Růžena Nekudová – Najít sám sebe je tou nejjednodušší a zároveň nejtěžší věcí

Příběh ze série Vaše příběhy za splněnými sny, které napsali lidé, kteří prošli kurzem Podnikání z pláže a díky tomu nastartovali své online podnikání. Jsou to jejich životní příběhy, cesty a překážky, které museli zdolat, aby nakonec došli až k tomu, co dělají dnes.

Tyto příběhy s vámi sdílím na tomto blogu z jednoho důvodu, a tím je, že ať už byly překážky a strasti těchto lidí jakékoli, nevzdali se a došli až do momentu, kdy žijou příběh, který chtějí vyprávět. A já ráda jejich inspirativní vyprávění s vámi sdílím, protože věřím, že v mnohých příbězích, jako je tento, najdete sílu pro to, abyste i vy za svými sny vyrazili, ať už jsou jakékoli.

Tentokrát si přečtěte příběh RŮŽENY NEKUDOVÉ. RŮŽENA NEKUDOVÁ je autorkou blogu WWW.RUZENANEKUDOVA.CZ a eBooku Nekopíruj kopie, jsi originál. Sama o sobě říká:Mou vášní je být originál, nepodléhat trendům, společnosti, vlivu ostatních a mým posláním je ukázat lidem, jak v sobě mohou probudit vlastní jedinečnost a originalitu.

Růžena Nekudová – Najít sám sebe je tou nejjednodušší a zároveň nejtěžší věcí

Najít sám sebe je tou nejjednodušší a zároveň nejtěžší věcí. Každý z nás je originál, ale víme to vůbec o sobě?orizla-820x1024

Díky tomu, že jsem ušla takovou dlouho cestu, žiji konečně život, který mě naplňuje. Moje práce je zároveň téma, které mě fascinovalo a baví mě natolik, že je chci sdílet s ostatními. Cítím se tak, že jsem to opravdu já, taková, jaká jsem se narodila.

Nemusím se stále snažit někomu zalíbit, nemusím se stále za něco omlouvat, dělat něco, do čeho jsem nucená, anebo ovlivněná společností, nebo lidmi ve vašem okolí, nebo dlouhodobě nespokojená.

Vím, co je pro mě důležité, vím s jakými lidmi se chci potkávat, bavit a přátelit, vím, co chci dělat, znám svoje cíle a vím, kam směřuji. A také vím, že u toho vydržím.

Smířila jsem se s minulostí, s nelehkými situacemi co mě provázely, nepotřebuji nikam zapadnout, naslouchám svým pocitům, mám čistou mysl, našla jsem své místo, našla jsem život, který mně dává smysl. Nebojím se, že něco dělám nebo řeknu špatně, našla jsem svou hodnotu, našla jsem sama sebe, svou originalitu.

K tomuto poznání sama sebe, své jedinečnosti a originality, a to, že taková jaká jsem jsem v pořádku, vedla opravdu dlouhá cesta, tenkrát jsem ani nevěděla, že se vlastně něco takového vůbec děje, že se tzv. poznávám.

Brala jsem vše, jakože se tomu nevyhnu, jako součást života, jako povinnost, nebo nutnost takhle žít, setkávat se s lidmi a cítit se mezi nimi divná, vůbec jsem nebyla uvědomělá toho, jaká vlastně jsem a co chci dělat a vzalo mi to spoustu času.

Černá ovce rodiny

Začalo to vlastně už v dětství, kdy jsem spíše byla jako kluk a tenkrát to bylo pro ostatní NĚCO, jak mohlo v té době být možné, že dítě a ještě holka může být hyperaktivní, nebo dokonce mít nespočet úrazů nebo dokonce krást.pizap.com14264290238391

Byla jsem v podstatě černá ovce rodiny, rodiče a společnost určovali co je správné a co se má a nemá dělat, abychom vypadali dobře za každé situace. Vím, že některé věci jsou špatné, krást se nemá, ale mám na mysli ten přístup k situacím. Ježiši, co si asi tak pomyslí o nás ostatní, jak budeme vypadat, atd.

