Víte, proč jste tady na světě?

Přicházíme na svět skvěle vybaveni.

Malé děti v každé sekundě, minutě i hodině, pokud mají prostor, přesně vědí, co mají dělat. Slyší svůj vnitřní hlas a následují jej, mají silnou vnitřní motivaci, nezdeformovanou a čistou. To, co dělají, je naplňuje radostí a životem. Děti žijí přítomným okamžikem, v každé chvíli tvoří a učí se. Nádherný přirozený proces.

Pokud by nebyl narušen, dovedl by nás do dospělosti plné hojnosti, života a radosti, do života, který dává smysl.

deti

Pokud se tento proces naruší výchovou, tím, že děti nutíme dělat a učit se to, co v tu chvíli nepotřebují, nebo to, čemu nejsou zrovna otevřené; když jim kazíme radost z toho, co dokázali, chválením, nebo ničíme jejich sebevědomí srovnáváním s ostatními, když je učíme strachu z toho, že udělají chybu, protože dáváme na první místo jejich výkon, když namísto radosti z tvoření, se děti naučí starat o to, jestli se výtvor bude líbit ostatním…

odpojí se tím postupně od sebe, od své vnitřní motivace. Jako dospělí už téměř neslyší svůj vnitřní hlas, nevědí, co mají v životě dělat. Ví jen, co SE dělá a nedělá, co SE od nich očekává a co BY dělat měli.

Vloni v lednu jsem byla na konstelacích

Jedna žena si mě v konstelaci vybrala za sebe. Konstelace byla o tom, že má na dosah ruky projekt, v úplně ideální podobě, ale ona se není schopna rozhoupat a jít do něj, příliš obtěžkána všemi možnými strachy.

Stála jsem tam a dívala se do očí jiné ženě, která v konstelaci ztělesňovala onen vysněný projekt. Začala jsem se smát a smála se a smála, až mi z očí slzy tekly. Smála jsem se sama sobě, všem těm hrám, které hraji sama se sebou, klackům, které si sama házím pod nohy, svým strachům, které jsem najednou zahlédla.

kytka

Pár dní na to mi přistála v emailové schránce pozvánka na webinář Stáni Mrázkové, jak najít téma svého podnikání, či jak se to tehdy jmenovalo.

Najít téma svého podnikání má ve Stánině pojetí velkou hloubku

Nejde o způsob, jak zbohatnout a válet se kdykoliv spokojeně na pláži (to je vedlejší produkt). Téma zde znamená něco, co je opravdu mým tématem, něco, co mě naplňuje, zajímá, baví. A to se pak stane předmětem mého podnikání.

Většina z nás musí toto téma pracně hledat, právě proto, že je od sebe absolutně odpojená.

Mám úplně husí kůži, když si uvědomím, že v tuto chvíli přes tisíc lidí aktivně hledá anebo už našlo a znovu se spojilo se svojí vnitřní motivací, se svým vnitřním hlasem, aby mohlo žít život v hojnosti, radosti, život plný života, takový, který jediný dává smysl.

Přes tisíc lidí hledá, anebo už našlo spojení toho, proč na tento svět přišli s prací, která se tak stává přirozeným tvořením. Něčím, s čím jsme v souladu, děláme to proto, že nás to baví, a proto to také děláme dobře, přináší nám to hojnost, umožňuje nám to denně se spojovat se svým zdrojem, být plně v přítomnosti – když tvoříme to, pro co jsme byli stvořeni. Krása.

Samozřejmě to nejde samo. Je třeba se rozhodnout a vykročit.

Za druhé musíme vytrvat. Za třetí hledat. Připravit se na to, že někdy to může být záhul. Připravit se na jízdu po spirále, na které v jedné otáčce všechno křičí má to smysl, hurá! A hned na další nás čeká: nemá to cenu, není to pro mě.

Žít v přítomnosti, najít své dary a vynést je do světa, tvořit to, co ze srdce chci a tím se živit… to je ale cesta pro každého. A je to jediná cesta, na které je radost. Život v pravé podobě.

poslani

Jak jsem stačila zaznamenat během krátkého, ročního hledání své pláže: nejprve jsem měla v databázi pár kontaktů, pamatuji si číslo 27. Vzpomínám si, kdo byl první fanoušek mojí facebookové stránky Čtěme v dětech vloni v dubnu 2015.

