Tip na 8 knih, které stojí za to si s sebou vzít na dovolenou – ne najednou! :)

Cestuju ráda od dětství a přestože destinace i obsah mého cestovního zavazadla se mění, jedna věc je v něm vždy. Kniha. Knihy jsou taky součástí mého snění, mé inspirace, tvoření, často také podnětem ke změně života, nebo pro nový pohled na některé věci. Máte to taky tak?

Možná znáte ten problém, kdy dojdou náměty na dobré knihy. Člověk by si rád něco přečetl, vzal si s sebou třeba na dovolenou nějaké dobré a inspirativní čtení, ale prostě neví, po čem sáhnout.

A tak mě napadlo sdílet s vámi několik tipů na mé oblíbené knihy, původně jich mělo být 5, ale pak jsem to trochu rozšířila, ať máte z čeho vybírat a užijete si inspirativní chvilky s knížkou, třeba pod palmou na pláži. :)

tip-na-knihu-300x225

Tip na knihy k přečtení:

1. Jak myslí milionáři – T. Harv Eker

Kniha, která mi otevřela oči v tom, jak jsem si určitými stereotypy ve svém přemýšlení blokovala přísun peněz a úspěchu v podnikání. Není to žádná ezoterika, ale praktický pohled na to, jak přemýšlí bohatí a úspěšní lidé v kontrastu s tím, jak nad stejnými věcmi přemýšlí lidé neúspěšní. Například to, že bohatí lidé věří, že jsou tvůrci svého života, zatímco chudí věří tomu, že se jim život děje.

Kniha vychází z toho, že pokud chcete od svého života dostávat jiné plody, musíte nejdříve změnit kořeny, ze kterých ty plody čerpají svou sílu. A těmi kořeny je právě to, co máte v hlavě. Kniha je i hodně praktická, když přijde na řízení peněz a nakládání s penězi.

Já jsem se díky knize Jak myslí milionáři dostala i na seminář T. Harv Ekera Millionaire Mind Intensive v Londýně a byl to pro mě zlomový životní zážitek. Pro začátek doporučuji alespoň knihu. Koupíte ji ve všech velkých knihkupectvích.

2. Čtyřhodinový pracovní týden – Timothy Ferris

Kniha, která nejen ve mně už mnoho let zpátky zasela semínko plážového podnikání a je biblí všech digitálních nomádů i plážových podnikatelů po celém světě. Jejím podtitulem totiž je – Nemarněte celé dny v práci, žijte kdekoli a staňte se novým bohatým.

Je velmi praktická a popisuje různé způsoby toho, jak ze svého běžného pracovního rytmu udělat čtyřhodinový pracovní týden a to i v případě, že pracujete pro někoho. Spousta inspirace, praktických informací i námětů k zasnění, navíc plná příběhů, a tak se čte velmi dobře. Jako dělaná na pláž :) Vydalo ji nakladatelství Melvil Publishing a najdete ji v podstatě v každém větším knihkupectví.

3. Myšlením k bohatství – Napoleon Hill

Mnoho podnikatelů vám řekne, že tato kniha stála na začátku jejich podnikání a způsobila v nich něco, díky čemu uvěřili, že uspějí a uspěli. Ne nadarmo je jejím podtitulem – Tato kniha pro vás může znamenat miliony. Stála i na začátku mého podnikání někdy v roce 2005 a nakopla mě do startu.

Kniha vyšla už před 55 lety a to, že dodnes inspiruje statisíce podnikatelů po celém světě, ukazuje, že je plná nadčasových informací, které stojí za to znát. Navíc má v sobě určitou lehkost, díky které získáte pocit, že i vy můžete dosáhnout všeho. Kniha je bestsellerem a nepochybuji, že ji najdete v každém knihkupectví.