Takhle se to táhlo v podstatě celou dobu v dospívání, škole i následně v zaměstnání.

Měla jsem pocit, že nikam nezapadám, že nějak vybočuji, že chci dělat věci po svém, že chci něco extra, pořád takovej vnitřní divnej pocit, že jsem jiná. Na základě tohoto pocitu jsem se cítila vnitřně nespokojená, nešťastná, nebyla jsem to já, byla jsem někam vedena, někam směřována, kam vlastně vůbec nechci a kde jsem se necítila vůbec pohodlně a příjemně, stále jsem hledala chybu v sobě.

Když jsem nechtěně otěhotněla, vše se změnilo ještě k horšímu. Bylo to moje nejhorší období života.

Nechtěné otěhotnění, neschopnost rozhodnout se, stresové období v těhotenství, rok nepřijmutí celé situace a dcery, ztráta práce, žádný pořádný životní partner, myslela jsem, že můj doposud „dobrý život“ skončil. Zpětně jsem za toto období nesmírně ráda, byl to takový impuls, protože mi otevřelo v mnohém oči.

Vlivy okolí a společnosti

Ten rok po porodu jsem byla jen loutka všech kolem. Nechala jsem si dítě, protože se to ode mě čekalo (teď samozřejmě jsem šťastná, že to tak je), ale to jsem cítila vevnitř tu neúplnost, to nikomu nevysvětlíte. Neúplnost mě samotné, smíření se se situací a přijmutí dcery, neúplnost rodiny, kterou jsem chtěla, neúplnost kariéry, kterou jsem neměla, prostě jsem to nebyla já, ale někdo za koho se vydávám.

Tady jsem cítila neskutečný vliv okolí, všichni říkali, nech si dítě, už je ti 27, starej se tak a tak, dělej to a to, chovej se tak a tak, jen proto, že jsem neměla svoji domácnost a zázemí. Takhle jsem žila 4 roky. Než jsme se s mým nynejším přítelem rozhodli odjet do UK za prací a kariérou.upravena-big-ben-482x1024

Teď vím, že jsem udělala spoustu chyb a moje rada na to je, nikdy neustupujte ze svých potřeb, nepodřizujte se okolí nebo blízkým, protože je to váš život a vy ho žijete a nikdy nebudete spokojeni, pokud neujdete dlouhou cestu smíření se se všemi chybami, nebo spíš špatnými rozhodnutími,  což je v podstatě obtížnější než se naučit žít život podle svého.

To, že jsem odjela do Anglie, jsem udělala pro sebe, je to stále nesmírně těžké být odloučená od své rodiny, ale jsem to já.

To, že jsem ambiciózní a strádala jsem po kariérní stránce, mě dovedlo k tomuto rozhodnutí  odjet za kariérou do ciziny. Tam nastal ten zlom, ten můj posun v životě, to moje uvědomění a to moje poslání, které chci předávat.

Nový start v Anglii

V Anglii jsem se rozhodla svůj život žít podle svého, chtěla jsem docílit toho proč jsem vlastně odjela, a to žít život po svém a hlavně vybudovat svoji firmu, svůj pasivní příjem. Asi po roce v Anglii, kde jsem zjistila vše jak funguje a zařídila si potřebné věci pro žití zde, jsem se začala zajímat o podnikání. Navštívila jsem hromady meetingů, kurzů, workshopů úspěšných lidí.

Tohle mě nesmírně bavilo a baví :-) Teprve tady jsem objevila to, co mi celou dobu chybělo.

Jeden člověk mi tady řekl, lidé nevědí co jim chybi dokud to nenajdou, lidé pořád něco hledají a přitom to mají v sobě.

