Plážová výzva 2016, aneb proč si zase připadám jako Jiří Korn…

Po několika měsících je to zase tady. Sedím u počítače a připadám si jako Jiří Korn v písničce Miss Moskva. „Pochopte, to nejsou žádný špásy, když se na vás valí tolik krásy.“ Tak to je výstižné.

Mám už jen pár dní na to zvolit Miss Moskva, tedy pardon, vítěze už třetího kola Plážové výzvy. :) Vybrat mezi 105 přihlášenými skvělými projekty a weby studentů mého kurzu Podnikání z pláže TEN NEJLEPŠÍ. Je to sakra těžké. Už chápu, jak se Jirka Korn cítil… (Mimochodem pokud si tu písničku nepamatujete, tak je tady.)

Weby a eBooky jsou v letošní výzvě opravdu povedené a sešlo se mnoho zajímavých témat.

Od mateřství, péče o děti, přes osobní rozvoj, profesní dovednosti, životní styl, zdraví, sport, nejrůznější variace stravování, byznysová témata, až po velmi specifická témata, jako je hra na klavír, ruční práce, jezdectví, psi, svatby, nemovitosti… A mým úkolem je do 30. května vybrat jednoho vítěze a TOP5 (možná opět 10) pro tradiční a oblíbený webinář Podnikání z pláže v praxi.

plazova-vyzva-2016

Kde se vzala Plážová výzva?

V roce 2013 jsem měla připravený svůj plážový projekt ke spuštění. eBook Jak napsat eBook za 14 dní byl čerstvě dopečený, na mém blogu byly první 3 články, v mé databázi úžasných 23 kontaktů a fanpage Podnikání z pláže sbírala první fanoušky, většinou z řad mých přátel.

Na konci února jsem spustila prodej svého eBooku a začaly mi chodit první objednávky. Wow! Funguje to. Byla jsem nadšená a říkala jsem si, že když přijde pár objednávek měsíčně, tak to bude skvělé, zaplatí mi to třeba nájem za byt… :)

Po prvních 3 měsících to ovšem bylo dost jiné a v mém fakturačním systému to vypadalo takto:

fapi-prvni-tri-mesice

Co se stalo?

Zlomové pro mě byly dvě události. Ta první byla, když jsem pochopila, co vlastně lidé chtějí číst. Lidé nechtějí jen suché informace a návody. Těch je na internetu spousta. Lidi baví příběhy ze života, autentické sdílení zkušeností.

Po prvních neumělých pokusech jsem napsala článek Moje cesta na pláž a ten se setkal s pro mě tenkrát neuvěřitelnými ohlasy, reakcemi a také objednávkami eBooku. Vzhledem k tehdejší velikosti mé databáze a fanouškovské základny zatím v malém. Ale…

V dubnu 2013 pak na tento článek poslal mailing můj kamarád, průkopník info-podnikání v ČR, David Kirš. Tuším, že tenkrát měl okolo 30 tisíc lidí v databázi. Do mé vlastní databáze začaly přibývat stovky nových kontaktů a ve FAPI (fakturační systém) se zvedla první vlna tsunami, kterou vidíte na grafu výše. Ta druhá byl pak společný webinář.

Byl to krásný start mého plážového podnikání, které mi dodnes vydělává průměrně 40 tisíc měsíčně. Dnes už z převážné většiny díky mému blogu, databázi kontaktů, eBookům zdarma a mé Facebook fanpage. Podrobně celou strategii popisuji v eBooku 8 kroků k podnikání z pláže, který si na tomto webu můžete zdarma stáhnout.

O dva roky později jsem přemýšlela, jak štafetu poslat dále

Mě na startu podpořil David. Jak můžu tuto štafetu poslat dále? Jak můžu podpořit já studenty v mém online kurzu Podnikání z pláže? Stejně. Pošlu mail na svou databázi a udělám s nimi webinář. Ovšem na koho, když v kurzu bylo už loni přes 600 lidí a letos opět více než 700?

Vymyslela jsem Plážovou výzvu.

Studenti mého kurzu se mohou 2x ročně přihlásit s tím, co díky kurzu vytvoří. Přihlásit své webové stránky, na kterých prodávají své eBooky nebo online kurzy. A já pak z těchto přihlášených vyberu vítěze, kterého podpořím celou svou databází, ve které je v tuto chvíli také už přes 30 tisíc lidí.