4. Alchymista – Paulo Coelho

Tuto knihu jsem ve svém životě četla asi 7x a její obsah je mou životní filosofií prosáknut skrz na skrz. A nejen mou. Tato kniha patří mezi 5 nejčtenějších knih na světě všech dob a v mnoha lidech rozdmýchala plamen a chuť žít svůj osobní příběh, nesázet na jistoty, ale vydat se za svými sny, aby nakonec zjistili, že… To už si musíte přečíst v knize :)

Co slovo, to perla. Můžu ji číst znovu a znovu a nacházím takové životní pravdy, že člověka až mrazí. Asi nejznámnější větou z této knihy je: Když si něco přejete, celý vesmír se spojí, abyste to mohli uskutečnit. Ovšem to je jen střípek z moudrosti, kterou tato útlá knížka, kterou přečtete za pár hodin, obsahuje. Nezapomeňte si podtrhávat a vracet se k ní, kdykoli budete mít pocit, že potřebujete ve svém životě udělat další krok, ze kterého máte tak trochu strach…

5. Cokoli od Terryho Prachetta

Knihy pro lidi s bujnou fantazií, kteří pod záminkou fantasy objeví hlubokou moudrost podanou vtipným pohledem na svět z pera Terryho Prachetta. Do startu doporučuji knihu Barva kouzel, která člověka tak nějak uvede do obrazu. Mezi moje nejoblíbenější patří Čaroprávnost a Soudné sestry ze série o čarodějkách a knihy Sekáč a Mort ze série o Smrťovi.

Ale ať už šáhnete po jakékoli, budete se výborně bavit. Jen dávejte pozor, protože občas se přistihnete, že se smějete nahlas a okolní lidé se na vás nechápavě dívají. Tedy jen ti, kdo neznají Terryho Prachetta.

Knihy kupodivu najdete například v knihovnách v části pro děti a mládež… Nejsem si jistá, jestli bych jako dítě pochopila podstatu, ale coby dospělý se k Prachettovi ráda vracím, kdykoli potřebuju oddech, vyčistit mysl, pobavit se a inspirovat jeho neskonalou fantazií a smyslem pro humor.

6. Podnikání z pláže – Stáňa Mrázková (já) :D

Tahle kniha je na dovolenou jako dělaná a to nejen kvůli svému názvu, ale i proto, že ji přečtete jedním dechem a najdete v ní spoustu inspirace, námětů k zamyšlení či zasnění. Není jen o válení se na pláži, ale především praktickým průvodcem stylem života, jehož nosnou vizí je SVOBODA. Možná stojí za to varovat před tím, že přečtení této knihy může způsobit trvalé následky! :)

Kniha, která vás bude bavit i inspirovat a věřím, že budete mít radost, když si ji do kufru přibalíte :) Více o knize Podnikání z pláže najdete tady >>

7+8, aneb ještě 2 knihy navíc od mého oblíbeného autora :)

Před rokem jsme si na Bali s sebou vezli jednu knihu. Nejdříve jsem ji četla já. Pak jsem usoudila, že je tak skvěle napsaná, že předá důležitá poselství i dětem. A tak jsme ji četli znovu nahlas s dětmi. Nakonec ji četl i kamarád Martin, který s námi na Bali spolu-bydlel a letos jsme si s sebou přibalili druhý a třetí díl.

Jste zvědaví, o jakou knihu jde?

Jmenuje se Dalajlámova kočka a napsal ji David Michie. Četla jsem od něj taky Kouzelníka ze Lhasy a skvělý příběh mě strhl natolik, že jsem se kolikrát přistihla ve dvě ráno nad knihou s tím, že jsem si už dvě hodiny slibovala „už jen jednu kapitolu a jdu spát“.

Kouzelníka ze Lhasy jsme si přibalili letos do kufru a hodlám si ji přečíst ještě jednou, protože na poprvé jsem ji četla strašně rychle, protože jsem potřebovala vědět, jak to dopadne. :) Mohu doporučit i další Michieho knihy, například Buddhismus pro zaneprázděné. Dovolenou vám určitě zpříjemní a navíc přinesou i pár AHA momentů.

dalajlamova-kocka

Knihy Davida Michieho najdete ve všech knikupectvích nebo knihovnách.

Přeji příjemné chvíle strávené s knihami. :)

Stáňa Stiborová
Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Je máma tří dcer a jednoho syna, žena skvělého muže, vášnivá cestovatelka, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka projektu Podnikání z pláže. Jejími online kurzy Podnikání z pláže prošly už tisíce lidí. Je také autorkou knihy Podnikání z pláže, kterou už četlo přes 42 000 čtenářů. Také je autorkou online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní.

Více o Stáni najdete tady >>
Komentáře