Radikálně jsem pracovala na jiném myšlení, naučila jsem se disciplínu, která k podnikání patří a také vím, jak správný je a byl můj vnitřní pocit, jak už jsem vše měla udělat dávno, našla jsem své pravé já.

S přítelem jsme založili v Londýně naši firmu Maplace na efektivní globální promování firem či jednotlivců, spojující online a offline světy.

Vytvořili jsme z nuly platformu, nápad, myšlenku převedli do reality a posunuli se neskutečně daleko. V tuto chvíli je tento koncept ve fázi vývoje, a tak se v budoucnosti můžete těšit na velice zajímavé technologie a především efektivní marketingový nástroj.

Rozdělili jsme si role, přítel je CEO společnosti a já se starám především o online marketing.

Londýn nabízí obrovské možnosti pro byznys, dozvěděla jsem se o tomto tématu téměř vše, co je momentálně dostupné, od profesionálů jako je Dee Blick, nejlepší UK autorka bestselleru o marketingu, s kterou jsem se potkala i osobně na jejích přednáškách.

Firmu především řídí přítel, tím pádem jsem si říkala a stále jsem se nemohla zbavit svého vnitřního pocitu (a ten už neignoruji ), že je pravý čas začít s tím, co opravdu chci sdělit, tu moji zkušenost najít svoji originalitu a to je to moje proč vznikl můj projekt Nekopíruj kopie, jsi originál.

Miluji rozdílnost lidí, to, jak je každý originál, i když to ani nevnímají, to, aby se lidé zastavili, uvědomili si jak chtějí žít, jak chtějí vypadat, co chtějí nosit, co chtějí dělat, s kým se chtějí bavit, jak se chtějí cítit. V podstatě jak se člověk učí spoustu věcí, tak, aby se naučil vše sám o sobě a proměnil v sobě tu svoji jedinečnost a originalitu a řídil se svými vnitřními pocity.

Tento projekt má v UK obrovské ohlasy, lidé moje téma zajímá natolik, že jsem jak už jsem zmínila vytvořila tento projekt a nadále přinesla řešení na spoustu otázek, které jsem měla i já v průběhu celého života, než jsem došla až sem, kde se cítím božsky.

Vše popisuji v mém e-booku, čím vším jsem prošla a chci lidem ukázat jak si zjednodušit cestu, aby se našli a aby jim to netrvalo tak dlouho jako mně, navést je na správnou cestu a na správná rozhodnutí a nikomu a ničemu se nedobrovolně nepodřizovali, dát jim řešení.

Ignorovali špatný okolní vliv celé společnosti jak je nastavená, co musí, protože slovo Musím já vyřazuji ze slovníku, nepodléhali trendům, ženy mužům, muži ženám, děti rodičům, rodiče dětem, nepotlačovali svoje vnitřní pocity a objevili nepoznané vlastnosti, nedělali věci co jsou momentálně IN, pokud se s nimi neztotožňují.

Celou kapitolu věnuji ženám, jak se vymanit ze světa mužů, jak se nevyrovnat mužům, nezávidět ostatním ženám, jak necítit povinnost ženských prací atd. Kapitolu mužům, jak neklást na sebe tolik zodpovědnosti, jak být přirozenou autoritou a nehrát si na frajera.

A především jak najít sám sebe, jak být svůj originál. To vše v praktických tipech, jak řešit konkrétní situace a jak se nestát kopií.

ruzena-nekudovaRůžena Nekudová

www.ruzenanekudova.cz

Podnikání z pláže
Tento blog je místo, kde si můžete kromě článků autorky projektu Podnikání z pláže Stáni Stiborové číst i příběhy a články účasníků online kurzu Podnikání z pláže. Najdete tady náměty k zasnění, porci inspirace i nakopnutí do toho, abyste se také vydávali za svými sny a žili příběh, který chcete vyprávět. Máte chuť na ještě větší nálož inspirace? Přečtěte si knihu Podnikání z pláže, kterou už četlo více než 42 000 čtenářů. Více o knize tady >>
Komentáře