Také si dobře vzpomínám, jak jsem sledovala s údivem, když si v září první člověk koupil můj e-book Aby Vás pláč a křik dětí neničily – 3 kroky ke zklidnění dítěte i sebe sama. Něco, co jsem vytvořila…

Čísla ze začátku narůstala pomalu. Ale narůstala. Po 9 měsících bylo kontaktů v databázi 400, fb fanoušků 400, 15 prodaných e-booků.  Chvílemi jsem si říkala, to je nějak málo, moc to nefrčí. Pak zase – prostě pokračuj a uvidíš. Hýbe se to a to je hlavní.

Pak se mi podařila první opravdová vlna. Způsobil ji jeden úspěšný článek. Za jediný týden přibylo do mojí databáze 300 kontaktů, na fb stránce 200 fanoušků, 12 objednávek a v tu chvíli se to rozjelo mnohem rychleji.

Uplynul rok od mého vstoupení do kurzu

Můj e-book zdarma O co jde při pláči a křiku si stáhlo 900 lidí. Čtěme v dětech má 650 fanoušků a každý den přijde minimálně jedna objednávka. Mám z toho velkou radost!

Doufám, věřím, počítám, že stejně tak, jako dnes přes tisíc lidí hledá svůj talent, téma, hledá to, proč sem vlastně přišli a nachází a využívají to ke své obživě… tak za rok to nebude přes 2 tisíce lidí, ale třeba přes 10 tisíc. A rozjede se to mnohem rychleji, dokud to nezačne být normální.

Dokud nebude normální živit se tím, co mě naplňuje…

Díky podnikání z pláže se mi podařilo splnit si svůj sen. Moc ráda píšu a lámala jsem si nějakou dobu hlavu s tím, jak to udělat, aby to, co píšu, také někdo četl. A pak se objevilo tohleto podnikání z pláže, jehož hlavní výrobní prostředek je blog a zboží je něco, co se musí napsat. :-)

Děkuju Ti, Stáňo, cítím velkou vděčnost za to, co jsi mi přinesla do života, děkuji Ti za tvé vhledy a postřehy a momentálně mi v hlavě zní tvůj poznatek, že štěstí na nás neskočí, až něčeho dosáhneme. Myslím na tu prázdnotu, o které jsi mluvila nebo spíš psala, a snažím se to mít na paměti. Že nemůžu čekat, až vydělám první milion (zatím jsem plážovým podnikáním vydělala 10 000:), že šťastná mohu (mám) být už teď, protože jsem našla cestu.

 


Petra Hanelová

www.petrahanelova.cz
Několik let jsem hledala cestu, jak zvládnout každodenní intenzivní křik svojí dcery Kristinky. Našla jsem cestu, pro sebe, pro Kristinku a snad skoro pro každou mámu nebo tátu, které ničí křik jejich milovaného dítěte.

Můj e-book O CO JDE PŘI PLÁČI A KŘIKU aneb jeden trik a dva bonusy pro rozběsněného rodiče, si ZDARMA můžete stáhnout zde a udělat tak první krok z pláče a křiku. Můj další e-book ABY VÁS PLÁČ A KŘIK DĚTÍ NENIČILY – 3 kroky ke zvládnutí dítěte i sebe sama Vám pomůže dojít až na konec. Pro více informací klikněte sem >>

Podnikání z pláže
Tento blog je místo, kde si můžete kromě článků autorky projektu Podnikání z pláže Stáni Stiborové číst i příběhy a články účasníků online kurzu Podnikání z pláže. Najdete tady náměty k zasnění, porci inspirace i nakopnutí do toho, abyste se také vydávali za svými sny a žili příběh, který chcete vyprávět. Máte chuť na ještě větší nálož inspirace? Přečtěte si knihu Podnikání z pláže, kterou už četlo více než 42 000 čtenářů. Více o knize tady >>
Komentáře