jejími online kurzy Podnikání z pláže prošly už tisíce lidí. Je také autorkou knihy Podnikání z pláže, kterou už četlo přes 42 000 čtenářů. Také je autorkou online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní.

Více o Stáni najdete tady >>
Komentáře