V roce 2015 proběhla Plážová výzva 2x a vyhrály ji Klaudie Fachinelli a Markéta Strnadová.

Dovedete si přestavit, že se o vaší práci dozví tolik tisíc lidí najednou? Jedním mailem? Ta doslova tsunami adrenalinu, na které jsem před uzavřením přihlášek do Plážové výzvy jela, mi dodala nadlidskou sílu, abych vše stihla včas. A byla jsem královsky odměněna.

Okamžitě po odeslání Stánina mailu mi mnohonásobně vzrostl počet kontaktů v databázi a do týdne se prodalo 35 e-booků. Mé znalosti tak mohou pomáhat mnohem většímu počtu párů najít cestu k dítěti. Vyhrála jsem však mnohem víc.

Z naprosté euforie, která se dostavila po vyhlášení výsledků plážové výzvy, ruku v ruce s absolutní vděčností za to, že má práce má smysl, čerpám dodnes. To byla ta nejkrásnější cena, jakou jsem kdy v soutěžním klání získala.
Klaudie Fachinelliwww.cestykditeti.cz
Vítězství v Plážové výzvě pro mě bylo opravdovou výhrou. Získala jsem velikou sebedůvěru a také jistý status, které mi neskutečně pomohli v další cestě.

Zvládla jsem se dostat do televize, vydělala statisíce korun a velmi rychle šířím napříč republikou myšlenku, že zbavit se svých bolestí je naprosto jednoduché.

Nyní se připravuji na webinář pro 3 000 lidí, kde bude i Alice Kirš, či na Cesty vášně s Danou-Sofií Šlancarovou. Dostala jsem šanci spolupracovat s opravdovými profesionály a top osobnostmi českého online marketingu a toho si neskutečně vážím.

Vítězství v Plážové výzvě je jednou z nejlepších věcí, která mě potkala.
Markéta Strnadováwww.marketastrnadova.cz

V obou výzvách jsem vybrala další TOP podnikatele a jejich projekty a udělala s nimi několik webinářů na téma Podnikání z pláže v praxi. TOP22 z roku 2015 najdete v Plážové síni slávy a na záznamy webinářů se můžete podívat v členské sekci Webináře z pláže, do které získáte přístupy zdarma tady.

Vítězství v Plážové výzvě je ovšem jen třešničkou na dortu

O pár měsíců později tady mám před sebou dalších 105 dokončených plážových projektů a vybírám vítěze. Kdo to letos bude? To se dozvíte už 30. května.

Každopádně z loňského roku mám zkušenost, že vítězství nebo umístění v TOP10 sice úžasně rozpohybuje objednávky, ale i tak je jen třešničkou na dortu.

Hlavní výhrou pro většinu zúčastněných je, že dotáhnou své plážové podnikání do stavu, kdy mají VŠE DOKONČENO a začínají jim chodit první objednávky jejich eBooků. Mají vytvořen blog, eBook zdarma, Facebook fanpage, placený eBook atd.

Jsou to hodiny práce a často i sáhnutí si na dno vlastních sil. Spousta energie, kreativity, úsilí. A na konci?

První objednávky. Euforie. Radost a jedno velké uvědomění: Fakt to funguje! 

A já jako hrdá matka mám radost z úspěchů svých plážových dětí. :)

A kdo vyhraje Plážovou výzvu tentokrát?

Jak jsem psala na začátku, jsem teď porotcem a v každé volné chvíli vyhodnocuju. Procházím si weby svých studentů, jejich eBooky, online kurzy, fanpage. Pár favoritů na vítěze už mám. Kdo to bude? To se dozvíte 30. května. :)

 

UPDATE 30. KVĚTNA 2016: Vítězkou 3. Plážové výzvy se stává Eva Suchánková. Více zde >>

UPDATE 17. ŘÍJNA 2016: Vítězkou 4. Plážové výzvy se stává Martina Magulová. Více zde >>

Stáňa Stiborová
Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Je máma tří dcer a jednoho syna, žena skvělého muže, vášnivá cestovatelka, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka projektu Podnikání z pláže. Jejími online kurzy Podnikání z pláže prošly už tisíce lidí. Je také autorkou knihy Podnikání z pláže, kterou už četlo přes 42 000 čtenářů. Také je autorkou online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní.

Více o Stáni najdete tady >>
Komentáře