Rozhodla jsem se nečekat na „AŽ NĚKDY“

Jmenuji se Jana Stránská, jsem

  • hlavně maminkou 2 skvělých chlapců,
  • majitelkou malé kozí farmy
  • a také vášnivou propagátorkou zdravého životního stylu a ekologické domácnosti.

Říkám o sobě, že ukazuji lidem cestu ke zdravějšímu, soběstačnějšímu a spokojenějšímu životu bez zbytečné chemie, která nás všude obklopuje.

Vždycky jsem byla celkem podnikavý typ, a když jsem si něco vzala do hlavy, udělala jsem maximum pro to, abych toho dosáhla. A když přišel podzim roku 2016, pořád jsem si říkala, jak by bylo super začít psát blog, předávat lidem všechny ty skvělé informace, kterých jsem měla plnou hlavu.

AŽ někdy…

Vždyť se mě na výrobu ekologických prostředků, kosmetiky a sýrů v jednom kuse někdo ptá. Bavím se o svých nápadech s manželem a říkáme si – no jasně, to bude fajn! Tak AŽ budou děti trochu větší, AŽ bude víc času, AŽ bude farma hotová… AŽ, AŽ, AŽ…. Je vám to trochu povědomé? Znáte to taky?

No jo, jenže já to chci teď! Plánujeme ještě další dítě/děti, takže to nevypadá, že bych se v nejbližších letech toho AŽ mohla dočkat. :-) Potom narážím na jedno video Stáni. Stahuju její eBook – Z vystresované matky podnikatelkou z pláže, a říkám si: „Tyjo, to je sen, to by bylo fakt něco!“

Hlavou mi běhají myšlenky, jak by se ten můj blog jako mohl jmenovat? Baví mě tolik věcí.. Chtěla bych psát tak nějak o všem, zkrátka o zdravém životním stylu a ekologické domácnosti se vším, co k tomu patří..

Potom mi bleskne hlavou – vždyť mi každý říká ze srandy Lesano. To by mohlo být celkem vtipné a výstižné pojmenování. Tak super, budu Jana Lesana. OK, AŽ teda bude víc času, začnu se o to víc zajímat a zkusím založit blog.. Ale odkud začít, fakt netuším.

Odkud začít, fakt netuším

Někdy v prosinci na mě vykoukne další video – tentokrát s nabídkou kurzu Podnikání z pláže. Vypadá to skvěle, ale ty peníze… Teď před Vánocema. To nedám. Tak AŽ příště.

V lednu narážím na myšlenku Podnikání z pláže stále častěji. Ukazuji tento projekt manželovi, probereme všechna pro a proti a on mi řekne: „Lásko, jdi do toho!“ Je úžasné mít od partnera tolik podpory.

Můj muž je zkrátka skvělý a celou dobu mi věří a je mi maximální oporou. To jen díky němu a jeho podpoře jsem vlastně tam, kde jsem. Dva měsíce ponocování, tvoření webu, eBooků a psaní článků bylo samozřejmě při dvou dětech a vší té práci, kterou máme, opravdu náročné.

Už nečekám na „AŽ někdy“

Je leden 2017 a já už nečekám na to bájné „AŽ někdy“ a vstupuju do kurzu. Nasávám informace a pomalinku polehounku se rozkoukávám a tvořím svůj web www.janalesana.cz

V půlce února píšu svůj první článek, ale bojím se ho publikovat. Nemám přece ten web ještě úplně vyladěný.. Neměla bych raději počkat, AŽ to bude vypadat víc profesionálně? NE! Já už přeci na AŽ nečekám, a tak zmáčku enter a modlím se, aby si článek vůbec někdo přečetl. Je to pro mě hodně velký krok – něco takhle veřejně, sama za sebe, hlásat do světa.

Očekávání vs realita

Když si můj článek během 2 dnů přečetlo neuvěřitelných 12 TISÍC LIDÍ, nemůžu uvěřit svým očím! Wow! Nevěřím, nechápu a říkám si, že to musí být nějaká chyba :-D

Když jsem publikovala další článek, v hlavě mi jen blikalo, že to zaručeně bude propadák – po tom prvním, nečekaném úspěchu. No, ale článek si přečetlo přes 35 tisíc lidí… takže tolik k našim očekáváním :-D Jsem opravdu šťastná, že se tolik lidí zajímá o zdraví své i zdraví své rodiny.

Dala jsem se do psaní eBooku zdarma, a ten si za prvních 5 měsíců stáhlo přes 1500 čtenářů. O tom se mi fakt ani nesnilo.

Zjistila jsem, že když nečekám na AŽ, dějou se opravdu skvělé věci.

Každý den otevírám emailovou schránku, ve které mě čekají krásné vzkazy a poděkování od lidí, kteří se díky mým radám zbavili chemie ve svých domovech. Mám úžasné ohlasy na eBook Kompletní průvodce netoxickou domácností a jsem opravdu nesmírně ráda, že je o něj takový zájem a že se lidé víc a víc začínají vracet k přírodě.

To je prostě super a to byl od začátku můj hlavní a jediný cíl! Jedna paní mi dokonce napsala, že se díky mému receptu na prací gel po mnoha letech její dcerka zbavila atopického ekzému. To je pro mě opravdu ta největší odměna.

A to, že se mi vlastně celá investice do kurzu zaplatila už první měsíc po vydání tohohle eBooku už je jen příjemnou třešinkou na dortu. nic z toho by se nestalo, kdybych čekala, AŽ bude vhodnější příležitost, AŽ budou děti větší, AŽ bude víc času, nebo AŽ to bude všechno dokonale dokonalé.

Prostě jsem se pustila do akce a začala dělat aspoň něco.  To je podle mě to úplně nejdůležitější, co jsem se za těch pár měsíců naučila. Dělat věci a hlavně žít život TEĎ a TADY. Ta nejdokonalejší a nejvhodnější chvíle, na kterou všichni pořád čekáme, by totiž nikdy nemusela přijít.


Jana Stránská

www.janalesana.cz

Jsem autorkou eBooků 4 SKVĚLÉ RADY, JAK BĚHEM 5 MINUT ZATOČIT S CHEMIÍ VE SVÉ DOMÁCNOSTI KOMPLETNÍ PRŮVODCE NETOXICKOU DOMÁCNOSTÍ Ukazuji lidem cestu ke zdravějšímu, spokojenějšímu a soběstačnějšímu životu, bez zbytečné chemie, která nás všechny obklopuje. Můj příběh si přečtěte zde >>


Podnikání z pláže
Tento blog je místo, kde si můžete kromě článků autorky projektu Podnikání z pláže Stáni Stiborové číst i příběhy a články účasníků online kurzu Podnikání z pláže. Najdete tady náměty k zasnění, porci inspirace i nakopnutí do toho, abyste se také vydávali za svými sny a žili příběh, který chcete vyprávět. Máte chuť na ještě větší nálož inspirace? Přečtěte si knihu Podnikání z pláže, kterou už četlo více než 42 000 čtenářů. Více o knize tady >>
Komentáře